top_imagetop_imagetop_imagetop_imagetop_image
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Koncerts "Skaistākās dziesmas Latvijai" Lieģu kultūras namā


 

►Fotogalerija Durbes kultūras nama amatiermākslas kolektīvi uzsāk jauno sezonu
 

 
►Pasākuma fotogalerija 


Lieģos satiekas tautas muzikanti         14.oktobrī jau piekto gadu pēc kārtas Lieģu kultūras namā pulcējās  tautas muzikanti un lauku kapelas pasākumā ,,Ar dziesmiņu ciemos nāku”. Pasākumā piedalījās folkloras un ziņģu kopa ,,Avots” no Tukuma, mūzikas studijas  kapela ,,Skani” no Liepājas, tautas mūzikas ansamblis ,,Neparasts gadījums” no Durbes kultūras nama, Penkules kultūras nama kapela ,,Luste”, Lieģu kultūras nama senioru deju kolektīvs ,,Trumpe”, Snēpeles pagasta kapela ,,Kā ir, tā ir”, Lieģu kultūras nama lauku kapela ,,Luste”.  Liels prieks bija satikties ar mūsu dziesmu draugiem no Tukuma, jo šis kolektīvs ir piedalījies pasākumā ,,Ar dziesmiņu ciemos nāku” visus piecus gadus. Pasākumu kuplināja Lieģu kultūras nama senioru deju kolektīvs ,,Trumpe”. Liels paldies kolektīvam par raito deju soli!
          Katru gadu uz pasākumu tiek aicināti arī jauni kolektīvi, lai iepazītos un iegūtu jaunus drzugus. Šogad pirmo reizi varējām baudīt divu kolektīvu uzstāšanos Durbes kultūras nama TMA ,,Neparasts gadījums” un Snēpeles pagasta kapelu ,,Kā ir, tā ir”.
Koncertu uzsāka Lieģu kultūras nama lauku kapela ,,Luste” un noslēdza Penkules kultūras nama kapela ,,Luste”. Abas lustes vieno mīlestība pret dziesmu un draudzība vairāku gadu garumā. Uz tikšanos citugad!

Lieģu kultūras nama vadītāja Dzintra Cāle
Fotogalerija

Vecpils tautastērps atgriežas Vecpilī


       Latvijas simtgades ieskaņas pasākumā "Vecpils tautastērps laiku griežos" 30.septembrī, kas sakrita reizē ar Novadpētniecības centra sesto gadskārtu un Leģendu nakts ievadu, Vecpils Novadpētniecības centrā notika gandrīz gadsimtu vecu, Vecpilī darinātu tautas tērpu atgriešanās.
Tautastērpus atdāvināja bijušās vecpilnieces Zigrīda Petrovica un Gunta Inte. Tērpus darinājušas viņu mammas  Alma Runika un Lūcija Tumpele 1935./36.gadā, gatavojoties vislatvijas 9.dziesmu svētkiem. Tautastērpus stipri pabojājis laika zobs, tāpēc to saimnieces uzskatīja, ka tie vairs nav ievērības cienīgi. Tikai pateicoties enerģiskās pensionāres Lilijas Ločmanes neatlaidībai, ka tas jāceļ godā, to uzdrošinājās atdāvināt Zigrīda Petrovica. Abas tērpu dāvinātājas piedalījās pasākumā un pastāstīja sava tērpa leģendu, kas bija ļoti aizkustinoši. Pirms tērpu izlikšanas publiskai apskatei, tie pabija pie tautas tērpu ekspertes Lia Monas Ģibietes kura apzināja to autentiskumu, kā ari dāvināja precīzu krāsu un rakstu auduma paraugu.
        Tagad tērpi  ir atgriezušies Vecpilī uz palikšanu un tos var aplūkot  Novadpētniecības centrā ikviens interesents. Priecātos, ja kāds vecpilnieks izteiktu vēlēšanos tikt pie sava tautas tērpa šodien. Mēs esam lepni un gandarīti, ka senie tautas tērpi ir atgriezušies mājās, jo tā ir liela bagātība, kas nav novērtējama. Vēl jo vairāk -ne visiem pagastiem ir tāda laime un veiksme tos atgūt. Paldies visiem, kas atbalstīja pasākuma sagatavošanu un tajā piedalījās.

 
Vecpils novadpētniecības centra vadītāja Dzintra Lāce
►Fotogalerija

Tuvojas festivāls "Zemlika"
 

Septītais mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāls “Zemlika” Durbē šogad notiks 20. un 21. oktobrī.

Lasīt tālāk...

♦Informācija par mūziķiemFestivāla otrās dienas rītā 21.oktobrī notiks mājražotāju un amatnieku tirgus.
♦Informācija tirgotājiemBaltu vienības diena
 


Baltu vienības dienu atzīmē, pieminot 1236. gada 22.septembra vēsturiskos notikumus, baltu tautām – lietuviešiem un zemgaļiem Saules kaujā sakaujot Zobenbrāļu ordeni.


