top_imagetop_imagetop_imagetop_imagetop_image
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Tematiskais rīts “Galdiņ, klājies!”

      Mēneša temata ietvaros “Ezīšu” grupā viesojās  ļoti atsaucīga mamma, kuras ikdiena saistīta ar darbu restorānā. Viņa grupas bērniem pastāstīja par savu profesiju un nodemonstrēja bērniem, kā pareizi ir uzklāt galdu, salikt vajadzīgos traukus, attiecīgos galda piederumus un salvetes. Pēc demonstrējuma, bērniem bija iespēja pašiem locīt salvetes. Novērojumi liecina, ka bērni ir aktīvi klausījušies un iegaumējuši, kā tiek pareizi klāts galds un izkārtoti galda piederumi, jo arī pusdienas laikā, kad bērni patstāvīgi klāj galdus, viņi šīs zināšanas pielieto praktiski, saliekot dakšu un karoti pareizajā vietā. Tematiskā rīta noslēgumā, bērni saņēma sertifikātu par apgūtām zināšanām galda klāšanā un etiķetē.
      Paldies Markusa  mammai, ka atrada laiku pie mums paciemoties, lai dalītos pieredzē un padarītu mūsu ikdienu interesantāku un jaunām zināšanām bagātāku.

( lai skatītos fotogaleriju, nospied uz attēla vai šeit...) 

14.10.2019
“Ezīšu” grupas skolotāja Maija Kapele

 Rudens aktualitātes “Mārītes 5” grupā    

     
      Septembra sākumā Mārītes 5 grupiņā ciemojās Meža draugs un aizstāvis Cūkmens. Viņš ieradās pie mums personīgi, lai nodotu metodiskos materiālus un spēles. Esam kļuvuši par Cūkmena detektīviem. Mums tas ir pirmais gads, kurā mēs iepazīsimies ar mežu, dažādām pēdām mežā, draugiem un nedraugiem. Iesim mežā paši un izspēlēsim dažādas spēles.
     30. septembrī “Mārītes 6” grupiņa rīkoja Miķeļdienas gadatirgu. Mēs , “Mārītes 5” bijām aicināti kā tirgus apmeklētāji un pircēji ar īstu naudu. Bērniem ļoti patika, to varēja redzēt viņu sejās. Tirdziņā bija iespēja iegādāties dažādus saldumus, našķus.
     Paldies skolotājai Inetai Daškevičai un “Mārītes 6” bērniem par iespēju piedalīties tirdziņā.
      Savukārt, mēs, “Mārītes 5” bērni Miķeļdienu pavadījām ar āra aktivitātēm. Minējām mīklas, gājām rotaļās un stafetēs. Pēc garšas un taustes bija jānosaka dažādi dārzeņi. 

14.10.2019.              
Skaidrīte Linde,
“Mārītes 5” grupas skolotājaDroši, aktīvi un zinātkāri - "Saulītes" grupas bērni

 

            Jaunais mācību gads uzsākts "Saulītes" grupā veiksmīgi. "Saulītes" grupas bērni ir zinātkāri, aktīvi un dzīvespriecīgi. Katru dienu bērnus pirmsskolas izglītības iestādē sagaida smaidošas skolotājas un skolotāju palīgi. Kopīgi visas dienas garumā bērni darbojas atbilstoši savam vecumam. Septembra mēnesī bērni praktiski darbojoties iepazinās ar pamatzināšanām par drošību. Bērni aizrautīgi darbojās ar didaktiskajiem materiāliem un pirkstu lellēm. Izspēlēja dažādas situācijas ar kurām var nākties saskarties ikdienā. Septembra mēnesī bērni lielāko dienas daļu pavadīja svaigā gaisā, līdz ar to apgūstot drošības noteikumus arī rotaļu laukumā. Bērni, katru dienu vērojot, stāstot un pārrunājot papildina iegūtās zināšanas. Katrs bērns atbilstoši savām spējām rūpējas par savu drošību, mācās būt atbildīgs un izturēties ar cieņu pret apkārtējo pasauli.
            Bērni ar interesi piedalās dažādās aktivitātēs un rotaļās. Radoši izpaužas mākslā un mūzikā. Iepazīst grupas vidi, darbojas ar piedāvātajiem materiāliem atbilstoši mēneša tematam. Mācās rotaļāties viens otram blakus, sadarboties un izteikt gan savas vēlmes, gan vajadzības.
            Paldies "Saulītes" grupas vecākiem par atbalstu un sapratni adaptācijas periodā. Liels paldies vecākiem par sagādātajiem dabas materiāliem un interesantu ideju realizēšanu.

