top_imagetop_imagetop_imagetop_imagetop_image
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Durbes novada "Cālis 2017"

 

1.    MARTA PULKSTENE Smaidīgākais Cālis

2.    GABRIELA SIGNIJA GURSKA Tautiskākais, kā arī Durbes novada Cālis 2017

3.    RAIVIS KALNIŅŠ Skaļākais
4.    ADRIANA MIA SAULĪTE Liriskākais
 
5.    MARKUSS LAGZDIŅŠ Cālītis Humoriņš
 
6.    ESTERE PABĒRZE Košākais
 
7.    SAMANTA LAGZDIŅA Pavasarīgākais
 
8.    ELĪZA BRIKMANE Elegantākais
9.    DIDZIS EIDIŅŠ Nopietnākais
 
10.   ESTERE BUŠMA Pūkainākais
 
11.   
RAIVO BUŠMA Kautrīgākais


Fotogalerija“Lindalīte” izdejo iemīļotākās rotaļas un  dāvanā saņem EUR 500

 
   
     Gatavojoties tautisko tradīciju svētkiem "Satiec savu meistaru!", vairāk nekā tūkstotis lielu un mazu dejotāju visā Latvijā izdejojuši savas iemīļotākās rotaļas. Tās deju kolektīvi un folkloras kopas nofilmēja 104 krāšņos video un iesūtīja konkursam “100 Latvijas rotaļas un spēles", ko organizēja "Swedbank".
Izlozes kārtībā pieci deju kolektīvi  brauca 1.aprīlī uz svētkiem “Satiec savu meistaru". Saņēma 500 eiro dāvinājumu no "Swedbank" deju apavu vai cita inventāra papildināšanai. Uzvarētāju vidū – Durbes kultūras nama BDK “Lindalīte” dalībnieki (pirmsskolas deju grupiņa), vadītāja Gražina Afanasjeva.
Paldies visiem deju kolektīva dalībniekiem, viņu vecākiem, vecvecākiem, brāļiem un māsām, kuri atbalstīja vadītājas  ideju piedalīties konkursā. Tikai kopīgi darot mazas un lielas lietas, varam iegūt veiksmīgu rezultātu, par kuru priecīgi gan darītāji, gan atbalstītāji.
 
 Durbes kultūras nama direktore Daira Veilande

 


Skeču parāde "Pasmejies par sevi pats"
    18.martā Lieģu kultūras namā uz skeču parādi ,,Pasmejies par sevi pats” pulcējās amatierteātri no Kurzemes un Liepājas reģiona. Pasākumā valdīja jautrība, skanēja smiekli un tika uzņemta kārtējā vitamīnu deva no smiekliem, jo tika rādīti joki ,,Viss iz dzīves…”. Pasākumā piedalījās Grobiņas novada Robežnieku kultūras centra amatierteātris, Bārtas kultūras nama amatierteātris, Dunalkas kultūras nama amatierteātris, Babītes novada amatierteātris ,,Kalambūrs”, Rudbāržu kultūras nama amatierteātris ,,Spēlmaņi” un Lieģu kultūras nama amatierteātris. Prieks par satikšanos un nākošajā gadā pasākumam atkal jābūt! 

Fotogalerija (k/n)

Lieģu kultūras nama vadītāja Dzintra Cāle


"Viss daiļums nāk no sievietes"     4.martā Lieģu kultūras namā notika tradicionālais pasākums ,,Viss daiļums nāk no sievietes”. Pasākumu rīkojam katru gadu marta mēnesī , kad tiek īpaši slavināts daiļais dzimums un tiek izdejotas dažādu paaudžu dejas. Pasākumā piedalījās Durbes kultūras nama VPDK ,,Lindale”, Vecpils JDK ,,Lāņupīte”, JDK ,,Māra” no Līvbērzes, JDK ,,Odziņa” un ,,Odziņa studija”, VPDK ,,Kvēle” no Liepājas un Lieģu kultūras nama VPDK,,Re,kā!”

Fotogalerija (k/n)

Lieģu kultūras nama vadītāja Dzintra CāleSenioru kolektīvu saiets "Sniega pārslu virpulī"


 

       25.februārī Lieģu kultūras namā notika senioru kolektīvu saieta pasākums ,,Sniega pārslu virpulī”. Šāds pasākums tika rīkots pirmo reizi, jo Lieģu kultūras nama senioru kolektīvs ,,Trumpe” darbību uzsāka pirms viena gada februāra mēnesī. Pasākumā piedalījās: Senioru deju kolektīvs ,,Misiņš” no Aizputes, Senioru deju kolektīvs ,,Sidrabvilnis” no Liepājas, Senioru deju kolektīvs ,,Valceris” un ,,Romantika”no Tukuma, Durbes kultūras nama vokālais ansamblis ,,Mežābele” un Klaipēdas pilsētas senioru vokālais ansamblis ,,Klaipēda” un Lieģu kultūras nama lauku kapela ,,Luste”. Pasākumā valdīja prieks, skanēja skaistas dziesmas un tika izdejotas gan tautas dejas, gan eiropas dejas. Tradīcija ir aizsākusies un tiksimies arī citugad!Fotogalerija


Fotogalerija (k/n)