Durbes pilskalnā iedzīvotāji sanāca, lai atzīmētu šo dienu. Kopīgi ar Voldi Prnacānu veicot uguns rituālu tika iedegts ugunskurs. Siltā, mierīgā vakarā, patīkamā gaisotnē tika noskatīta Liepājas TT izrāde "Vikingi" (rež. Ināra Kalnarāja).Fotogalerija

 Durbes Ābolu svētki


 

          16.septembrī visas dienas garumā ar dažādām aktivitātēm un koncertiem Durbē notika ikgadējie Ābolu svētki. Ābolu svētkos notika arī tradicionālā ābolu izstāde un degustācija. Šogad ābolu izstādē piedalījās 10 ābolu audzētāji un uz izstādi bija atnesuši 147 ābolu šķirnes un 30 bumbieru šķirnes: Voldemārs Eidiņš-14 ābolu šķirnes, Jānis Pakalns-9 ābolu šķirnes, Nora Štarusa-3 ābolu šķirnes, Anna Birzaka-8 ābolu šķirnes, Agita Reveliņa-8 ābolu šķirnes, Jānis Spricis-9 ābolu šķirnes, Imants Jansons-1 ābolu šķirne ( ļoti reti sastopama), Inese Ceriņa-11 ābolu šķirnes un 2 bumbieru šķirnes, Dagmāra Kokina-13 bumbieru šķirnes, Anita Keiša-84 ābolu šķirnes un 15 bumbieru šķirnes.
   
           Svētku organizatoru un izstādes veidotāju vārdā sakām milzīgu paldies ābolu audzētājiem par atsaucību un dalību Durbes Ābolu svētkos. Kopīgi tika izveidota interesanta un āboliem bagāta izstāde.
Ābolu svētkos, protams, neizpalika konkurss "Lielākais Durbes ābols".
Konkursa rezultāti:
1.vieta- 430g- "Pamjatj Semakinu"- Anita Keiša;
2.vieta- 423g- "Atvasara"- Anita Keiša;
3.vieta- 410g- "Rubin"-Rasma Doma.
Paldies par piedalīšanos konkursā - Inesei Ceriņai, Norai Štrausai, Santai Samantai Kuzminai, Sanitai Gudermanei.
Norisinoties ābolu izstādei tika noteikti 2017.gada āboli – USLADA  - Anitas Keišas un DISCOVERY- Ineses Ceriņas ābolu šķirnes.
 
        Ābolu svētku ietvaros notika velo orientēšanās pa Durbi - sacensību dalībniekiem tika dota kartiņa ar 10 fotogrāfijām no Durbes ielām, kas bija jāatrod un jāapzīmogo. Sacensībās piedalījās 9 dalībnieki, jo lielākā daļa riteņbraucēju šogad piedalījās Liepājā "Diena bez auto".
Sacensību dalībnieki diezgan veikli atrada nofotogrāfētās vietas un kaut arī citas bija mazāk zināmas. Kopvērtējumā 1.vietu ieguva Santa Samanta Kuzmina, 2.vietu - Ailinda Geruļska un 3.vietu Kate Gūtmane. Paldies dalībniekiem!

►Fotogalerija 


 


Vecpilī apzina enerģētiskās vietas

 

       Lasīt tālāk...

 


                                                   


Dunalkā viesojas Priekules sakopto sētu saimnieki


       

  → Lasīt tālāk...

Fotogalerija   

Sportiskā Tēvu diena Vecpilī 9.septembrī
 

►Rezultāti

►Fotogalerija 


►Fotogalerija
 Parka svētki Dunalkā

 

   Ir aizvadīti ikgadējie Parka svētki Dunalkā. Paldies visiem tiem, kas atrada laiku un iespēju, lai piedalītos un atpūstos. Lai gan rīta agrumā izskatījās, ka nebūs daudz pasākuma apmeklētāju, jau pusdienas laikā apmeklētāju saradās ap simts. Kā jau pasākuma atklāšanā teicu, kā beidzu darbu Dunalkā ar Parka svētkiem (2016.g) tā atkal atsāku darbu ar Parka svētkiem!
   Šogad augusta mēnesis mūs nemaz nelutināja ar laika apstākļiem,aukstums un lietainās,vējainās dienas jau nedēļas sākumā raisīja bažas par pasākuma norisi. Taču “laika vecis” mums deva skaistu laiku sestdienā-bija saulaina, silta diena. Vēl sestdienas rītā, braucot uz Dunalku, domās bažījos par piektdien vējā un lietū uzcelto nojumi. Lielu paldies saku Laimdotai un Līgai –mums izdevās! Taču, kā smējāmies, “padomju laika sievietes var visu”- mūsu uzceltā nojume stāvēja un gaidīja pasākuma dalībniekus. Rītu iesākām ar tradicionāliem Parka svētku sporta veidiem- zolīti un pludmales volejbolu, kuri norisinājās pie sporta halles un sporta halles telpā precizitāti varēja izmēģināt šautriņu mešanā, parkā varēja sacensties gan pupiņu šķirošanas sacensībās, gan netradicionālā dambretē, kur kauliņu vietā bija glāzes ar ābolu sulu! Pie kultūras nama dīķītī varēja izjautroties ūdensbumbās, kā arī izmēģināt spēkus, lai ar ūdensbumbu tiktu uz priekšu līdz atzīmētam galamērķim. Pie kultūras nama bija iespēja tikt pie hennas zīmējumiem, kurus zīmēja meitene Marija. Vislielāko jautrību un prieku sagādāja Putu ballīte pie kultūras nama, kā kāds pasākuma apmeklētājs teica- “dienas lielākā odziņa"! Kaut kas tāds vēl Dunalkā nav bijis! Liela burzma visas dienas garumā bija arī pie kultūras nama ozoliem, kur roku precizitāti varēja izmēģināt loku šaušanā kopā ar biedrību “Lindales uguns”.
     Parkā turpinājās sporta aktivitātes gan zābaku mešanā (paldies Rutai H.par aizdoto zābaku, jo tādu vēl neviens nebija tā īsti redzējis), gan auto vilkšanā, kur piedalījās necerēti daudzi stiprinieki un stiprinieces. Paredzēts bija vilkt kādu no SK “Vecpils”sporta automašīnām, taču gan pirms nedēļas notikušais folkreiss, (kur tika diezgan pamatīgi apskādētas automašīnas), gan svētdien notiekošais autokross Smiltenē liedza tādu iespēju,tamdēļ, lai neizpaliktu šī aktivitāte, izdaiļojām pašvaldības golfiņu un viss notika! Dalībnieki bija tik iekarsuši, ka pat uz simtdaļām tika rēķināti rezultāti. Līdz pat vēlai pēcpusdienai tika gaidīti komandu pieteikumi, jo vienīgā komanda, kas pieteicās bija komanda ”Vienīgie” ar 8 dalībniekiem, gandrīz jau tika pieņemts lēmums, ka šī komanda, pat nedarot neko būs vinnējusi balvu, kad tomēr pieteicās vēl viena komanda 8 dalībnieku sastāvā un varēja sacensties komandu sacensībās gan lokanuma pārbaudē, gan lēkšanā ar maisiem, gan slapjajā atrakcijā, virves vilkšanā un jocīgajā futbolā ar sasietām kājām. Rezultātā smiekli un jautrība!
     Kad tika saskaitīti punkti un sadalītas iegūtās vietas, sekoja apbalvošana un visiem sanākušajiem tika veltīts apsveikuma koncerts no grupas ”PPL jeb pozitīvie puiši no Liepājas”. Svētku nobeigumā izdejoties varēja zaļumballē.
    Paldies gribu pateikt cilvēkiem, kuri palīdzēja, lai svētki notiktu: Gitai Žīgurei, Daigai Stonei, Laimdotai un Valdim Kalniņiem, Līgai Labelei, Ģirtam Ansonam un, protams, Durbes novada domei. Paldies maniem palīgiem- tiesnešiem: Lienei, Kristīnei un Jānim. Paldies manai ģimenei!