 

( lai skatītos fotogaleriju, nospied uz attēla vai šeit...) 

10.10.2019.
"Saulītes" grupas pirmsskolas izglītības skolotājas
Lāsma Jāce un Ramona Savika


Miķeļdienas gardumi “Bitītēs”.


 

Es izcepu kukulīti,
Vidū dūru caurumiņu;
Es mielošu Miķelīti
Caurumainu kukulīti.

      Miķeļi jeb Miķeļdiena ir latviešu rudens saulgrieži un gada auglīgās daļas aizvadīšanas svētki. Miķelis latvju dainās saukts par labu un bagātu vīru, arī par maizes tēvu, kas saistās ar rudens ražas ienākšanos. Līdz ar to grupā “Bitītes” bērni pastāstīja, kas izaudzis viņu mājas dārzos un noskaidrojām ko ar izaudzētajiem dāzeņiem un augļiem var uztaisīt. Bērni gatavoja salātus no burkāniem un neticami cik gardi var būt pašu gatavoti salātiņi pat tad, ja tur klāt ir ķiploks. Kā arī spiedām sulas no āboliem un burkāniem. Darba gaita kurā varēja dārzeņus un augļus mizot, griezt, rīvēt, spiest aizrāva pilnīgi visus bērnus, ik katrs gribēja iesaistīties darba gaitā. Noskaidrojām, kura sula bērniem garšo labāk un izrādījās, ka kāds ir ābolu sulas piekritējs un izvēlējās baudīt pat divas krūzes ābolu sulas, bet kādam bija pārsteigums, ka no burkāniem var izspiest sulu un tā tiešām labi garšo. Lai gan Miķeļdiena ir pavadīta bērni visu oktobra mēnesi vēl turpinās iepazīt dažāus produktus. Aicinam ģimenes kopā ar bērniem būt radošiem un pagatavot kādus jaunus salātiņus arī Jūsu ģimenes vakariņu galdam.
 
( lai skatītos fotogaleriju, nospied uz attēla vai šeit...)

Grupas “Bitītes” skolotājas.
03.10.2019. 

 


Rudens ražas izstāde un Miķeļdiena

      No 23.09. – 30.09. grupā “Ezīši” tika sarīkota izstāde “Rudentiņš bagāts vīrs!” Izstāde tika veidota par godu Miķeļdienai. Miķeļi jeb Miķeļdiena ir latviešu rudens saulgrieži un gada auglīgās daļas aizvadīšanas svētki.  Paldies visiem vecākiem, kuri atnesa ļoti dažādus un interesantus dārzeņus, lai bērni varētu iepazīties ar to daudzveidību. Izstādes noslēguma pasākums bija Miķeļdienas sporta izprieca. Pie bērniem ciemos atnāca divi rudens rūķi skolotāja Maija un Ilze. Rudens rūķi pastāstīja, ka pirms ziemas pagalmam un dārzam jābūt sakārtotam, katrai lietai sava vieta. Rūķi bērniem pastāstīja, ka viņu mīļākie darbi ir ražas novākšana un koku lapu krāsošana. Rūķi aicināja bērnus palīdzēt savākt nokritušās rudens lapas un salikt tās maisā. Pēc tam  bērni ar divu krāsu kļavu lapām tika sadalīti komandās! Bērni pildīja četrus rūķu uzdevumus, pirmais uzdevums bija dārzeņu vešana ar ķerru apkārt konusam, otrais uzdevums bija ar dvieli pa pāriem aiznest kartupeļus ielikt riņķī, trešais uzdevums bija dārzeņu degustēšana, un noslēdzošais uzdevums bija rotaļa. Bērni ar lielu interesi un atbildības sajūtu iesaistījās aktivitātēs.
 

