top_imagetop_imagetop_imagetop_imagetop_image
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Aicinām piedalīties Digitālajā Nedēļā 2019!

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM)
2019. gadā no 25.līdz 29.martam organizē “Eiropas Digitālo nedēļu” Latvijā.
 

“Digitālā nedēļa” Latvijā tiek organizēta Eiropas kampaņas ALL Digital week 2019 ietvaros un notiek jau 10 reizi (iepriekšējais nosaukums – E-prasmju nedēļa).

2019. gada “Digitālā nedēļa” Latvijā paredz šādas galvenās tēmas:

  • Sabiedrības, valsts un uzņēmumu digitālā transformācija (pārveide)
  • Digitālā identitāte
  • Iedzīvotāju digitālās prasmes un digitālie pakalpojumi
  • Digitālās prasmes nākotnes digitālajam darbam
  • Digitālās prasmes IKT profesionāliem
  • Drošība un pārliecība lietot digitālās tehnoloģijas
  • Kritiskā domāšana un mediju pratība
Digitālās nedēļas 2019 tematiskās dienas:
 
Pirmdiena, 25. marts Atklāšana “Viedā Latvija – sabiedrības, valsts un uzņēmumu digitālā transformācija”
Otrdiena, 26. marts “Dari Digitāli“
Trešdiena, 27. marts  “IKT Profesionāļu diena”
Ceturtdiena, 28. marts “E-identitātes diena” un “Kibernakts 2019“
Piektdiena, 29. marts “Digitālās prasmes nākotnes digitālajam darbam”

Nedēļas Galvenie Partneri:


Digitālās nedēļas tiešraides

 

No 25. līdz 29.martam sekosim līdzi Digitālās nedēļas aktvitātēm Interneta tiešraidēs. Visas tiešraides varēs skatīties nedēļas mājas lapā www.eprasmes.lv sadaļā tiešraides.

 
 

2019. gada 25. marts
Pārraide no Latvijas Universitātes un Microsoft Inovāciju centra

12:00 – 13:50 Digitālās nedēļas 2019 atklāšana “Viedā Latvija – sabiedrības, valsts un uzņēmumu digitālā transformācija”

Augsta līmeņa politikas veidotāju un nozares līderu diskusija par sabiedrības, valsts un uzņēmumu digitālo transformāciju.

Atklāšanas pasākumā un diskusijā piedalīsies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce, LIKTA prezidente Signe Bāliņa VARAM Valsts sekretāra vietnieks informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos Edmunds Beļskis, Microsoft Latvia vadītāja Renāte Strazdiņa, LVRTC valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta.

Diskusiju vadīs: Valdis Melderis.

Tiešraidi varēs skatīt šeit.

 
 

2019. gada 26. marts
Pārraide no Latvijas Lauksaimniecības universitātes

13:00 – 14:30 “Dari digitāli”. Interaktīvs pasākums jauniešiem “Netērē papīru. Dari digitāli!”

Vai esi aizdomājis, cik daudz ikdienas lietu var nokārtot, izmantojot e-pakalpojumus? Jā, arī vienotā platforma, kurā piesakās studijām augstskolā, ir e-pakalpojums. Tātad, var teikt, ka pirmā pieredze e-pakalpojumu izmantošanā Tev jau ir.

Bet, vai zini, kas ir eID karte un e-paraksts un kā var elektroniski parakstīt dokumentus? Un kādos gadījumos e-paraksts var noderēt tieši Tev? Piemēram? Ja pārcelsies uz citu pilsētu, lai studētu augstskolā, kur un kā deklarēt jauno dzīvesvietu? Var iet uz pašvaldību, aizpildīt iesniegumu un maksāt nodevu, bet var arī to visu izdarīt elektroniski un bez maksas. Ne tikai šo, bet arī daudzas dzīves situācijas, kas saistītas ar darbu, veselību, ceļošanu, savu tiesību aizsardzību var risināt elektroniski, izmantojot portālu Latvija.lv.

Interaktīvajā lekcijām stāstīsim un rādīsim, kā ikdienas lietas darīt digitāli. Varēsi vairāk uzzināt gan par eID un e-paraksta lietošanu, gan par lietām, ko var kārtot elektroniski, netērējot papīru. 21.gadsimta students visu dara digitāli!

Pasākuma laikā Tev būs iespēja saņemt savu eParakstu viedtālrunī! Tam būs nepieciešams personu apliecinošs dokuments un interneta bankas piekļuves dati. Lai pieteikšanās ritētu raitāk, aicinām jau pirms pasākuma portālā eParaksts.lv aizpildīt pieteikumu eParaksts mobile saņemšanai, kā līguma parakstīšanas vietu norādot “klātienē”. Mobilā lietotne un tās izmantošana ir bez maksas.