Fotogalerija
 

Dunalkas kultūras nama vadītāja Inta DreimaneDurbenieki ieskandina Prāgu


      No 11. jūlija līdz 16.jūlijam Durbes kultūras nama pašdarbnieku kolektīvi bija devušies ceļojumā uz Prāgu ar dziesmām un dejam iepriecināt Latvijas vēstniecību Čehijā un nodibināt kontaktus nākotnes sadarbībai. Braucienā devās tautas mūzikas ansambļa "Neparasts gadījums" muzikanti (vadītāja Eva Smiltniece) un tautas deju kolektīva "Lindale" un "Lindalīte" lielie un mazie dejotāji (vadītāja Gražina Afanasjeva). Latvijas vēstnieks Čehijā Alberts Sarkanis augstu novērtēja durbenieku sparīgo uzstāšanos, pēc tam visi kopīgi fotogrāfējās un baudīja saulaino vakaru dziesmās un sarunās. A.Sarkanis pastāstīja par slaveno Prāgas Kārļa universitāti, kas ir pirmā universitāte Centrāleiropā. Mūsdienas tajā var apgūt pat latviešu valodu un literatūru. Daudzi čehu interesenti izmanto šo iespēju. Par durbenieku sniegumu priecājās arī čehu žurnālists, poliglots Bogumils Bouzeks, kurš speciāli ieradās uz koncertu "klausīties jūsu skaisto valodu un spēka dziesmas", savu sajūsmu viņš apliecināja latviešu valodā, jo tā esot viena no viņa mīļākajām valodām, ko augstā līmenī ir apguvis studijās.
Aizkustinoši un daiļi izskanēja atvadu dziesma "Pūt, vējiņi!", ko dziedājām kopā ar vēstniecības darbiniekiem un pārējiem koncerta apmeklētājiem.
Durbenieki apskatīja ne vien vēsturiski bagāto Prāgu, bet arī Karlšteinas pili, kā arī Polijas pilsētas: Vroclavu un Varšavu.

Par brauciena veiksmīgu norisi esam pateicīgi Durbes novada pašvaldībai, Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvajai sabiedrībai „Durbes grauds”, Piensaimnieku kooperatīvajai sabiedrībai „Dzēse”.

 

Brauciena dalībnieku vārdā TMA „Neparasts gadījums” dalībniece Sanita Dejus.
 

Fotogalerija


"Pliņķīti gurķos" amatierteātri Durbē jau spēlē ceturto reizi


Oda gurķim

Es eju pa Durbi paceltu galvu
Man nokusīs kājas, cik gurķulauks liels,
Aug gurķis pie gurķa un vaga pie vagas
Vēl tai galā ziedos, bet te mēs jau lasām.

Mēs lasām un prasām - cik ilgi tad vēl?
Grozs pēc groza un kaste pēc kastes
Es eju pa Durbi paceltu galvu
Gar acīm jau zaļš, bet skatiens vēl meklē.

