top_imagetop_imagetop_imagetop_imagetop_image
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Konsultanta kontakti

 

LAUKU  LAPA       
 2020. gada lauksaimniecības skaitīšana turpinās

Rīga, 19.11.2020.
Centrālā statistikas pārvalde (CSP) arī ārkārtējā situācijā turpina datu vākšanu 2020. gada lauksaimniecības skaitīšanai, kas noslēgsies 22. decembrī.
Patlaban lielākā daļa – 60 % lauku saimniecību jau ir sniegušas 2020. gada lauksaimniecības skaitīšanai nepieciešamo informāciju, tomēr līdz gada beigām dati jāiegūst vēl par aptuveni 26 000 jeb 40 % lauku saimniecību.

Aicinām atsaukties atlikušās lauku saimniecības un iesniegt lauksaimniecības skaitīšanai nepieciešamo informāciju! 2020. gada Lauksaimniecības skaitīšana nodrošinās šīs desmitgades informatīvo bāzi par lauksaimniecības nozari un kalpos par pamatu nozares analīzei un lēmumu pieņemšanai, kā arī lauksaimniecības politikas un lauku attīstībai Latvijā un Eiropas Savienībā, kā arī būs nozīmīgs pamatojums nozares atbalsta noteikšanā.

Visērtāk lauksaimniecības skaitīšanas datus joprojām ir iesniegt tiešsaistē e.csb.gov.lv, pieslēdzoties ar jau esošo lietotāja vārdu un paroli, vai pēc reģistrēšanās kļūt par sistēmas lietotāju. Sakarā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju Covid-19 ietekmes mazināšanai intervijas lauku saimniecībās ir ierobežotas, tādēļ intervētāji zvana un datus ievāc pa telefonu. Informāciju var sniegt arī pa bezmaksas tālruni 80202808 darbdienās pl. 8.30–17.00.

“Atšķirībā no iepriekšējās lauksaimniecības skaitīšanas 2010. gadā šajā skaitīšanā anketu aizpildīt ir trīsreiz ātrāk – informāciju, kas pieejama dažādos lauksaimniecības reģistros, mēs neprasām sniegt atkārtoti, tā jau ir mūsu rīcībā. Jāvelta laiks, lai aizpildītu aptuveni trešdaļu no skaitīšanas informācijas, kas nav pieejama nevienā valsts reģistrā,” uzsver CSP Lauksaimniecības un vides statistikas departamenta direktors Armands Plāte.

Saimniecībām ir jāiesniedz vispārīga informācija par lauku saimniecību, tās īpašnieku, lauksaimniecībā izmantojamās zemes izmantošanu, lauksaimniecības dzīvnieku skaitu, lauksaimniecības dzīvnieku novietnēm un mēslošanas līdzekļu apsaimniekošanu, kā arī lauksaimniecībā nodarbinātajiem un citām saimniecības aktivitātēm.

Lauku atbalsta dienestā iesniegto informāciju par lauksaimniecība kultūraugu platībām un Lauksaimniecības datu centrā iesniegtos datus par lauksaimniecības dzīvnieku skaitu un novietņu infrastruktūru nav atkārtoti jāsniedz lauksaimniecības skaitīšanā.

Kopš septembra ar lauku saimniecībām sazinās CSP intervētāji vai Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra lauku attīstības speciālisti un ievāc 2020. gada lauksaimniecības skaitīšanai nepieciešamos datus. 2020. gada lauksaimniecības skaitīšanas datu vākšana turpināsies līdz 22. decembrim. CSP uzsāka 2020. gada lauksaimniecības skaitīšanas datu vākšanu tiešsaistē 15. aprīlī.

Aktuālā informācija par 2020. gada lauksaimniecības skaitīšanu pieejama CSP vietnē csb.gov.lv/lauki2020

CSP speciālisti atbildēs uz jautājumiem par anketas aizpildīšanu pa bezmaksas tālruni 80202808 darbdienās pl. 8.30–17.00 vai e-pastā ls2020@csb.gov.lv.