Lieģu kultūras nama vadītāja Dzintra Cāle


 Krustvārdu mīklu minētāju loks paplašinās


 
      
          Jau sen atklāts, ka smadzenes „jākustina”, lai tās neierūsētu. Šim nolūkam ļoti labi noder krustvārdu mīklas. Parasti mīklu risinātāji nolien kaut kur vieni paši, iedziļinās uzdevumā un tikai retu reizi lūdz palīdzību citiem mājiniekiem. Bet šoreiz  - tas notika 18. februārī Durbes kultūras namā – bija jāiztiek tikai ar savām zināšanām, jo notika konkurss.
            Sacensības notika divās grupās – amatieru un meistaru grupā. Katram bija jāatrisina četras dažādas mīklas: zviedru, latviešu, klasiskā un bilžu mīkla.  Tā jau tas notiek parasti, tikai šoreiz risinātāju pulks bija krietni vien plašāks. Mums, durbeniekiem,  pievienojās septiņi mīklu minētāji no Aizputes  un novada, kā arī pa vienam no Kuldīgas un Limbažu novada. Rezultāti bija ļoti dažādi, tomēr visi risinātāji saņēma vairāk nekā 50 % no iespējamiem punktiem. Uzvarētājs kā vienmēr var būt tika viens. Meistaru grupā labākais rezultāts aizputniecei Līgai Virbulei, 2.vietā Odeta Turka no Snēpeles, bet trešā  Valentīna Labkovska no Durbes ( prieks, ka atgriezusies dzimtajā vietā!). Amatieru grupā 1.vietā arī aizputnieks Gunārs Virbulis, otrajā vietā Ruta Jaunzeme, bet trešais arī aizputnieks Guntars Untenbergs. Mūsu pulciņa dalībniecēm šoreiz neizdevās ieņemt godalgotās vietas. Labākie rezultāti Annai Birzakai un Ērikai Bergai amatieru grupā un Inārai Ģēģerei un Rutai Blumbergai meistaru grupā.
            Tagad jāsāk  gatavojas nākošajām  sacensībām, ko solās rīkot Aizputes ciema bibliotēka. Paldies Durbes novada domei un Durbes kultūras namam par materiālo atbalstu konkursa sagatavošanā. Paldies čaklajām palīdzēm - Valdai,    Līgai, Gitai un Vitai-, kas rūpējās par mīklu labošanu un atspirdzinājumu sagādi starpbrīžos.
                 

            Krustvārdu mīklu risinātāju pulciņa vadītāja Gunta Inte
 

Fotogalerija
Durbes novada pirmsskolas vecuma bērnu Ziemassvētku eglītekopā ar pasaku burvi, pelīti Pīku un galma ākstu Punktiņu

fotogalerija
 

Aizvadīta novada Senioru diena

 8.decembrī Lieģu kultūras namā bija pulcējušies Durbes novada seniori, lai kopīgi pavadītu jauku pēcpusdienu un atzīmētu Senioru deju kolektīva gada jubileju.

 

Pasākuma fotogalerija
 
Ģimeņu vakars Dunalkā9. decembrī Dunalkas kultūras namā tika aizvadīts Ģimeņu vakars kopā ar brāļiem Puncuļiem. Paties prieks par tiem, kuri apmeklēja šo nebeidzami jautro pasākumu, jo prieks un līksmība bij pāri visam šajā vakarā! Paldies par aplausiem un ovācijām un "Rūgts!" saucieniem pāriem kāzu jubilejā! Vēlreiz vēlos sveikt Dunalkas pagastā dzīvojošos pārus ar skaistajās kāzu gadskārtās!

Laulību reģistrējuši šogad
Alise un Mārtiņš Eihvaldi
Līga un Romāns Jurkovski
 
Piektā kāzu gadadiena – Koka jeb ceriņu kāzas
Ingrīda un Aldis Meiri
Evija un Jānis Strautiņi
Laimdota un Valdis Kalniņi
Baiba un Arnis Krimpas
 
Desmitā kāzu gadadiena- Rožu kāzas
Dace un Juris Niedoliņi
 
Piecpadsmitā kāzu gadadiena- Stikla kāzas
Ilga un Juris Glūzdas
 
Trīsdesmit piektā kāzu gadadiena- Audekla jeb koraļļu kāzas
Genovaite un Guntars Siljāņi
Velga un Jānis Kraukļi
 
Četrdesmitā kāzu gadadiena- Rubīna kāzas
Biruta un Guntis Jurkovski
 
Četrdesmit piektā kāzu gadadiena- Safīra kāzas
Vija un Vladislavs Letinski
Ilga un Vilnis Miemi
 
Piecdesmitā kāzu gadadiena- Zelta kāzas
Dzintra un Osvalds Dreimaņi
 
Piecdesmit piektā kāzu gadadiena- Smaragda kāzas
Skaidrīte un Ansis Dēvici

Aicinu nākamgad arī sniegt informāciju par kāzu jubileju, ja nebūsiet saņēmuši ielūgumu! Paldies tiem kuri atsaucās. Koncerts "Ziemassvētku prieks"
 

Ziemassvētkus ieskandināja un svētku sajūtas uzbūra Durbes kultūras nama bērnu deju kolektīvs "Lindalīte", cirka studija, amatierteātris "Dīvatrons" un P.i.i. "Ābolītis" bērnu ansamblis.