Stāv burka pie burkas un gaida,
Kad gurķis ar dilli tiks viņā iekšā.
Mums nav laika ar līkumu iet
Mīļie draugi ņemiet savu burku ciet! 
​                                            (Dīvatrons) 


      Jau ceturto gadu Durbē labi un jautri norisinājās Starptautiskais amatierteātru festivāls “Plinķītis gurķos”, piedaloties gan Durbes novada (Dunalkas AT -rež. Juris Āboliņš), gan Kurzemes (Aizputes vidusskolas skolotāju teātris “Priekšspēle”- rež. Juta Priedniece, Puzes k/c AT “…un tā tālāk”-  rež. Iveta Pete), gan Lietuvas kolektīviem(Skodas k/c Žemaišu teātris- rež. Edmunds Untulis, Kretingales k/c AT “Ciongs”- rež. Albina Buntiniene).
Vairāku stundu garumā festivāla dalībnieki un apmeklētāji varēja noskatīties teātra  izrādes latviešu un lietuviešu valodā. Amatierteātriem ir sava veida publika, kura arī šajā reizē atbalstīja aktierus. Arī pašiem teātra spēlētājiem dalība festivālos ir ļoti svarīga, lai redzētu, kā citi strādā, kādas tēmas izvēlas, kas publikai patīk, tāpat – lai sevi parādītu un ar citiem salīdzinātu.
      Pie AT festivāla veiksmīgas norises radoši strādāja Durbes AT “Dīvatrons” režisore Inese Ceriņa, aktieri Dace Vaitilaviča, Ingrīda Kārkliņa, Kristīne Vītoliņa. Par apskaņošanu un apgaismojumu rūpējās Ojārs un Kristaps Strungs.
      Paldies Durbes novada pašvaldībai par finansiālu atbalstu,  SIA “Ābolīt’s” par dāvanām kolektīviem, paldies Kristapam Kapelim un viņa komandai par saimnieciskiem darbiem.
   
      Uz tikšanos piektajā Starptautiskajā amatierteātru festivālā 2018. gadā Durbē!

 

Durbes kultūras nama direktore Daira Veilande
 

►Fotogalerija


JDK "Lāņupīte" sniedz tautas deju kolektīvu koncertu Slovākijā

 

   Jūlija sākumā Vecpils JDK "Lāņupīte" devās savā pirmajā ārzemju koncertbraucienā uz Slovākiju, Rejecke Teplice. Nospraužot mērķi, kaldinot savus panākumus un iegūstot arvien labākus rezultātus dejas soļu apguvē, jau 2016/2017 gada sezonā JDK pārgāja uz augstāku kategoriju - B līmeni. Tas uzlika vēl lielākas prasības un meistarības apgūšanu dejotājiem un protams arī vadītājai S. Blumbahai. Lai arī bija jāapgūst jauns repertuārs uz skati dažu mēnešu laikā, tas deju kolektīvam ar neatlaidību un degsmi bija pa spēkam, un jau trešo gadu pēc kārtas iegūstot skatēs augstāko novērtējumu - laureāta pakāpi. Gatavojoties Dziesmu un Deju svētkiem 2018.gadā, kā vienīgais Durbes novada jauniešu deju kolektīvs pārstāvēsim Durbes novadu svētkos un mums būs tas gods dejot atkal pirmajās rindās koncertuzveduma laikā. Prieks pašiem un protams arī vecākiem, bez kuru atbalsta un palīdzības nebūtu iespējams bijis, sasniegt to, kas uz šo brīdi paveikts. Par šiem sasniegumiem kā pelnītu pārsteigumu sagādāja Durbes dome, kurai jāsaka lielais paldies par koncertturnejas apmaksu dalībniekiem. Brauciens bija iespaidiem bagāts un neaizmirstams, jo iepazinām tās zemes tradīcijas, spodrinājām Latvijas vārdu un tautas dejas soļus. Katrai tautai ir savas tradīcijas un nianses kultūrā, līdz ar to bija interesanti vērot arī viņu pašu kultūras mantojumu, apskatīt un baudīt to, kas pie mums nav pieejams. Vislielākais paldies JDK "Lāņupīte" vadītājai Sandrai par ieguldīto darbu, paldies visiem, kuri atbalstīja un sniedza palīdzīgu roku, lai piepildītos šis koncertbrauciens. Jaunajā sezonā gaidām arī jaunus dalībniekus, lai kopīgiem spēkiem kaldinātu Durbes novada vārdu. Uz tikšanos 2017/2018 gada sezonā jau septembrī.

Vecpils kultūras darba organizatore Ruta Hūna
 

Fotogalerija

 


 

Durbes novada svētki 2017


Fotogalerija 
Durbes novada svētku atrakciju rezultāti skatīt

 Dunalkas amatierteātra pirmizrāde "Debešķīgā tikšanās sievietībā"

 

   17.jūnijā plkst. 20.00 Dunalkas kultūras namā notika Dunalkas amatierteātra pirmizrāde “Debešķīgā tikšanās sievietībā.” Pēc daudziem darba pilniem mēģinājumiem beidzot skatītājiem bija redzams darba auglis-fars sešās ainās pusotras stundas garumā- Režisors Juris Āboliņš. Izrādi apmeklēja ap simts skatītāju, kas liecina tikai par to, ka Dunalkā teātrim jābūt! Arī aktieriem bija liels prieks par padarīto darbu, jo mēģinājumos dažreiz likās, ka līdz pirmizrādei vēl tālu. Nu tas ir paveikts, paldies visiem aktieriem! Tagad tālākais darbs gatavoties amatierteātru festivālam Durbē un amatierteātru skatei nākošā sezonā. 