Uzzini, kas ir eParaksts mobile - eparaksts.lv/(..)/Kas_ir_eParaksts_mobile.

Tiešraidi varēs skatīt šeit.

 
 

2019. gada 27. marts
Pārraide no Latvijas Universitātes Zinātņu mājas

10:00 – 15:30 Latvijas IKT profesionālu dienas konference. Lēdijas Adas Lavleisas un Čārlza Bebidža balvu pasniegšana

IKT profesionāļu dienas galvenais uzdevums ir pulcēt kopā Latvijas augstskolu studentus, mācībspēkus un uzņēmumus, lai veidotu kopīgu diskusiju par nozarē aktuālo šodien. Kas ir galvenais fokuss šogad? Starpdisciplinārā sadarbība, mākslīgais intelekts, virtuālā un augumentētā realitāte. Žurnālists un režisors Armands Tripāns stāstīs par to kā tehnoloģijas tiek izmantotas medijos un žurnālistikā, bet startup uzņēmuma Asya dibinātājs Ēvalds Urtāns stāstīs par Mākslīgā intelekta risinājumu sarunu kvalitātes novērtēšanai. Apmeklētājiem un dalībniekiem būs iespēja apmeklēt ekskursiju, lai uzzinātu kādiem mērķiem kalpo Zinātņu māja un kā tapusi.


IKT Profesionāļu dienas ietvaros tiks parakstīts memorands par Jaunas studiju programmas izveidi. Memorandu parakstīs  Latvijas augstskolas, Izglītības un zinātnes ministrija, Ekonomikas ministrija, Finanšu asociācija un Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācija. Kā ik gadu arī šogad IKT Profesionāļu dienas ietvaros tiks pasniegtas Lēdijas Adas Lavleisas un Čārlza Bebidža balvas labākajiem datorzinātņu studentiem.

Tiešraidi varēs skatīt šeit.

 
 

2019. gada 28. marts
Pārraide no Zaķusalas Televīzijas torņa

11:00-13:00 e-Identitātes diena

Kas ir mana virtuālā identitāte? Cik nozīmīga tā ir darījumu kārtošanai, e-pakalpojumu saņemšanai šeit Latvija un pārrobežu sadarbībā? Kā zināt, kuri rīki ir droši? Kā atpazīt potenciāli bīstamas situācijas un kā sevi pasargāt? E-Identitātes dienā diskutēsim par e-Identitātes apliecināšanas rīkiem un iespējām tos izmantot ikdienas saziņā, darījumu kārtošanā, kā arī pārrobežu komercijā!


Diskusijā piedalīsies: LVRTC Korporatīvās komunikācijas daļas vadītāja Vineta Sprugaine, VARAM Publisko pakalpojumu departamenta direktora vietnieks – Elektronisko pakalpojumu nodaļas vadītājs Gatis Ozols, LVRTC E-pakalpojumu daļas vadītājs Kārlis Siliņš, Finanšu nozares asociācijas Digitālās transformācijas komitejas līdzpriekšsēdētājs un SEB bankas digitālas attīstības vadītājs Iļja Nogičevs u.c.

Tiešraidi varēs skatīt šeit.

 

20:00-21:30 Kibernakts 2019

Pērn LVRTC sadarbībā ar CERT.LV organizēja augsta līmeņa ekspertu diskusiju “Kibernakts 2018”. Diskusijā piedalījās LR Aizsardzības, LR Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, LR Iekšlietu ministrijas valsts sekretāri, kā arī IKT nozares pārstāvji un eksperti.

Lai turpinātu aktualizēt kiberdrošības jautājumus, paplašinātu gan nozares ekspertu, gan sabiedrības kopumā izpratni par kibertelpu, digitālo higiēnu, elektroniski identitāti, tās nozīmi un aizsardzību, VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs š.g. 28.martā plkst. 20.00 organizē jau otro ekspertu diskusiju – “Kibernakts 2019”.


Diskusijā plānojam skatīt tādus jautājumus kā elektroniskā identitāte, kas kļuvusi par ikviena sabiedrības locekļa ikdienas sastāvdaļu, pārrunāt lietu interneta neērtos jautājumus, kā arī vērtēt informācijas telpas stiprināšanas un  informācijas glabāšanas drošības aspektus gan no iedzīvotāju, gan institūciju pozīcijas.

Tiešraidi varēs skatīt šeit.