Mediju jautājumi:
Komunikācijas daļa
E-pasts: media@csb.gov.lv
Tālr.: 67366621, 27880666
www.csb.gov.lv
www.twitter.com/csp_latvija
www.facebook.com/csplatvija


Var sākt aizpildīt platību maksājumu provizorisko iesniegumu

      No šā gada 20.oktobra ikviens lauksaimnieks var sākt aizpildīt informāciju Vienotajā platību maksājumu iesniegumā. Tāpat, ja nepieciešams, ir iespēja ierosināt Lauku bloku precizēšanas pieprasījumus, ko var izdarīt Provizoriskā iesnieguma sadaļā vai Lauku bloku precizēšanas sadaļā Lauku atbalsta dienesta (LAD) Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā (EPS).
      Šādu iespēju LAD piedāvā jau rudenī, lai padarītu ērtāku minēto iesniegumu aizpildīšanu EPS – to var darīt pakāpeniski un jau savlaicīgi aprēķināt, vai tiks izpildītas zaļināšanas un citas prasības, kā arī attiecīgi saplānot veicamos darbus nākamajai sezonai.
      Pabeigt platību maksājumu iesnieguma iesniegšanas procesu varēs 2021. gada aprīlī un maijā.

*****
Par dzīvnieku identifikācijas līdzekļiem.
 

      Ja arī turpmāk Durbes novada lauksaimnieki dzīvnieku identifikācijas līdzekļus (krotālijas) vēlas saņemt pie manis Liepājas nodaļas Lauku attīstības/zivsaimniecības attīstības konsultantes Durbē Aivas Kasparovičas lūgums informēt mani pa tālr. 26263682 par to, ka esat pasūtījuši dzīvnieku identifikācijas līdzekļus Lauksaimniecības datu centrā, lai varu mēneša 2. vai 4. otrdienā tās savākt no Lauksaimniecības datu centra darbinieka.

 *****
Durbes novada uzņēmēju kontaktu aktualizēšana.
 

Lai varētu aktualizēt/uzlabot Durbes novada mājaslapas Uzņēmējdarbības sadaļu un arī man kā l/s konsultantam būtu precīzi Durbes novada uzņēmēju kontakti lūgums sava uzņēmuma darbības virziena aprakstu/virzienu, aktuālo kontaktinformāciju u.c. informāciju par savu uzņēmumu iesūtīt man uz e-pastu aiva.kasparovica@llkclv.

*****
Projekti.
 

Biedrības “Liepājas rajona partnerība” atklātā konkursa projektu iesniegumu pieņemšanas 8. kārtā Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Lauku attīstības programmas 2014.- 2020.gadam pasākuma „Atbalsts LEADER vietējai attīstībai” ietvaros. Projektu iesniegumu pieņemšana līdz 2020. gada 9. decembrim. Aktivitātes:

 • M1/R1 – Atbalsts uzņēmējdarbībai un vietējo produktu realizācijai;

 • M2/R1 – Atbalsts sabiedriskā labuma iniciatīvām. 

  *****

BEZMAKSAS KONSULTĀCIJU PROJEKTS.

KONSULTĀCIJU PROJEKTS - tā ir praktiska iespēja piesaistīt speciālistus jūsu saimniecību attīstībai šādās jomās - lopkopība, ekonomika, augkopība un mežkopība. Ņemot vērā atbalsta saņemšanas nosacījumus - konsultācijas saimniecībām ir bezmaksas. 
Konsultāciju iespējas Liepājas LLKC birojā:

 • Lopkopība - Elīna Egle (tālr. 22000235, e-pasts: elina.egle@llkc.lv) palīdzēs cik vien iespējas jūsu saimniecības izvērtēšanai un pilnveidei. 