Dunalkas kultūras nama vadītāja Sanita Bušma


 

FotogalerijaPļaušanas svētki Dunalkā
 

   Sestdien, 17. Jūnijā Dunalkā notika “Pļaušanas sacensības” ar izkaptīm, raideriem, zāles pļāvēju, trimmeriem un šķērēm. Šogad vairākums izvēlējās piedalīties ar motorizētu tehniku un izpļaut izlozētos rakstus. Lai tos varētu labāk saskatīt, tika filmēts un fotografēts ar dronu (filmēšanu no augšas). Pasākumu ar skaistām dziesmām kuplināja Lieģu kultūras nama kapela “Luste.” Jautrā mūzikas pavadījumā daudzi devās pļavā, lai uzpītu sev skaistu vainadziņu un iegūtu kādu no godpilnajām vietām. Pēc sacensībām visi pasākuma apmeklētāji mielojās ar gardu pļaujas svētku zupu, kuru gatavoja Kristīne Nasaļska. Pēc kārtīgi padarīta darba zāles pļaušanā un garām pusdienām, sekoja apbalvošana. Ar sponsoru atbalstu tika sarūpētas jaukas balvas pirmo trīs vietu ieguvējiem katrā kategorijā. Liels paldies visiem sponsoriem un atbalstītājiem! SIA “Krastmaļi sēklas,” z/s “Krastmaļi,” SIA “Balticagrar,” z/s “Liepiņas,” “Durbes grauds,” SIA “Ābotīt’s,” SIA “EVI&JO,” SIA “Olimpija S,” z/s “Vilki,” z/s “Turaidas.” Liels paldies arī visiem, kas palīdzēja sagatavošanās darbos- L. Kalniņai, V. Kalniņam, A. Briedim, S. Kerimovam, O. Skrubim, V. Reinholdei, M. Tālutei, O. Goldbergam, D. Bušmam. Tiesnešiem- N. Lībim, Ģ. Ansonam, A. Ansonei un dalībnieku reģistratorei I. Dreimanei. Paldies skatītājiem par atsaucību un dalībniekiem par piedalīšanos. Drīzumā Durbes novada mājas lapā būs apskatāms pasākuma video.


Rezultāti:

IZKAPTS 
Dāmas līdz 25 gadi   1. vieta   Katrīna Anna Ozoliņa
Kungi līdz 25 gadi 1. vieta Jānis Lagzdiņš
Dāmas 25+ 1. vieta Selita Krimpa, 2. vieta Lelde Krimpa, 3. vieta Madara Lagzdiņa
Kungi 25+ 1. vieta Gints Ozoliņš, 2. vieta Arturs Krimpa, 3. vieta Arnis Krimpa.
 
TRIMERI-RAKSTU PĻAUŠANA
Dāmas 1. vieta Ailinda Geruļska, 2. vieta Vita Stepanoviča
Kungi 1. vieta Edvīns Stonis, 2. vieta Arnis Krimpa, 3. vieta Jānis Lagzdiņš
 
RAIDERI-RAKSTU PĻAUŠANA
Dāmas 1. vieta Melānija Tālute, 2. vieta Lana Stone, 3. vieta Lelde Krimpa
Kungi 1. vieta Valdis Rutkaste, 2. vieta Edvīns Stonis, 3. vieta Arturs Krimpa
 
ŠĶĒRES-RAKSTU PĻAUŠANA
1.      vieta Agrita Lubāne, 2. vieta Regnārs Brokāns, 3. vieta Kristīne Nasaļska
 
ZĀLES PĻĀVĒJI
Dāmas 1. vieta Gita Žīgure
Kungi 1. vieta Salvis Žīgurs, 2. vieta Arnis Krimpa, 3. vieta Arturs Krimpa
 
SKAISTĀKAIS VAINADZIŅŠ
1.      vieta Agnese Tālute, 2. vieta Lana Stone, 3. vieta Kristīne Kapiņa
 
IZKAPTS KOMANDĀM 2 DĀMAS + 2 KUNGI
1.      vieta komanda “Luste” Dz. Cāle, V. Cālis, K. Nasaļska, E. Stonis
2.      vieta komanda “Niknie griezēji” M. Lagzdiņa, K.A. Ozoliņa, G. Ozoliņš, V. Rutkaste
3.      vieta “Ķepaiņi” L. Krimpa, S. Krimpa, J. Lagzdiņš, A. Krimpa


Dunalkas kultūras nama vadītāja Sanita Bušma


Fotogalerija
 Durbes novada "Cālis 2017"

 

1.    MARTA PULKSTENE Smaidīgākais Cālis

2.    GABRIELA SIGNIJA GURSKA Tautiskākais, kā arī Durbes novada Cālis 2017

3.    RAIVIS KALNIŅŠ Skaļākais
4.    ADRIANA MIA SAULĪTE Liriskākais
 
5.    MARKUSS LAGZDIŅŠ Cālītis Humoriņš
 
6.    ESTERE PABĒRZE Košākais
 
7.    SAMANTA LAGZDIŅA Pavasarīgākais
 
8.    ELĪZA BRIKMANE Elegantākais
9.    DIDZIS EIDIŅŠ Nopietnākais
 
10.   ESTERE BUŠMA Pūkainākais
 
11.   
RAIVO BUŠMA Kautrīgākais


Fotogalerija“Lindalīte” izdejo iemīļotākās rotaļas un  dāvanā saņem EUR 500

 