 

Foto mirkļi no koncerta


 


11.novembra Lāčplēša dienas lāpu gājiens Durbē

fotogalerija


Amatierteātris "Dīvatrons" izrāda izrādi "Pļauka"


22.oktobrī Durbes kultūras nama amatierteātris "Dīvatrons" skatītājiem piedāvāja Eižena Labiša izrādi "Pļauka". 
Lomās:
Legrenāra kungs - Elmārs Matisons,
Legrenāra kundze - Dace Vaitilaviča,
Selīna, viņu meita - Solvita Strazdiņa,
Ernests Regala - Andrejs Vaitilavičs,
Dopenmelē kundze - Dzintra Role.

Režisore - Inese Ceriņa.
Scenogrāfe, kostīmu māksliniece - Zane Eltermane.

Foto mirkļi no pirmizrādes


 “Kāzu valsī” sumina laulātos pārus     24.septembrī Lieģu kultūras namā izskanēja  ,,Kāzu valsis” kopā ar grupu ,,Ginc un Es”.  Šogad pasākumā  tika pieteikti desmit  pāri, kuri tika sumināti dažādās kāzu jubilejās. Diviem cilvēkiem, kas izvēlējušies viens otru starp daudziem citiem un vēlas sagādāt viens otram prieku, jāapgūst prasme vienmēr būt labā garastāvoklī, būt laipnam, apdomīgam, piedodošam, pacietīgam, priecīgam, kā arī jāprot līdz pat mūža beigām cienīt otra labās īpašības un jāspēj paciest otra trūkumus.
     Pasākumā tika sumināts viens pāris, kurš 2016.gada 9.jūlijā viens otram teica ,,Jā !” vārdu- Ligita Kronberga un Vidmants Jašmans.
5 gadi- Koka kāzas jeb Ceriņu kāzas šogad atzīmēja divi pāri.
Andžela un Toms Šļioži.
Marianna un Romāns Buči.
15 gadi- Dzintara kāzas atzīmēja divi pāri.
Andra un Aksels Lazdas
Ginta un Dzintars Odiņi.
25 gadi- Sudrabkāzu  jubileju atzīmēja četri pari.
Inga un Normunds Krieviņi.   
Vida un Māris Dreimaņi.
Gunita un Ainārs Rudzīši.         
Benita un Viktors Kozlovski.
 
 Es piedzimu pasaulē, lai kopā ar tevi satiktu ik rītu.
 Es piedzimu pasaulē, lai tavas rokas sasildītu.
 Ne tikai dienu, ne tikai mūžu zem debesīm zilgām būt,
 Bet divus mūžus, trīs mūžus un daudz ilgāk kopā būt!
 
     Ar skaļiem aplausiem pasākumā tika sumināts zelta pāris- Dzintra un Osvalds Dreimaņi, kuri kopā gan priekos gan bēdās ir jau piecdesmit gadus. Ovācijas! Aplausi! Rūgts!

 

Lieģu kultūras nama vadītāja
Dzintra Cāle

 


 Baltu vienības diena Durbē


       Baltu vienības dienu atzīmē, pieminot 1236. gada 22.septembra vēsturiskos notikumus, baltu tautām – lietuviešiem un zemgaļiem Saules kaujā sakaujot Zobenbrāļu ordeni.
       Arī Durbē notika Baltu vienības dienas atzīmēšana ar lāpu gājienu pa Durbes ielām līdz pilskalnam. Pilskalnā tika veikts uguns rituāls kopā ar "Viedums" vadītāju Voldi Prancānu. Latvisas un visiem zināmas dziesmas tika dziedātas kopā ar Austras bērniem. Kopā ar biedrības "Lindales uguns" loku šāvējiem bija iespēja izmēģināt roku loku šaušanā lāpu gaismā.
foto no pasākuma

 
Ābolu svētki
 Durbes ģerbonī āboli septiņi -
Tieši, kā vajag, dienai ikvienai.
 
Pirmdiena, zināms, ir grūtākā diena,
Skābu ābolu ēdīsim vienu.
 
Otrdienai jāmeklē būs kaut kas saldāks,
Celsim to pašiem un ciemiņiem galdā.
 
Trešdienā darbu tik daudz, ka nav gala,
Jāuzēd laikam būs ābolu zaļu.
 
Ceturtdien - ak! - jau nedēļas vidus,
Apēst varbūt ābolus divus?
 
Piektdien mēs bez kādām bēdām
Ēdam ābolus bez sēklām.
 
Sestdienu pavadām ģimenes lokā,
Katram pa sārtam ābolam rokā.
 