 • Ekonomika (kredīta pieteikumu sagatavošana, finansējuma piesaiste un plānošana u.c.) - tālr. 28665129, e-pasts: liepaja@llkc.lv

 • Mežkopība - Agrita Šēnberga (tālr. 29285111, e-pasts: agrita.senberga@mkpc.llkc.lv).

 • Augkopība - papildus informācijai tālr. 27843096, e-pasts: liepaja@llkc.lv

 

"Veidosim daudzveidīgu Latviju un tīkamu ainavu"

 

 

         Šogad jau ceturto gadu Durbes novads piedalijās Latvijas Pašvaldību savienības organizētajā projektā ``Meža dienas``.
       Lai popularizētu mežu, parku un citu publisko apstādijumu nozīmi sabiedrības ikdienā, dienvidkurzemes mežsaimniecības konsultante Agrita Šēnberga rudens gadatirgus ietvaros apmeklētājiem bija sagatavojusi izglītojošu un arī izklaidējošu informāciju par mežu un augu daudzveidību mūsu apkārtnē.
        Projekta ietvaros arī tika saņemts finansiāls atbalsts kokaugu stādu iegādei, kas jau otro gadu tika izlietots jaunu koku un krūmu iegādei, lai papildinātu Dunalkas parka apstādijumus.
Tika papildināta liepu aleja ar iztrūkstošajiem stādiem, kā arī iestādīti dažādu krāsu un formu lapojumu kļavas un dižskabārži, lai nākotnē parks kļūtu interesantāks.
        Durbes novada pašvaldība ir pateicīga Latvijas Pašvaldību savienībai par kārtējo iespēju piedalīties projektā un padarīt savu novadu zaļāku un krāšņāku.


       

LLKC Meža konsultāciju pakalpojumu centrs (MKPC) ir sagatavojis un izdevis rudens informatīvo izdevumu meža īpašniekiem „Čiekurs" 3(67)2020.
Jaunākajā „Čiekura" numurā aktuāla un noderīga informācija meža īpašniekiem:


 1. Gaidāmas izmaiņas Meža likumā;
 2. Mežu apmeklējumos gūtās atziņas;
 3. Par meža inventarizāciju atjaunošanu;
 4. Konkursa "Sakoptākais mežs" finālā apmeklēti un vērtēti septiņi saimnieki
 5. Kā mežā saimniekot putniem draudzīgi;
 6. Pētījums par agrīnām koku starpsugu attiecībām;
 7. Ko darīt, kad saskaras meža dzīvnieku un mežsaimniecības intereses.

Izdevums elektroniski pieejams šeit...

Par Spānijas kailgliemeža izplatības ierobežošanu

 

      Dabas aizsardzības pārvalde pēdējo gadu laikā saņem regulārus dažādu Latvijas pašvaldību iedzīvotāju ziņojumus un sūdzības par dabiskos biotopus, kultūraugus un mājdzīvnieku veselību apdraudošo Spānijas kailgliemezi Arion vulgaris. Gliemeži nereti tiek konstatēti lielā skaitā un nodara ievērojamus postījumus  dārzu īpašniekiem. Līdz ar siltāka laika iestāšanos, iedzīvotāju sūdzības pēdējās šī gada nedēļās ir būtiski pieaugušas, nereti izsakot lūgumu pēc koordinētas cīņas ar šīs sugas īpatņiem.

       Spānijas kailgliemezis ir ierindots Eiropas simts visinvazīvāko dzīvnieku sarakstā.  (lasīt vairāk...)

 1. Spānijas kailgliemeža Arion vulgaris izplatība Latvijā (uz 05.06.2020.).
 2. Infografika Spānijas kailgliemeža Arion vulgaris raksturojums un ietekme.
 3. Infografika Spānijas kailgliemeža Arion vulgaris ierobežošanas un apkarošanas metodes.

 

Atbalsts par dzīvnieku, sējumu un stādījumu platību apdrošināšanu

(lasīt...)