   
     Gatavojoties tautisko tradīciju svētkiem "Satiec savu meistaru!", vairāk nekā tūkstotis lielu un mazu dejotāju visā Latvijā izdejojuši savas iemīļotākās rotaļas. Tās deju kolektīvi un folkloras kopas nofilmēja 104 krāšņos video un iesūtīja konkursam “100 Latvijas rotaļas un spēles", ko organizēja "Swedbank".
Izlozes kārtībā pieci deju kolektīvi  brauca 1.aprīlī uz svētkiem “Satiec savu meistaru". Saņēma 500 eiro dāvinājumu no "Swedbank" deju apavu vai cita inventāra papildināšanai. Uzvarētāju vidū – Durbes kultūras nama BDK “Lindalīte” dalībnieki (pirmsskolas deju grupiņa), vadītāja Gražina Afanasjeva.
Paldies visiem deju kolektīva dalībniekiem, viņu vecākiem, vecvecākiem, brāļiem un māsām, kuri atbalstīja vadītājas  ideju piedalīties konkursā. Tikai kopīgi darot mazas un lielas lietas, varam iegūt veiksmīgu rezultātu, par kuru priecīgi gan darītāji, gan atbalstītāji.

 

 Durbes kultūras nama direktore Daira Veilande

 Skeču parāde "Pasmejies par sevi pats"    18.martā Lieģu kultūras namā uz skeču parādi ,,Pasmejies par sevi pats” pulcējās amatierteātri no Kurzemes un Liepājas reģiona. Pasākumā valdīja jautrība, skanēja smiekli un tika uzņemta kārtējā vitamīnu deva no smiekliem, jo tika rādīti joki ,,Viss iz dzīves…”. Pasākumā piedalījās Grobiņas novada Robežnieku kultūras centra amatierteātris, Bārtas kultūras nama amatierteātris, Dunalkas kultūras nama amatierteātris, Babītes novada amatierteātris ,,Kalambūrs”, Rudbāržu kultūras nama amatierteātris ,,Spēlmaņi” un Lieģu kultūras nama amatierteātris. Prieks par satikšanos un nākošajā gadā pasākumam atkal jābūt! 


Fotogalerija (k/n)

 

Lieģu kultūras nama vadītāja Dzintra Cāle"Viss daiļums nāk no sievietes"

 

     4.martā Lieģu kultūras namā notika tradicionālais pasākums ,,Viss daiļums nāk no sievietes”. Pasākumu rīkojam katru gadu marta mēnesī , kad tiek īpaši slavināts daiļais dzimums un tiek izdejotas dažādu paaudžu dejas. Pasākumā piedalījās Durbes kultūras nama VPDK ,,Lindale”, Vecpils JDK ,,Lāņupīte”, JDK ,,Māra” no Līvbērzes, JDK ,,Odziņa” un ,,Odziņa studija”, VPDK ,,Kvēle” no Liepājas un Lieģu kultūras nama VPDK,,Re,kā!”

Fotogalerija (k/n)


Lieģu kultūras nama vadītāja Dzintra Cāle

 Senioru kolektīvu saiets "Sniega pārslu virpulī"

 

 

 

       25.februārī Lieģu kultūras namā notika senioru kolektīvu saieta pasākums ,,Sniega pārslu virpulī”. Šāds pasākums tika rīkots pirmo reizi, jo Lieģu kultūras nama senioru kolektīvs ,,Trumpe” darbību uzsāka pirms viena gada februāra mēnesī. Pasākumā piedalījās: Senioru deju kolektīvs ,,Misiņš” no Aizputes, Senioru deju kolektīvs ,,Sidrabvilnis” no Liepājas, Senioru deju kolektīvs ,,Valceris” un ,,Romantika”no Tukuma, Durbes kultūras nama vokālais ansamblis ,,Mežābele” un Klaipēdas pilsētas senioru vokālais ansamblis ,,Klaipēda” un Lieģu kultūras nama lauku kapela ,,Luste”. Pasākumā valdīja prieks, skanēja skaistas dziesmas un tika izdejotas gan tautas dejas, gan eiropas dejas. Tradīcija ir aizsākusies un tiksimies arī citugad!Fotogalerija


Fotogalerija (k/n)

Lieģu kultūras nama vadītāja Dzintra Cāle


 Krustvārdu mīklu minētāju loks paplašinās

 

 
      