Svētdien, kad visai nedēļai beigas,
Baudīsim ābolus gardos bez steigas.
                                              /Gunta Inte/

Mūsu novadā tiek audzētas daudzas un dažādas ābou šķirnes, katram noteikti ir sava iecienītākā šķirne, bet lai noskaidrotu kuras šķirnes āboli ir piemērotākie Durbes pilsētas ģērboņa ābolam notika vērienīga balsošana.
Par pirmdienas ābolu kļuva – Antonovka.
Par otrdienas ābolu – Kovaļenkovskoe.
Par trešdiena ābolu – Bogatir.
Par ceturdienas ābolu – Mālābols.
Par piektdienas ābolu – Trebū.
Par sestdienas ābolu – Auksis.
Par svētdienas ābolu – Eksotika.

fotogalerija


 


Sportiskā Tēvu diena Vecpilī
 


10.septembrī Vecpilī norisinājās pasākums - Tēvu diena. Dienas gaita - sportiskas un jautras aktivitātes. Ikvienam bija iespēja izmēģināt savus spēkus stipro skrējienā, vīri nesa kalnā sievas, tika spēlēts olu bols, stiprinieki vilka virvi, kā arī tika ķertas Vecpils centra dīķī augušās zivis. Pēc aktīvās dienas vakarā ikviens varēja izdejoties zaļumballē.

Aktivitāšu rezultāti

fotogalerija

 Durbes novada diena Liepājā


3.septembrī, Liepājā, Kungu ielas kvartālā tika prezentēts Durbes novads. Ikvienam interesentam bija iespēja iegādāties dažādus lauku labumus Durbes novada mājražotāju un amatnieku tirdziņā. Novada kultūras namu kolektīvi apmeklētājus priecēja ar krāšņu kultūras programmu, kā arī Anete Simanovska rādija tautas mūzikas instrumentu spēli. Spītējot lietainajam laikam notika arī radošā darbnīca bērniem, māla veidošanas darbnīca, pilsētas monētas kalšana. Apmeklētāji tika cienāti ar gardo "Ābolīt's" ābolu zapti un Zigrīdas Mantejas tēju.


fotogalerija

 Parka svētki Dunalkā 20.augustā

fotogalerija

 "Re, kā!" un "Luste" piedalījās folkloras festivālā Prāgā


 

                 

             Lieģu kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs ,,Re, kā!” un lauku kapela “Luste” piedalījas folkloras festivālā Prāgā – tā ir starptautiska tikšanās vieta cilvēkiem, kuriem interesē tautas tradīcijas, paradumi, kuriem patīk saglabāt tradicionālos tērpus, dejas, dziesmas un tautas mūziku. Visus šos cilvēkus vieno kopīga kaislība uz viņu nacionālo kultūru, ar kuru viņiem patīk dalīties un kuru viņi grib nodot tālāk nākamajām paaudzēm.
             Festivāls šogad notika desmito gadu un pasākumā piedalījās septiņdesmit trīs  kolektīvi no 25 valstīm (Andoras,  Austijas, Somijas, Francijas, Indonēzijas, Itālijas, Norvēģijas, Spānijas, Taivānas, Turcijas, Polijas, Slovākijas u.t.t) kopā pulcējot apmēram divus tūkstošus dalībnieku. Pirmo reizi  festivāla vēsturē varēja  redzēt kolektīvus no Andoras, Indonēzijas, Meksikas Taivānas un ASV.
 Pasākuma bukletā bija teikts: “Šogad mums ir unikāla iespēja uzņemt vairākus kolektīvus no Igaunijas, Latvijas un Lietuvas – šīs trīs Baltijas valstis  piedzīvojušas daudzus okupācijas gadus, tomēr viņiem izdevies saglabāt savu kultūru.”
           Uz festivālu  no Igaunijas bija ieradušies divdesmit divi kolektīvi. Latviju festivālā pārstāvēja seši kolektīvi:  no Ādažiem, Katlakalna, Tukuma, Valkas un Durbes novada. Koncerti notika uz trijām skatuvēm Prāgas pilsētā un intresantākais bija tas, ka  pirms mūsu kolektīviem uzstājās deju kolektīvi  no Austrijas un Andoras, kuru dejas ļoti atšķiras no mūsu dejām. Gribās atzīmēt, ka skatītājiem ļoti patika deja ,,Vecais Taizels” un fināla deja ,,Ābrama polka”, kuru izpildīja abi kolektīvi kopā.

 

Liels paldies Durbes novada domei par finansiālu atbalstu! Paldies visiem dalībniekiem par draudzīgu atmosfēru un degsmi sniegtajos koncertos!

 


Foto no festivāla

  Lieģu kultūras nama vadītāja Dzintra Cāle
Durbes ezera teikas

fotogalerija"Zagļi" Līgo Durbē
 Līgo vakarā Durbes pilskalnā bija ieradušies Blaumaņa "Zagļi", kas ielīgoja Durbi.
Galvenajās lomās bija paši durbenieki:
Vita Stepanoviča, Arvīds Kalniņš, Anita Girviča, Dainis Girvičs, Jānis Ruško, Žanna Kļava, Lilita Lauraite.
Režisore: Inese Ceriņa.

Paldies aktieriem par radošo un aktīvo darbību!
Paldies skatītājiem par aplausiem!