 

DABAS SKAITĪŠANA DURBES NOVADĀ                                                         

    Dabas aizsardzības pārvalde pateicas Durbes novada pašvaldības darbiniekiem par izrādīto atbalstu dabas skaitīšanas jeb Eiropas Savienības nozīmes aizsargājamo biotopu izplatības un kvalitātes līdzšinējā apzināšanā! Šī veiksmīgā sadarbība palīdz realizēt dabas skaitīšanas mērķi – apzināt Latvijas dabas bagātības.
   Ir uzsākta ceturtā, noslēdzošā biotopu kartēšanas sezona, kas norisināsies arī Jūsu novadā. Ir izsūtītas rakstiskas vēstules šī gada apsekojamo zemju īpašniekiem. Un lai sniegtu iedzīvotājiem pilnvērtīgāku informāciju par novadā notiekošajām aktivitātēm, aicinu pielikumos pievienoto informāciju izvietot pašvaldības informācijas kanālos. Atgādinu, ka šādu rīcību paredz ES nozīmes aizsargājamo biotopu izplatības un kvalitātes apzināšanas un darbu organizācijas metodikas 6.3. punkts (22.07.2016. VARAM rīkojums Nr.188: https://www.daba.gov.lv/upload/File/DOC/BIOTOPI_met_160722.pdf).
 
Jautājumu gadījumā sazinieties ar dabas skaitīšanas komandu:
projekta vadītāja Irisa Mukāne – 26107005,
vadītājas asistente Ilze Reinika – 27858275.
 
    Novērtēsim, ja pildot savus tiešos amata pienākumus, palīdzēsiet arī Dabas aizsardzības pārvaldei sasniegt savu mērķi. Ceram uz savstarpēju sadarbību un sapratni! Plašāka informācija par dabas skaitīšanu pieejama www.skaitamdabu.gov.lv vai www.daba.gov.lv.

 

(sākas 4.dabas skaitīšanas sezona... lasīt)

(apsekojamās teritorijas Durbes novadā...skatīt)

 
 

 
Ilze Reinika
Dabas aizsardzības pārvalde
Dabas skaitīšanas vadītājas asistente 
Tālr.: 27858275
E-pasts: ilze.reinika@daba.gov.lv
www.skaitamdabu.gov.lv
www.daba.gov.lv


 

 

AKTUĀLI LAUKSAIMNIECĪBAS DZĪVNIEKU TURĒTĀJIEM!!

Pamatojoties uz Ministru kabineta 2019. gada 26. marta noteikumiem Nr. 134 “Lauksaimniecības un akvakultūras dzīvnieku, to ganāmpulku un novietņu reģistrēšanas un lauksaimniecības dzīvnieku apzīmēšanas kārtība”, līdz 2020. gada 1. jūnijam Jums jāsniedz Lauksaimniecības datu centram (LDC) informācija par lauksaimniecības dzīvnieku turēšanas un kūtsmēslu uzglabāšanas veidu novietnē pēc stāvokļa uz 2020. gada 1. janvāri.
Informācijas iesniegšana ir obligāta par šādām dzīvnieku sugām un minimālo skaitu:

Anketā norāda informāciju tikai par tām dzīvnieku sugām un kritērijiem, kas ir attiecināmi uz konkrēto novietni.
1. Visērtāk anketu aizpildīt tiešsaistē LDC mājas lapas www.ldc.gov.lv  autorizētajā sadaļā, izmantojot LDC autentifikāciju vai Vienoto pieteikšanos ar i-bankas autentifikāciju!
Novietnes infrastruktūra un kūtsmēslu krātuves - Apraksts anketas aizpildīšanai LDC autorizētajā sadaļā.
2. Veidlapa Nr. 6.1. https://www.ldc.gov.lv/lv/dokumentu_un_veidlapu_iesniegsanas_kartiba/veidlapu_paraugi/
Uzsākot anketas aizpildi, lūdzu, katras sadaļas saturu vispirms apskatiet kopumā un tikai tad aizpildiet kritērijus, kas attiecināmi uz novietni!
Informācijā par anketas iesniedzēju jānorāda vārds, uzvārds un aizpildes datums. Aizpildītā anketa obligāti jāparaksta.
Aizpildītu un parakstītu anketu var iesniegt:

Jautājumu un neskaidrību gadījumā lūdzam sazināties ar LDC speciālistiem pa tālruni 67095069, 67095057, 67027240.
 