          Jau sen atklāts, ka smadzenes „jākustina”, lai tās neierūsētu. Šim nolūkam ļoti labi noder krustvārdu mīklas. Parasti mīklu risinātāji nolien kaut kur vieni paši, iedziļinās uzdevumā un tikai retu reizi lūdz palīdzību citiem mājiniekiem. Bet šoreiz  - tas notika 18. februārī Durbes kultūras namā – bija jāiztiek tikai ar savām zināšanām, jo notika konkurss.
            Sacensības notika divās grupās – amatieru un meistaru grupā. Katram bija jāatrisina četras dažādas mīklas: zviedru, latviešu, klasiskā un bilžu mīkla.  Tā jau tas notiek parasti, tikai šoreiz risinātāju pulks bija krietni vien plašāks. Mums, durbeniekiem,  pievienojās septiņi mīklu minētāji no Aizputes  un novada, kā arī pa vienam no Kuldīgas un Limbažu novada. Rezultāti bija ļoti dažādi, tomēr visi risinātāji saņēma vairāk nekā 50 % no iespējamiem punktiem. Uzvarētājs kā vienmēr var būt tika viens. Meistaru grupā labākais rezultāts aizputniecei Līgai Virbulei, 2.vietā Odeta Turka no Snēpeles, bet trešā  Valentīna Labkovska no Durbes ( prieks, ka atgriezusies dzimtajā vietā!). Amatieru grupā 1.vietā arī aizputnieks Gunārs Virbulis, otrajā vietā Ruta Jaunzeme, bet trešais arī aizputnieks Guntars Untenbergs. Mūsu pulciņa dalībniecēm šoreiz neizdevās ieņemt godalgotās vietas. Labākie rezultāti Annai Birzakai un Ērikai Bergai amatieru grupā un Inārai Ģēģerei un Rutai Blumbergai meistaru grupā.
            Tagad jāsāk  gatavojas nākošajām  sacensībām, ko solās rīkot Aizputes ciema bibliotēka. Paldies Durbes novada domei un Durbes kultūras namam par materiālo atbalstu konkursa sagatavošanā. Paldies čaklajām palīdzēm - Valdai,    Līgai, Gitai un Vitai-, kas rūpējās par mīklu labošanu un atspirdzinājumu sagādi starpbrīžos.                 

            Krustvārdu mīklu risinātāju pulciņa vadītāja Gunta Inte
 

Fotogalerija

 Durbes novada pirmsskolas vecuma bērnu Ziemassvētku eglītekopā ar pasaku burvi, pelīti Pīku un galma ākstu Punktiņu

fotogalerija 

 Aizvadīta novada Senioru diena

 8.decembrī Lieģu kultūras namā bija pulcējušies Durbes novada seniori, lai kopīgi pavadītu jauku pēcpusdienu un atzīmētu Senioru deju kolektīva gada jubileju.

 

Pasākuma fotogalerija 

 Ģimeņu vakars Dunalkā9. decembrī Dunalkas kultūras namā tika aizvadīts Ģimeņu vakars kopā ar brāļiem Puncuļiem. Paties prieks par tiem, kuri apmeklēja šo nebeidzami jautro pasākumu, jo prieks un līksmība bij pāri visam šajā vakarā! Paldies par aplausiem un ovācijām un "Rūgts!" saucieniem pāriem kāzu jubilejā! Vēlreiz vēlos sveikt Dunalkas pagastā dzīvojošos pārus ar skaistajās kāzu gadskārtās!

Laulību reģistrējuši šogad
Alise un Mārtiņš Eihvaldi
Līga un Romāns Jurkovski
 
Piektā kāzu gadadiena – Koka jeb ceriņu kāzas
Ingrīda un Aldis Meiri
Evija un Jānis Strautiņi
Laimdota un Valdis Kalniņi
Baiba un Arnis Krimpas
 
Desmitā kāzu gadadiena- Rožu kāzas
Dace un Juris Niedoliņi
 
Piecpadsmitā kāzu gadadiena- Stikla kāzas
Ilga un Juris Glūzdas
 
Trīsdesmit piektā kāzu gadadiena- Audekla jeb koraļļu kāzas
Genovaite un Guntars Siljāņi
Velga un Jānis Kraukļi
 
Četrdesmitā kāzu gadadiena- Rubīna kāzas
Biruta un Guntis Jurkovski
 
Četrdesmit piektā kāzu gadadiena- Safīra kāzas
Vija un Vladislavs Letinski
Ilga un Vilnis Miemi
 
Piecdesmitā kāzu gadadiena- Zelta kāzas
Dzintra un Osvalds Dreimaņi
 
Piecdesmit piektā kāzu gadadiena- Smaragda kāzas
Skaidrīte un Ansis Dēvici

Aicinu nākamgad arī sniegt informāciju par kāzu jubileju, ja nebūsiet saņēmuši ielūgumu! Paldies tiem kuri atsaucās. Koncerts "Ziemassvētku prieks"
 

Ziemassvētkus ieskandināja un svētku sajūtas uzbūra Durbes kultūras nama bērnu deju kolektīvs "Lindalīte", cirka studija, amatierteātris "Dīvatrons" un P.i.i. "Ābolītis" bērnu ansamblis.

 

Foto mirkļi no koncerta


 


11.novembra Lāčplēša dienas lāpu gājiens Durbē

fotogalerija

 

 
Amatierteātris "Dīvatrons" izrāda izrādi "Pļauka"

22.oktobrī Durbes kultūras nama amatierteātris "Dīvatrons" skatītājiem piedāvāja Eižena Labiša izrādi "Pļauka". 
Lomās:
Legrenāra kungs - Elmārs Matisons,
Legrenāra kundze - Dace Vaitilaviča,
Selīna, viņu meita - Solvita Strazdiņa,
Ernests Regala - Andrejs Vaitilavičs,
Dopenmelē kundze - Dzintra Role.

Režisore - Inese Ceriņa.
Scenogrāfe, kostīmu māksliniece - Zane Eltermane.