Fotogalerija 
Muzeja diena Dunalkā

 

Sestdien, 21.maijā visā Latvijā notika Muzeju nakts pasākumi un šogad atslēgvārds bija “Durvis”. Arī Dunalkā skolas Senlietu krātuvē norisinājās nu jau gadskārtējais pasākums Muzeju diena Dunalkā. Šoreiz zem nosaukuma  “Aiz trejdeviņām durvīm”.
Laiks bija jauks, darbu un piedāvāto pasākumu klāsts šajā nedēļas nogalē daudz, tāpēc liels prieks par tiem, kuri izvēlējās atklāt, kas slēpjas aiz Dunalkas trejdeviņām durvīm.
Iesākumā, protams, uzzinājām, ka durvis ir ļoti senas, arī seno laiku cilvēku pirmie mājokļi – alas –  drošības nolūkos tika aizklātas ar zvērādām vai aizvelts priekšā akmens. Pirmās koka durvis, kā vēsta dažādi vēstures avoti, tika izgatavotas Senajā Ēģiptē no sikomora koksnes. Nedaudz vēlāk durvis sāka izgatavot arī no bronzas un dzelzs. Daudz jaunākos laikos par koka durvju meistariem kļuva itāļi, saukti pat par koka burvjiem. Savukārt, mūsdienās nevienu nepārsteidz ne dažādie materiāli, ne atšķirīgie durvju dizaini.
Ar durvīm saistās arī daudz ticējumi. Tā arī īsti nevarējām izdomāt – slikti vai labi, ja nejauši kādas durvis pašas no sevis atveras: sliktajā variantā ienāk gari vai nāve, labajā variantā – laime nāk pa durvīm. Ej nu sazini! Bet durvju čīkstēšanu gan labāk novērst, lai nevienam nebūtu jāaiziet no šīs mājas.
Durvis ir dažādas. Tālākie uzdevumi bija saistīti ar iziešanu caur ļoti atšķirīgām durvīm. Vispirms uz krāsu pasauli – durvju krāsošanu. Izrādās, arī durvju krāsu var saistīt ar iemītnieku raksturu. Tad uz skaņu pasauli – jāatpazīst dažādas skaņas. Noteikti arī acis ir durvis uz pasauli – pārbaudījām, cik vērīgi esam. Bija durvis uz gudrību pasauli – jāatmin mīklas no tautas gudrību pūra. Mute ir durvis uz dažādu stāstu rašanos. Un vēl citas durvis – uz veiksmi, uz padomiem, uz pieklājību, uz darbu, uz trāpīgumu, pat uz paralēlo pasauli pie spokiem, un vēl, un vēl.
Pasākuma noslēgumā bija durvis uz cienastu galdu un, protams, uz dāvanām. Rezultātā katrs saņēma arī pateicību un kādu no tituliem: veiksmīgākais, vērīgākais, prātīgākais, gudrākais, darbīgākais, acīgākais, krāsainākais un citus.
Liels paldies visiem, kuri atnāca un atvēra trejdeviņas durvis. Paldies palīgiem pasākuma organizēšanā.
Uz tikšanos nākamajos pasākumos!

                                             Dunalkas bibliotēkas vadītāja Gita Žīgure
 


Piedalās konkursā "Milzkalne dejo 2016"

 

Sestdien, 14. maijā, Dunalkas kultūras nama mūsdienu deju grupa piedalījās mūsdienu deju konkursā „Milzkalne dejo 2016”, kas norisinājās Šlokenbekas muižā, Engures novadā.
Konkursā kopumā piedalījās vairāk kā 80 deju grupas no visas Latvijas. Pasākuma mērķis bija aktualizēt deju priekšnesumu mākslinieciskā snieguma un šoviskuma vērtību un nozīmi komunikācijā ar skatītāju, popularizēt dejas un kustību nozīmi katra cilvēka attīstībā. Šāda veida pasākumi ļauj radoši novērtēt savu un citu dalībnieku māksliniecisko sniegumu, tajā pašā laikā iegūstot profesionālas žūrijas vērtējumu.
Dunalkas kultūras nama dejotāji konkursā piedalījās ar deju „Jūras noskaņa”.  Lai arī konkursā neviena no trim godalgotajām vietām netika iegūta, meitenes ir guvušas priekšstatu un vērtīgu pieredzi mūsdienu deju kustībā Latvijā.
Redzot to, kā meitenēm dejas laikā mirdzēja acis, un visas dienas garumā pašām bija gandarījums par paveikto, ir skaidrs, ka brauciena galvenais mērķis sasniegts – gūt dejas prieku pašām no sava dejojuma, vēl jo vairāk, uzstājoties uz vienas skatuves ar Latvijā atzītām deju studijām. 
Konkursā piedalījās dejotājas – Adriana Belkina, Keita Šperberga, Estere un Katrīna Ozoliņas, Vanesa Reinholde, Melānija Tālute, Alise Eglite –Egliņa, Ance Flakse un Sintija Kleinsmite.
 Visu dejotāju vārdā saku lielu paldies Durbes novada domei un Dunalkas kultūras nama vadītājai Intai par atbalstu šī brauciena realizācijai.             

