top_imagetop_imagetop_imagetop_imagetop_image
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

                                  Dalība un panākumi olimpiādēs  (22.02.2022.) 
 

     Krievu valodas valsts 24.olimpiādes 2.posma (novadu, pilsētu vai novadu apvienību) 8./9.klašu grupā piedalījās Karlīna Savika (8.kl.) un ieguva 1.vietu Dienvidkurzemes novada mērogā starp 8.klasēm.
 

     Bioloģijas olimpiādē piedalījās 9.klases skolnieces Sniedze Kārkliņa un Samanta Usova. Samanta ieguva atzinību.

    Sniedze Kārkliņa un Samanta Usova no 9. klases piedalījās Vēstures valsts 28. olimpiādē. Šoreiz var apsveikt meitenes ar veiksmīgu dalību, īpaši Sniedzi, kurai nedaudz punktu pietrūka līdz atzinībai


                        4.klases skolēnu sasniegumi olimpiādē
                         "Uzdrīkstos, domāju, radu! 2021” (19.05.2021.)


               4.klases skolēnu komanda piedalījās Latvijas Universitātes atklātajā olimpiādē "Uzdrīkstos, domāju, radu! 2021".Komandu “Gudrais sešinieks” dalībnieki: Adriana Mia Saulīte, Rūta Eihvalde, Emma Dirbie, Samanta Lagzdiņa, Didzis Eidiņs, Oskars Jansons. Skolēniem savas zināšanas bija jāparāda matemātikas, dabaszinību un programmēšanas jomās. 1. kārta notika tiešsaistē risinot uzdevumus un sniedzot atbildes uz jautājumiem. 96 skolu konkurencē komanda izcīnīja dalību pusfinālā. Šajā olimpiādes kārtā skolēniem tika dots uzdevums izpētīt  kā darbojas zobrati un izgatavot mehānismus, kas strādā ar zobratu palīdzību. Darbu veidošanā iesaistījās visi 4.klases skolēni. Ļoti radošu ideju un  izcilu izgudrojumu komandai palīdzēja  izgatavot Rūdolfs Salna. Tika izgatavoti trīs objekti - lidmašīna, vēja ģenerators un kastes “atvērējs”. Skolēnu komanda  filmēja un prezentēja savu darbu. Darbs tika novērtēts kā izcils, un iekļuva finālā starp 20 labākajām skolām. Sakarā ar epidemioloģisko situāciju valstī olimpiādes fināls norisināsies Latvijas Universitātē10. septembrī. Paldies skolēniem par ieguldīto darbu un vecākiem par atbalstu.Lai arī turpmāk ir prieks darboties un vēlme apgūt ko jaunu!

                                                                                          4.klases audzinātāja Iveta Balcere

Starptautiskais matemātikas konkurss – ĶENGURS (19.05.2021.)

      Jau piekto gadu mūsu skola piedalās starptautiskajā matemātikas konkursā “Ķengurs”. Šajā gadā konkursā piedalījās 9379 skolēni no 211 Latvijas skolām. No mūsu skolas piedalījās 120 skolēni. Pirmās vietas Latvijā ieguva 191 skolēns, tai skaitā arī mūsu skolas 4. klases skolēns Didzis Eidiņš.  Paldies bērniem par dalību un vecākiem par atbalstu! Liels paldies skolotājiem par atbalstu un sagatavošanu konkursam!

                                                                      Matemātikas skolotāja Žanna Kļava
                                                                                        (Diplomu skatīt šeit...) 

                  
                APSVEICAM! 
(22.03.2021.)


    Valsts matemātikas olimpiādes 2.posmā starp bijušā Liepājas rajona skolām  un Alsungas vidusskolu 6.klases skolēns VALTERS STASIS ieguva 1.vietu  6.klašu grupā.

                                                                                Matemātikas skolotāja Žanna Kļava                                   Jauno Ģeogrāfu skola


          JĢS olimpiādes nodarbībās skolēni no mūsu skolas piedalās ne pirmo gadu. Šis mācību gads arī sākās ar pārbaudījumu, jo pirmā nodarbība tika pārcelta un notika attālināti. Nodarbībās piedalās trīs meitenes no 7. klases - Beāte Eidiņa, Melita Semjonova un Annika Vītoliņa. Labus rezultātus ieguvusi Melita. Kurzemes novada Melita atrodas pirmajā desmitniekā ( vienā olimpiādes posmā ieguva 3. vietu). Olimpiādes notiek sestdienās un līdz šim notikušas četras olimpiādes. Plānots, ka nodarbības vēl turpināsies. Katrai nodarbībai  ir sava tēma. Pēdējās olimpiādes tēma bija „Digitālā tehnoloģiju ģeogrāfija”. Paldies meitenēm par atsaucību un veltīto laiku!

                                                                       Ģeogrāfijas skolotāja Iveta Eine

 

       Latviešu valodas olimpiāde 


         Latviešu valodas olimpiāde norsinājās 2021.gada 4. janvārī neierastākā vidē nekā parasti - internetā no mājām. Olimpiādē piedalījās 8.klases Sniedze Kārkliņa (sk.Kristīne Kapiņa) skolniece un 9. klases Sanija Džeriņa (sk.Aija Sileniece). Bija neliels satraukums par to, kādas atšķirības un grūtības sagādās tieši olimpiādes vide, taču viss notika veiksmīgi. Daži no uzdevumiem bija grūti saprotami un varētu teikt pat neizpildāmi, taču problēma tika atrisināta un organizētāji šos uzdevumus neieskaitīja. Lielākā atšķirība no olimpiādes klātienē bija tā, ka šajā olimpiādē nebija jāraksta domraksts, kas manuprāt ir ļoti svarīga olimpiādes daļa, kura man pietrūka. Man pēc šīs olimpiādes radās atziņa, ka arī attālināti visu var labi noorganizēt un tas var sekmēties ar labiem rezultātiem, jo ieguvu 2. vietu Liepājas rajonā.

                                                                                    9.klases skolniece Sanija Džeriņa

        Sanija olimpiādē piedalās otro gadu, bet šādā veidā pirmo reizi. Uzskatu, ka olimpiādes uzdevumi nebija viegli, tāpēc arī pēc olimpiādes bija diskusijas, piebildumi skolotāju vidū. Bet Sanijas panākums ir ievērības cienīgs, jo jau otro gadu pēc kārtas izcīnīta 2.vieta, šogad pat plašākā mērogā (visa bijušā Liepājas rajona skolu mērogā), piekāpjoties tikai Grobiņas viduskolai, atstājot aiz sevis visu pārējo vidusskolu un pamatskolu  9.klašu olimpiādes dalībniekus.

                                                                   Latviešu valodas un literatūras skolotāja Aija Sileniece 

 

 

 


 

                                                                                             

 

 


 


 


 


     KULTŪRAS pasākumu kalendārs!


 SPORTA kalendārs !


   
Durbes novada vēstis Durbes KS Sludinājumi,noma Projekti, kas tiek īstenoti Realizētie projekti Kapitālsabiedrības DIENVIDKURZEMES NOV.ATTĪSTĪBA Senioriem Veselības aprūpe Uzņēmējdarbība Tūrisms Vēsture Foto galerijas Foto galeriju arhīvsDurbes logo

  

Durbes novada kapsētu informācija tiešsaistē

Gailiņkalna kapsēta
Priediena kapsēta

Rāvas kapsēta
Sausā lauka kapsēta  
Stroķu kapsēta
Upesputriņu kapsēta

 


 
    Informācija par e-veselību