 

LAD kartē publicē informāciju par nekoptām LIZ platībām 


Lauku atbalsta dienests ir uzsācis ikgadējo lauksaimniecībā izmantojamās zemes (LIZ) apsekošanu un sākotnējo rezultātu publicēšanu LAD kartē (https://karte.lad.gov.lv). Kartē tiek attēlotas tikai tās zemes vienības, kurās pēc LAD rīcībā esošās informācijas LIZ platība nav sakopta nepieciešamajā apmērā (jābūt apsaimniekotiem vismaz 70% no LIZ). Lasīt vairāk...


 

Lauksaimniekiem pieejama mobilā aplikācija 

 

Turpmāk svarīga informācija lauksaimniekam, mežsaimniekiem un zivsaimniekiem būs pieejama līdzi tālrunī, jo Lauku atbalsta dienests ir sagatavojis ērtu rīku – mobilo aplikāciju. Aplikāciju var izmantot visi tie dienesta klienti, kuri izmanto Elektronisko pieteikšanās sistēmu. Lasīt vairāk...


 

Lai rudens darbi nepaliktu pusratā 
 

No pavasara līdz rudenim zemnieki strādā bez apstājas. Gada otrajā pusē lauki jāapstrādā uz nākamo sezonu, jāpērk minerālmēsli, degviela, jālabo tehnika, jānodrošina krājumi ziemai un jāveic citi darbi. Lai to visu paveiktu, vajadzīgi diezgan lieli apgrozāmie līdzekļi.  Lasīt vairāk...   

 

Pieejams atbalsts mežsaimniecībā  Lauku atbalsts dienests izsludina pieteikšanos atbalsts saņemšanai mežsaimniecībā. Lasīt vairāk...  Latvijā notiek Eiropas Savienības nozīmes aizsargājamo biotopu apzināšana 


Latvijas daba ir mūsu nacionālā bagātība, tāpēc valstij un tās iedzīvotājiem kā gādīgiem saimniekiem ir jāzina, kāda, cik daudz, kādā kvalitātē un kurās vietās sastopama dabas daudzveidība, kādi ir nepieciešamie pasākumi, lai to saglabātu un nodrošinātu pastāvēšanu arī nākotnē. Lasīt vairāk... 

►Informācija par dabas skaitīšanu

 


Sezonas laukstrādnieku reģistrācijas periods 

 

No 1.aprīļa līdz 30.novembrim norit sezonas laukstrādnieku reģistrācija. Lasīt vairāk... 

 

Jauna iespēja lauksaimniecības dzīvnieku, sējumu un augu apdrošināšanai 


Zemkopības ministrija ir mainījusi nosacījumus Ministru kabineta noteikumos par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu ražas, dzīvnieku un augu apdrošināšanai. Lasīt vairāk... 

 

Publiskota informācija par bioloģiski vērtīgajiem zālājiem, ko nedrīkst pārveidot
 


LAD publiskajā kartē (https://karte.lad.gov.lv/) ir atjaunota no Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) saņemtā informācija par bioloģiski vērtīgajiem zālājiem, kurus nedrīkst apart vai kā savādāk pārveidot. Lasīt vairāk... 

 

 

Tiek maksāts brīvprātīgais saistītais atbalsts par liellopiem 
 

   LAD ir uzsācis izmaksāt brīvprātīgo saistīto atbalstu par liellopiem. Likme ir 102,02 eiro.
  Atbalstu var saņemt kā gada maksājumu par noteiktu liellopu skaitu. Lai saņemtu maksājumu, liellopiem jābūt reģistrētiem un apzīmētiem, un par tiem jābūt sniegtai informācijai normatīvajos aktos par lauksaimniecības dzīvnieku, to ganāmpulku un novietņu reģistrēšanu noteiktajā kārtībā. 