 Kolektīva vadītāja Selēna Vasiļjeva
 


 Baltā galdauta svētki Vecpilī 

  Baltā galdauta svētku ideja ir pavisam vienkārša: ģimene, draugi un kaimiņi no vienas mājas, vai vairākām blakus mājām sanāk kopā pie viena galda, ietur  kopīgi sarūpētu maltīti, kā arī izmanto iespēju pārrunāt ieceres sava pagalma labiekārtošanai,sakopšanai.Tā vienā jaukā dienā man  radās doma,ka šos svētkus Vecpilī varētu svinēt pie “Avotu”mājām,jo šopavasar esam iegādājušies jaunu ozolkoka galdu ar soliem.Paldies Rutai,kura piekrita manai idejai! Lai arī ir cilvēki,kam pieminot vārdu “kopīgs mājas galds”,priekštats ir pavisam citāds,lielākais mājas iedzīvotāju vairākums atbalstīja galda iegādi.Galds domāts ,lai varam sanākt kopā gan svētkus svinēt,gan ikdienā piesēst un daudz ko pārrunāt,gan arī lai,kad atbrauc kādi tālāki ciemiņi-izbijušie vecpilnieki,ir vieta,kur pakavēties atmiņās . Tad nu arī 4.maijā varējām klāt lielu, baltu galdautu,lai visi varam sanākt kopā un svinēt šos svētkus.Paldies tiem iedzīvotājiem,kuri atrada laiku un piedalījās!Svētkus atklājām ar balonu spridzināšanas salūtu!.Pie “Avotu “mājas dejoja “Lāņupīte”,dziedāja tradīciju ansamblis,skanēja dzejas rindas gan no senākiem laikiem,gan mūsdienu. Laidām gaisā sarkanbaltsarkanas laternas,vārījām kopīgu zupu uz ugunskura,dziedājām dziesmas,spēlējām spēli ”Es mīlu tevi,Latvija”,kur uzzinājām vēl nezināmus faktus par Latviju un Vecpili.Paldies Rutai par balviņām aktīvākajiem dalībniekiem! Paldies Vijai par gardo svētku kliņģeri!Paldies tām čaklajām rokām,kuras parūpējās,lai pie mājas radītu svētku noskaņu! Brīnišķīgi pavadījām laiku! Uz tikšanos atkal kādos svētkos!

“Avotu”mājas vec.Inta
 

                       


                          Baltā galdauta svētki 4.maijā- Durbē

Fotogalerija

Tu dižena, varena,saules apmīļota,
Tev mūžam plaukt ar mūsu baltajām domām,
lai spēks un gudrība iet roku rokā.
Tu Latvija mana,
Tu mans Zelts!
/Kristīne Vītoliņa/Vokālajam ansamblim "Mežābele" 25


“Mežābele” pastāv jau 25 gadus un visus šos gadus no pirmās dienas ansamblī dzied- Laima Zabaka un Aina Veilande! Arī pārējie ansambļa dalībnieki var lepoties ar dziesmoto gadu skaitu “Mežābelē”: Austra Sileniece- 16 gadi, Biruta Geguste- 15 gadi, Indra Dāvidsone- 13 gadi, Andrejs Upmalis- 13 gadi, Sandra Upmale- 12 gadi, Imants Dāvidsons- 10 gadi, Andris Krūmņš- 7 gadi, Anita Girviča- 7 gadi, Dainis Girvičs- 7 gadi un ansambļa jaunākais dalībnieks Jānis Ruško no 2015.gada rudens - pusgads. Ansambli 25 gadus vada Daira Veilande.
 "Cālis 2016"

Durbes novada mazo vokālistu konkursā "Cālis 2016" piedalījās 9 mazie, drosmīgie un dziedošie cālīši.
Nomināciju sadalījums:


Elegantākais cālis-⁠ Stefans Staroveckis

Drošākais cālis-⁠ Lauma Baltrakova
Mīlīgākais cālis-⁠ Gabriela Signija Gurska
Kustīgākais cālis-⁠ Markuss Lagzdiņš
Pavasarīgākais cālis-⁠ Adriana Mia Saulīte
Teatrālākais cālis-⁠ Marta Brikmane
Cāliskākais cālis-⁠ Aliņa Rone
Košākais cālis-⁠ Keisija Gurska
Dāmīte cālīte-⁠ Estere Bušma


Foto no pasākuma

  

Ainas Liepas darbu izstādes noslēguma pasākums Vecpilī

    Visu februāra mēnesi Vecpils Saieta namā bija apskatāma A.Liepas darbu izstāde. Aina Liepa jau ir cienīga vecuma kundze, kura savu laiku pavada lietderīgi un interesanti. A.Liepa veido ainavas un dažādas glezniņas no dzijas. Glezniņu izmēri ir dažādi, gan lielāki gan mazāki. Ainas kundzei ir dažādas aizraušanās. Ne tikai glezniņu veidošana no dzijas, bet arī darbiņu veidošana no dabas materiāliem, eņģelīšu kolekcionēšana un pat dzejoļu rakstīšana. A.Liepa ir aktīva pensionāre, kura nūjo, apmeklē domubiedru grupas un izstāda savus darbiņus.
    Uz izstādes noslēguma pasākumu bija ieradusies arī pati Ainas kundze. A.Liepa atzīst, ka vairs neapmeklē savu darbu izstādes, kuras ir tālu no mājām. Bet šoreiz tika izdarīts izņēmums un Ainas kundze atbrauca no Kaķeniekiem uz Vecpili, lai interesentiem pastāstītu un parādītu kā top viņas darbi.