Foto mirkļi no pirmizrādes


 “Kāzu valsī” sumina laulātos pārus     24.septembrī Lieģu kultūras namā izskanēja  ,,Kāzu valsis” kopā ar grupu ,,Ginc un Es”.  Šogad pasākumā  tika pieteikti desmit  pāri, kuri tika sumināti dažādās kāzu jubilejās. Diviem cilvēkiem, kas izvēlējušies viens otru starp daudziem citiem un vēlas sagādāt viens otram prieku, jāapgūst prasme vienmēr būt labā garastāvoklī, būt laipnam, apdomīgam, piedodošam, pacietīgam, priecīgam, kā arī jāprot līdz pat mūža beigām cienīt otra labās īpašības un jāspēj paciest otra trūkumus.
     Pasākumā tika sumināts viens pāris, kurš 2016.gada 9.jūlijā viens otram teica ,,Jā !” vārdu- Ligita Kronberga un Vidmants Jašmans.
5 gadi- Koka kāzas jeb Ceriņu kāzas šogad atzīmēja divi pāri.
Andžela un Toms Šļioži.
Marianna un Romāns Buči.
15 gadi- Dzintara kāzas atzīmēja divi pāri.
Andra un Aksels Lazdas
Ginta un Dzintars Odiņi.
25 gadi- Sudrabkāzu  jubileju atzīmēja četri pari.
Inga un Normunds Krieviņi.   
Vida un Māris Dreimaņi.
Gunita un Ainārs Rudzīši.         
Benita un Viktors Kozlovski.
 
 Es piedzimu pasaulē, lai kopā ar tevi satiktu ik rītu.
 Es piedzimu pasaulē, lai tavas rokas sasildītu.
 Ne tikai dienu, ne tikai mūžu zem debesīm zilgām būt,
 Bet divus mūžus, trīs mūžus un daudz ilgāk kopā būt!
 
     Ar skaļiem aplausiem pasākumā tika sumināts zelta pāris- Dzintra un Osvalds Dreimaņi, kuri kopā gan priekos gan bēdās ir jau piecdesmit gadus. Ovācijas! Aplausi! Rūgts!

 

Lieģu kultūras nama vadītāja
Dzintra Cāle

 


 Baltu vienības diena Durbē


   

    Baltu vienības dienu atzīmē, pieminot 1236. gada 22.septembra vēsturiskos notikumus, baltu tautām – lietuviešiem un zemgaļiem Saules kaujā sakaujot Zobenbrāļu ordeni.
       Arī Durbē notika Baltu vienības dienas atzīmēšana ar lāpu gājienu pa Durbes ielām līdz pilskalnam. Pilskalnā tika veikts uguns rituāls kopā ar "Viedums" vadītāju Voldi Prancānu. Latvisas un visiem zināmas dziesmas tika dziedātas kopā ar Austras bērniem. Kopā ar biedrības "Lindales uguns" loku šāvējiem bija iespēja izmēģināt roku loku šaušanā lāpu gaismā.foto no pasākuma
 
Ābolu svētki


Durbes ģerbonī āboli septiņi -
Tieši, kā vajag, dienai ikvienai.
 
Pirmdiena, zināms, ir grūtākā diena,
Skābu ābolu ēdīsim vienu.
 
Otrdienai jāmeklē būs kaut kas saldāks,
Celsim to pašiem un ciemiņiem galdā.
 
Trešdienā darbu tik daudz, ka nav gala,
Jāuzēd laikam būs ābolu zaļu.
 
Ceturtdien - ak! - jau nedēļas vidus,
Apēst varbūt ābolus divus?
 
Piektdien mēs bez kādām bēdām
Ēdam ābolus bez sēklām.
 
Sestdienu pavadām ģimenes lokā,
Katram pa sārtam ābolam rokā.
 
Svētdien, kad visai nedēļai beigas,
Baudīsim ābolus gardos bez steigas.
                                              /Gunta Inte/


Mūsu novadā tiek audzētas daudzas un dažādas ābou šķirnes, katram noteikti ir sava iecienītākā šķirne, bet lai noskaidrotu kuras šķirnes āboli ir piemērotākie Durbes pilsētas ģērboņa ābolam notika vērienīga balsošana.
Par pirmdienas ābolu kļuva – Antonovka.
Par otrdienas ābolu – Kovaļenkovskoe.
Par trešdiena ābolu – Bogatir.
Par ceturdienas ābolu – Mālābols.
Par piektdienas ābolu – Trebū.
Par sestdienas ābolu – Auksis.
Par svētdienas ābolu – Eksotika.

fotogalerija


 


Sportiskā Tēvu diena Vecpilī


10.septembrī Vecpilī norisinājās pasākums - Tēvu diena. Dienas gaita - sportiskas un jautras aktivitātes. Ikvienam bija iespēja izmēģināt savus spēkus stipro skrējienā, vīri nesa kalnā sievas, tika spēlēts olu bols, stiprinieki vilka virvi, kā arī tika ķertas Vecpils centra dīķī augušās zivis. Pēc aktīvās dienas vakarā ikviens varēja izdejoties zaļumballē.

Aktivitāšu rezultāti

fotogalerija

 

 Parka svētki Dunalkā 20.augustā

fotogalerija

 "Re, kā!" un "Luste" piedalījās folkloras festivālā Prāgā


                 

             Lieģu kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs ,,Re, kā!” un lauku kapela “Luste” piedalījas folkloras festivālā Prāgā – tā ir starptautiska tikšanās vieta cilvēkiem, kuriem interesē tautas tradīcijas, paradumi, kuriem patīk saglabāt tradicionālos tērpus, dejas, dziesmas un tautas mūziku. Visus šos cilvēkus vieno kopīga kaislība uz viņu nacionālo kultūru, ar kuru viņiem patīk dalīties un kuru viņi