top_imagetop_imagetop_imagetop_imagetop_image
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​
Atpakaļ
 

                            SIA "Durbes KS"                              

 ūdenssaimniecība
 


Notiks ūdens pārtraukums 

 
 Ūdensvada avārijas

 


                                                                             Dzeramā ūdens kvalitāte


Galvenie ūdens kvalitātes radītāji


Amonija joni


Amonijs ir zīdītāju vielmaiņas jeb metabolisma sastāvdaļa un apkārtējā vidē nonāk no mēslu, mirušu augu un dzīvnieku sadalīšanās procesiem. Pārmērīgs amonija daudzums var pasliktināt ūdens garšu un smaržu. MK noteikumi Nr.235 nosaka, ka maksimāli pieļaujamā amonija koncentrācija dzeramajā ūdenī nedrīkst pārsniegt 0.5 mg/l.


Duļķainība


Duļķainība rodas no nepietiekami attīrīta ūdens (piemēram, dzelzs, mangāns, smilts daļiņas, organiskas vielas) vai nepareizi ekspluatētas attīrīšanas stacijas (piemēram, filtru skalošanas un nobriešanas periods ir par īsu), kā arī metāla cauruļu korozijas un bioloģiskās aktivitātes rezultātā. MK noteikumi Nr.235 nosaka maksimāli pieļaujamo normu - 3,0 NTU (nefelometriskās duļķainības vienības).


Elektrovadītspēja, EVS


Ūdens elektrovadītspēja ir atkarīga no ūdenī izšķīdušo sāļu daudzuma. Pie augstas elektrovadītspējas ūdenī notiek elektroķīmiski procesi, kuri veicina koroziju. MK noteikumi Nr.235 nosaka, ka dzeramajā ūdenī pieļaujamā elektrovadītspēja ir 2500 µS cm-1 .


Koliformu un Escherichia coli skaits


Ūdens paraugā konstatētas kopējās koliformas baktērijas liecina par piesārņojumu ūdens padeves tīklā, taču šis piesārņojums nav fekāls. Uz fekālu piesārņojuma avotu norāda Escherichia coli klātbūtne. Patērētājam piegādājamā dzeramajā ūdenī kopējo koliformu un E.coli norma pēc MK noteikumiem Nr.235 ir 0/100ml.


Kopējā Dzelzs


Paaugstinātas dzelzs koncentrācijas gadījumā ūdenim ir raksturīga metāliska garša, reizēm - sarkanbrūna nokrāsa. Dzelzs var izgulsnēties ūdenī arī kā rūsas krāsas daļiņas. Uz traukiem, izlietnēm, vannām, sanitārajām iekārtām rodas sarkanbrūni nosēdumi, arī veļa, mazgājot to šādā ūdenī, pieņem dzeltenīgu nokrāsu.  MK noteikumu Nr.235 noteiktā dzelzs koncentrācijas norma dzeramajā ūdenī ir 0,2 mg/l.


Krāsainība, smaržas un garšas intensitāte


MK noteikumi Nr.235 nosaka, ka krāsai, garšai un smaržai jābūt pieņemamai patērētājiem un bez būtiskām izmaiņām.


Vides reakcija, pH


Pilnīgi tīram ūdenim pH ir 7 un tas ir neitrāls. pH zem 7 nozīmē, ka vide ir skāba, virs 7 - sārmaina. Dzeramajā ūdenī pieļaujamā pH vērtība ir no 6,5 līdz 9,5 pH vienībām. 

Iesniegumu veidlapasIesniegums_līguma_noslēgšanai_ūdens_kanalizācija


Iesniegums līguma noslēgšanai ūdens

Iesniegums līguma noslēgšanai kanalizācija
Ūdens testēšanas rādījumi


DURBE

LĪGUTI

RAIBENIEKI

LIEĢI

VECPILS

 

 


 
IZMAIŅAS DARBA LAIKOS 
                  (skatīt...) 

     KULTŪRAS pasākumu kalendārs!


 SPORTA kalendārs !


     
      
Projekti, kas tiek īstenoti Realizētie projekti Sludinājumi,noma, vakances Durbes KS Kapitālsabiedrības Attīstība Senioriem Sabiedrība Veselības aprūpe Uzņēmējdarbība Durbes novada vēstis Tūrisms Vēsture Foto galerijas Foto galeriju arhīvs ArhīvsDurbes logo

  

Durbes novada kapsētu informācija tiešsaistē

Priediena kapsēta
Stroķu kapsēta
Upesputriņu kapsēta

 


 
    Informācija par e-veselību