pasākuma fotogalerijaKrustvārdu mīklu risinātāju sacensības Durbē


Atzīmējot Dzimtās valodas dienu, jau vairākus gadus Durbē notiek krustvārdu mīklu risinātāju sacensības.  Šogad tās notika 20.februārī Durbes kultūras namā, kurā piedalījās Durbes novada un Aizputes novada dalībnieki. Dalībnieki uz laiku bez kādiem palīglīdzekļiem risināja  4 dažādas grūtības pakāpes mīklas. Sacensības tika organizētas divās grupās – iesācēji vai lēno rakstītāju grupa un erudīti.
Iesācēju grupas rezultāti:
1.      vieta- Anna Birzaka (Durbe)
2.      vieta- Jānis Ruško (Durbe)
3.      vieta- Ērika Berga (Durbe)

Pateicība- Aina Gurecka (Vecpils)
Erudītu grupas rezultāti:
1.vieta- Līga Virbule (Aizpute)
2. vieta- Ināra Ģēģere (Durbe)
3.vieta- Sarmīte Štrausa (Aizpute)

Pateicība – Alvīne Dūče (Durbe), Inese Lankovska (Durbe), Vilma Jansone (Aizpute), Ruta Blumberga (Durbe)
Paldies pulciņa vadītājai Guntai Intei par sacensību sagatavošanas darbu, Līgai Gūtmanei un Annai Ivanovskai par darbu sacensību dienā!
25.februārī Durbes kultūras nama krustvārdu mīklu risinātāju klubiņa dalībnieces savus zināšanas pārbaudīs, piedaloties sacensībās Aizputē. Lai veicas!
Uz tikšanos 2017. gadā Durbē!

 

Durbes kultūras nama direktore Daira Veilande
Ziemassvētku eglīte Durbes pilsētas un pagasta, Tadaiķu,Vecpils pagasta pirmsskolas vecuma bērniem

fotogalerijaZiemassvētku koncerts Durbē


11.decembrī Ziemassvētku koncertā Durbes kultūras namu pieskandināja Durbes amatiermākslas kolektīvi. Koncertā uzstājās sieviešu koris "Durbe", vokālais ansamblis "Mežābele", vīru vokālais ansamblis, tautas mākslas ansamblis "Neparasts gadījums", bērnu vokāli instrumentālais ansamblis, bērnu deju kolektīvi un mammas ar bērniem, VPDK "Lindale", kā arī amatierteātris "Dīvatrons" un bērnu cirkus radošā studija.
Kolektīvi pasākuma apmeklētājiem sarūpēja īstu svētku sajūtu. Amatierteātris iepazīstināja, kā mežā tiek gaidīti Ziemassvētki, tika izdziedātas svētku dziesmas un izdejotas tautasdejas. Cirkus radošā studija izspēlēja neparastu un jautru mācību stundu. Trīs stundu garajā koncertā amatiermākslas kolektīvi sniedza prieku, mīlestību, gaišumu, lai ikvienu iepriecinātu šajā Ziemassvētku gaidīšanas laikā.

Paldies Durbes kultūras nama radošajiem kolektīviem un vadītājiem par ieguldīto darbu un laiku svētku koncerta programmas veidošanā.

Pasākuma fotogalerija


Durbes novada senioru pasākums


Gadskārtējais senioru pasākums notika 9.decembrī. Uz pasākumu bija ieradušies ap 130 pensijas gadus baudošiem Durbes novada senioriem. Kaut arī ārā valdīja drūms un nepatīkams laiks pasākuma apmeklētāju sejās bija redzams prieks.
Pasākuma oficiālā daļa sākās ar Durbes novada domes priekšsēdētāja Ojāra Pētrēvica un vietnieka Andreja Radzeviča apsveikumiem un laba vēlējumiem novada labāko gadu gājuma ļaudīm.
Svētku sajūtu ar jauku un sirsnīgu priekšnesumu sarūpēja Dailes teātra aktieri Lauris Subatnieks un Gundars Silakaktiņš. Koncerta laikā kopīgi ar sanākušajiem senioriem pat tika uzrakstīta vēstule Ziemassvētku vecītim. Pēc svinīgās daļas svētki turpinājās ar dejām kopā ar mūziķi Andri Skuju.

Pasākuma fotogalerija

 Dziesma manai paaudzei!

