top_imagetop_imagetop_imagetop_imagetop_image
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

KULTŪRAS pasākumi Durbes novadā

2021.gads


 

Valentīndiena DurbēValentīndienas pastaiga Durbē

      Pēc ilgiem gadiem Durbe piedzīvoja 14.februāri ar ziemu, sniegu, kārtīgu sniegputeni, sauli, vēju, smaidiem, sirsnību un neviltotu prieku pastaigas takas dalībnieku sejās. Lieliska diena, svētki svaigā gaisā ar mīļajiem! Apmeklētāji varēja pastaigāties ap Gulbīšu dīķi un Mīldīķīti. Mājās bija jāizgatavo sirsniņa un pastaigas takas sākumā - Raiņa ielas skvērā sirsniņu alejā tā jāiekarina, kā arī bija jāizpilda citi sagatavotie uzdevumi.
      Paldies visiem apmeklētājiem no Durbes novada un Liepājas. Paldies pasākuma organizētājiem- Dairai Veilandei, Alisei Ansonei, Madarai Štālei, Maijai Eihmanei, Vitai Stepanovičai, Ailindai Geruļskai, Martai Brikmanei, Kristapam Kapelim, Ziedītei Zitnerei, Kristapam Strungam un Evijai Kopštālei par karsto dzērienu!
     Tik kārtīgi atzīmēta Valentīndiena vainagojās panākumiem– savu ligzdu sāk iekārtot un jaunam mazuļu metienam gatavojas Durbes jūras ērgļu pārītis Raimis un Milda, kuru dzīvei var sekot Latvijas Dabas fonda uzstādītajā tiešraides kamerā –www.ldf.lv/lv/tiesraide. Putni četrus gadus no vietas bija uzticīgi viens otram un savai Durbes ligzdai, katru gadu atgriežoties tajā un izaudzinot pa diviem mazuļiem.

(skatīties foto....)


 


Valentīndiena Dunalkā un Vecpilī14.februāris – visu mīlētāju diena!

      Šogad pirmo reizi Dunalkā un Vecpilī tika rīkotas Valentīndienas aktivitātes citādā formā. Daudzi uzskata, ka tie nav latviešu svētki un tādi nav jāsvin, bet tanī pat laikā savā ģimenes lokā dāvina viens otram ziedus un sirsniņas. Katrs uztver šos svētkus savādāk. Ir jāsaprot, ka pašreizējā situācija valstī liek mums dzīvot un priecāties daudz citādāk, kā bija ierasts līdz šim. Paldies tiem, kas piedalījās aktivitātēs svaigā gaisā. Dunalkā 14.februāra svētdiena bija ar aukstu vēju, puteni nomainīja īslaicīga saule, bet aktīvākiem bija iespēja ar savu amora bultu trāpīt tieši sirdī. Mazākie un arī aktīvākie amora bultu pavēlnieki tika pie dāvaniņām-skaistām sirsniņbrillēm! Paldies Ģirtam Kauliņam un Madarai Spāģei par atsaucību, veikala “Pīlādzītis” pārdevējai par kokteilīšiem-mīlas eliksīriem. Pie kultūras nama sniegā kā sveiciens svētkos tika atstāta ar kājām izstaigāta sirds forma!
    Vecpilī Amoriņš bija salicis dažādās vietās ap centru 10 sirsniņas ar vārdiem, no kuriem jāizveido dzejolītis. Interesanti, ka no paša agra rīta sirsniņu meklējumos devās seniori nevis jaunie cilvēki. Laikam tāpēc, ka viņi ir lielāki aktīvo pastaigu cienītāji. Arī Vecpilī bija iespēja pašaudīties ar Amora bultām un arī šeit sniegā tika atstāta izstaigāta sirds forma. Paldies abu pagastu mīlētājiem par atsūtītām fotogrāfijām un dzejolīšiem. Lai kā sveiciens Jums katram ir pats pirmais iesūtītais dzejolītis, kurā ievīti atrastie 10 vārdi Vecpilī un viena no iesūtītām fotogrāfijām no Dunalkas.
 
                   
 
                     Ir rīts
                     Tu pamosties no mīļa sapņa,
                      kurā tauriņš nolaidies uz pleca
                      Karstu mīlu vēloties,
                      Un pēc kāda ilgoties…
                      Sirds nekad man nebūs veca-
                      Tā pieder Tev un Tavam tauriņam uz pleca-
                      mirdzoša un dārga
                      Un tāpēc-
                      Dzīve ir kā sapnis jauks,
                      Kur tauriņš sirdī vienmēr draugs !
                                                                ( Sintija Skere)

 

(skatīties foto....)
 

Dunalkas/Vecpils kultūras un atpūtas centra vad. Inta Dreimane