 


Uzņēmumu ienākuma nodokļa atvieglojumi nodokļa maksātājiem, kuri veic lauksaimniecisko darbību 


 Valsts ieņēmumu dienests ir sagatavojis aktuālu informāciju lauksaimniekiem par uzņēmumu ienākuma nodokļa atvieglojumu nodokļa maksātājiem, kuri veic lauksaimniecisko darbību. Informācija gatavota, sniedzot atbildes uz konkrētiem lauksaimnieku jautājumiem. Lasīt vairāk... 

 


E-adrese - digitālā pastkastīte saziņai ar valsti portālā Latvija.lv
 

E-adrese ir rīks, kas ļaus droši sazināties iedzīvotājiem/uzņēmumiem ar valsts un pašvaldību iestādēm (x iestādi). Ja aktivizēsiet savu e-adresi, jūs turpmāk vienuviet saņemsiet visu valsts un pašvaldības iestāžu sūtītās ziņas un dokumentus. Nebūs vairs jāiet uz pastu pēc ierakstītas vēstules vai jāsatraucas par pazaudētiem sūtījumiem. Saņemot ziņas elektroniski, ar interneta starpniecību varēsiet sarakstei piekļūt no jebkuras vietas pasaulē.


Informācija par e-adresi un tās nepieciešamību


 

Atbalsta likmes un izmaksas termiņi
 

→Lasīt vairāk...

Durbes novada uzņēmēju kontaktu aktualizēšana 


Durbes novada pašvaldība sadarbībā ar mani ir uzsākusi Durbes novada mājaslapas Uzņēmējdarbības sadaļas uzlabošanu. Lai varētu aktualizēt/uzlabot Durbes novada mājaslapas Uzņēmējdarbības sadaļu un arī man kā l/s konsultantam būtu precīzi Durbes novada uzņēmēju kontakti lūgums sava uzņēmuma darbības virziena aprakstu/virzienu, aktuālo kontaktinformāciju, logo, fotoattēlus u.c. informāciju par savu uzņēmumu iesūtīt man uz e-pastu aiva.kasparovica@llkclv


Par dzīvnieku identifikācijas līdzekļiem

 

Ja arī turpmāk Durbes novada lauksaimnieki dzīvnieku identifikācijas līdzekļus (krotālijas) vēlas saņemt pie manis Liepājas nodaļas Lauku attīstības/zivsaimniecības attīstības konsultantes Durbē Aivas Kasparovičas lūgums informēt mani pa tālr. 26263682 par to, ka esat pasūtījuši dzīvnieku identifikācijas līdzekļus Lauksaimniecības datu centrā, lai varu mēneša 2. vai 4. otrdienā tās savākt no Lauksaimniecības datu centra darbinieka. 

 


Lauksaimniekiem iespēja bez maksas nodot otrreizējai pārstrādei nevajadzīgās agroplēves, polipropilēna maisus un plastmasas kanniņas

 Informācija

 

 

                                                                                             

 

 


 


 


 


     KULTŪRAS pasākumu kalendārs!


 SPORTA kalendārs !


   
Durbes novada vēstis Durbes KS Sludinājumi,noma Projekti, kas tiek īstenoti Realizētie projekti Kapitālsabiedrības DIENVIDKURZEMES NOV.ATTĪSTĪBA Senioriem Veselības aprūpe Uzņēmējdarbība Tūrisms Vēsture Foto galerijas Foto galeriju arhīvsDurbes logo

  

Durbes novada kapsētu informācija tiešsaistē

Gailiņkalna kapsēta
Priediena kapsēta

Rāvas kapsēta
Sausā lauka kapsēta  
Stroķu kapsēta
Upesputriņu kapsēta

 


 
    Informācija par e-veselību