 
14.novembrī Lieģu kultūras namā notika  pasākums ,,Dziesma manai paaudzei”. Jau otro gadu pēc kārtas tika dziedātas skaistākās latviešu komponistu dziesmas, kuras veltītas Latvijai dzimšanas dienā.
Koncertā piedalījās dažādu paaudžu dziedātāji no Durbes novada un viesmākslinieks Nikolajs Puzikovs, kurš atklāja koncertu ar Zigmāra Liepiņa dziesmu ,,Zibsnī zvaigznes”.
Koncerts katru gadu ir ļoti apmeklēts un gaidīts. Šogad dalībnieki dziedāja kopā ar grupu ,,Lustīgais blumīzers” un bija izvēlējušies  dziedāt dziesmas no Latvijā pazīstamām grupām. Īpaši gribas atzīmēt meitenes: Airitu Pulksteni, Santu Kuzminu, Kristu Kuzminu, kuras izpildīja grupas ,,Zvaigžņu zagļi” dziesmu ,,Uguns kā gaiss”.
Jautrību un ovācijas izpelnījās Vitālu ģimene ar priekšnesumu ,,Mazcenas mobīlais telefons”. Šogad koncertā uzstājās divas mazākās dalībnieces pasākuma organizāšanas vēsturē: Estere Bušma-3 gadi un Elīza Brikmane-2 gadi, kuras izpildīja R.Paula dziesmu ,,Lācis”. Redzot priekšnesumu sapratām, ka dzimst mazas zvaigznītes, kuras noteikti mūs priecēs citugad.
            Mīļš paldies pasākuma dalībniekiem par atsaucību un dalību koncertā! Kā pateicību par piedalīšanos pasākumā, dalībniekiem tika organizēta ekskursija uz jauno koncertzāli ,,Lielais Dzintars”. Uz tikšanos nākošgad pasākumā ,,Skaistākās dziesmas Latvijai”, kad dziedāsim kopā ar Mārtiņu Ruski!

Lieģu kultūras nama vadītāja Dzintra Cāle


 

Durbē durvis ver Rūķelfu namiņš

 

Sižets par Rūķelfu namiņa atklāšanu LTV1 Dienas ziņās

fotoreportāža no Rekurzeme.lv 

fotoreportāža no liepajniekiem.lv

Rūķelfu namiņš


Nodejots "Kāzu valsis"


2009. gada augusta mēnesī  aizākās tradīcija Lieģu kultūras namā sumināt pārus nozīmīgās kāzu jubilejās. Šis gads nebija izņēmums un 26.septembrī tika aicināti pāri uz pasākumu ,,Kāzu valsis” . Jau senie latvieši zināja, ka rudens ir kāzu laiks un centās kāzas noturēt ap Miķeļiem, kad visi lauka darbi bija apdarīti. Šogad tika pieteikti trīspadsmit pāri, kuri tika sumināti dažādās kāzu jubilejās. Uz kāzu valsi aicināja grupa ,,Galaktika”.
 
Divi pāri tika sveikti, jo ir iestūrējuši laulības ostā aizvadītajā gadā.
10 gadi - Rožu kāzas jeb Alvas kāzas šogad atzīmēja trīs pāri:
Iveta un Intars Buči, Ramona un Aleksands Saviki, Linda un Kristaps Dāvidsoni.
Sigita un Jānis Brikmaņi šajā gadā svin 15 gadu kāzu jubileju- Dzintara kāzas, Stikla jeb kalnu kristāla kāzas.
20 gadi - Porcelāna kāzas, jubilejā tika sumināti divi pāri:
Liesma un Guntars Briķi, Santa un Verners Buciki.
Klaivu pāris Indra un Jānis šogad svinēja 35 gadu –Audekla jeb Koraļļu kāzas.
 40 gadi - Rubīna kāzu jubilejā tika sumināti divi pāri:
Ārija un Jānis Jerumaņi, Ruta un Rolands Siliņi, kuri ir bijuši vedēji astoņpadsmit pāriem un divdesmit vienam pārim vakara vadītāji.
Ļoti emocionāls brīdis bija pusnaktī, kad tika dziedāta mičošanas dziesma ,,Līgodama upe nesa”, kura tika veltīta Rubīna un Safīra kāzu jubilāriem.
45 gadi - Safīra kāzas atzīmēja divi pāri: Irisa un Aivars Rogas, Helga un Imants Druļļi.
Abi šie pāri  laulību bija reģistrējuši 15. augustā. Ovācijas! Applausi! Rūgts!
 
Par telpu attiecīgu noformējumu rūpējās Evija Apermene. Liels paldies par ieguldīto darbu! Tiksimies nākošgad septembrī, kad atkal aicināsim pārus dejot Kāzu valsi!
 (skatīt fotogaleriju...)


Lieģu kultūras nama direktore Dzintra Cāle


 


Līgutu skolu absolventu, pedagogu un darbinieku salidojums Durbē 26.09 Baltu vienības diena Durbes pilskalnā 22.09


 Dzejas dienu pasākums Durbē 10.09


Es došu

...un es došu tik maz
kripatu saules,
cerības un balta sniega.
Ja Tu spēsi noticēt
brīnumam šim.
Es došu tik daudz,
lai nenosalst rokas,
ziemas bargajā salā.
Es došu tik daudz,
lai sāpes aizvējo Ziemeļu vējā.
Kristīne Vītoliņa

 


 
 Durbes pilsētas ģerbonim - 90

(svētku fotoreportāža no rekurzeme.lv)

 

 

 Pirmdien visā valstī skanēs trauksmes sirēnas !    

Kultūras aktualitātes novadā !

Vakances Sludinājumi Iepirkumi Attīstība Senioriem Sabiedrība Uzņēmējdarbība Durbes novada vēstis Durbes KS Tūrisms Vēsture Foto galerijas ArhīvsDurbes logo

  

Durbes novada kapsētu informācija tiešsaistē

Priediena kapsēta
Stroķu kapsēta
Upesputriņu kapsēta

 

 
          Informācija par e-veselību