( lai skatītos fotogaleriju, nospied uz attēla vai šeit...)

30.09.2019
“Ezīšu” grupas skolotājas Maija Kapele un Ilze Biteniece

Līgo svētki pirmsskolas izglītības iestādē ,,Ābolītī’’.

 

Visu gadu dziesmas krāju,
Jāņu dienu gaidīdama;
Kad atnāca Jāņu diena,
Nu dziesmiņas jāizdzied.
 
Kā jau katru gadu, arī šogad, mūsu iestādē tika ieskandināti Līgo svētki. Tie ir latviešu tautas lielākie un tradīcijām bagātākie svētki, kurus svin visas paaudzes. Arī mēs, kopīgi izdziedājām Jāņu dziesmas, un gājām jautrās rotaļās. Tā, kā 21. jūnijs ir pati īstākā un maģiskākā zāļu diena, kad pļavās ir jāievāc dažādas zālītes ziemai, tad arī mēs, devāmies uz pļavu iepazīt Jāņu zāles un izbaudīt pļavu ziedu burvīgo smaržu. Bija arī stilizēts Jāņu ugunskurs, kuram visi lēcām pāri, un uzzinājām par tā nozīmi Jāņos. Neizpalika arī tradicionālais svētku mielasts. Tika nogaršots Jāņu siers, un noskaidrojām, kāpēc tas ir apaļš un dzeltens kā saule. Nobeigumā, jautras mūzikas pavadībā, kā lielie, tā arī mazie līgotāji turpināja dejot un līksmoties.
  
 

 

28.06.2019.                                                                                Mūzikas skolotāja A.Dīcmane.Durbes pirmsskolas izglītības iestādes “Ābolītis” 

paveiktais 2018./2019.mācību gadā.

      Ar satrauktām bērnu čalām grupas “Mārītes 6” izlaiduma dienā, prieka asarām vecāku un iestādes personāla acīs, noslēdzies vēl viens mācību gads arī mūsu iestādē. 2018./2019. mācību gadu Durbes pirmsskolas izglītības iestādi “Ābolītis” šogad absolvē 22 izglītojamie. Divdesmit divi!!! To sakām ar lepnumu, jo tā ir bagātīgākā raža pēdējo gadu laikā.
      Pirmsskola…tas ir process, kurā tiek “ielikts personības pamats”, process, kurā tikai sadarbojoties iestādes personālam un bērnu vecākiem, var paveikt galveno - sekmēt patstāvīga, zinātkāra un dzīvespriecīga bērna attīstību.
       Izglītībā šis ir pārmaiņu laiks, laiks, kad esam uz sliekšņa jauno pedagoģisko kompetenču ieviešanai, tāpēc mūsu iestādes 2018./2019.mācību gada mērķis bija “Mūsdienīgu metodisko pieeju īstenošana, sekmējot lietpratīga bērna attīstību pirmsskolā”. Tas tika īstenots no vairākiem rakursiem, sākot ar sistemātisku personāla izglītošanu (gan pedagogu, gan skolotāju palīgu) gan iestādē, gan ārpus tās, gan iestādes vides un grupu iekārtošanā, gan paplašinot sadarbības formas ar bērnu vecākiem, gan izmantojot dažādu metožu un paņēmienu klāstu pedagoģiskajā un audzināšanas procesā, bērnu patstāvības, zinātkāres un radošuma attīstībai.
      Durbes pirmsskolas izglītības iestādes “Ābolītis” kolektīvs šajā mācību gadā piedalījies dažādos Latvijas institūciju un organizāciju, pašvaldību piedāvātajos projektos, programmās, pasākumos:

  1. Jūrmalas Mākslas skola, XII Starptautiskais vizuālās mākslas konkurss “Es dzīvoju pie jūras”.
  2. Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests Eiropas Komisijas programmas “Piens un augļi skolai” ietvaros radošais konkurss “No sēklas līdz galdam”.
  3. Fonds “Sibīrijas bērni”, zīmējumu konkurss “Sibīrijas bērni 1941/1949”.
  4. Priekules Mūzikas un mākslas skola, vizuālās mākslas konkurss “Priekules Ikars”.
  5. Mazo vokālistu konkurss “Cīravas Cālis 2019”.
  6. SIA “Beaux Arts”, pasaku konkurss “Krible-krable bums”.

Iestādes darbs vairs nav iedomājams bez Izglītības iestādes padomes, kuras priekšsēdētāja ir Laila Sprice. Tādi pasākumi kā vecāku organizētās labdarības akcijas „Labie darbi”, radošās darbnīcas, vecāku iestudētā ludziņa bērniem: V.Sutejevs “Zem sēnītes”, “Lielā talka”, Latvijas neatkarības atjaunošanas diena : “Baltā galdauta svētki”, tā ir tikai daļa no vecāku līdzdalības mūsu iestādes darbībā. Lielākie darbi slēpjas tieši ikdienas rūpēs, atzinībās, sarunās un kopīgu risinājumu meklējumos.
Vēlamies pateikties no visas sirds par ieguldīto darbu gan bērnu vecākiem, gan visam iestādes personālam, gan Durbes novada pašvaldībai! Tikai visi kopā sadarbojoties varam piepildīt mazās sirsniņas ar mīlestības pilnu un drošu bērnību.

 

Vēlot lustīgus Līgo svētkus un prieka pilnu vasaru, Durbes pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Mudīte Reinharde un izglītības metodiķe Anda Ļoļāne.
 
                                                                                                          11.06.2019.


Laimīgs ir nevis tas, kurš spēj saņemt vai dabūt,
bet gan tas, kurš spēj dot citiem.

Paejieties cilvēkiem pretī un dalieties tajā, kas Jums ir!
Dāvājiet smaidus un labestību!
Laime ir kā saules gaisma:ja celsiet kādu saulē,
tā apspīdēs arī Jūs !

(Ogs Mandino)

Šī gada pavasarī notika sadarbība starp Ata Kronvalda pamatskolas mājturības skolotāju Ingu Lankupi un Durbes pirmsskolas izglītības iestādes “Ābolītis”  “Ezīši” grupas audzinātāju Lauru Cibi”. Durbes pamatskolas mājturības skolotājas Ingas Lankupas vadībā, 9. klases un 6. klases meitenes uzšuva burtu maisiņus pirmsskolas iestādes “Ezīšu” grupai, lai sākoties nākamajam mācību gadam, mazie varētu radošāk apgūt burtus un spēlēt burtu rotaļas.
Liels paldies skolotājai Ingai Lankupai un meitenēm par manas idejas atbalstīšanu un realizēšanu, priecājos, ka sadarbība noritējusi veiksmīgi, kuras rezultātā tika papildināta iestādes materiālā bāze, kuru ir veidojuši bijušies bērnudārza audzēkņi. Ideja ir aizgūta no Montessori pedagoģijas, spēlēt skaņu spēles ar sīkiem priekšmetiem, aicinot bērnu izvilkt no maisa kādu priekšmetu un izrunāt to nosaukumu, uzsverot pirmo skaņu, piemēram, no A burtu maisa izvelk  A- akmens. A - atslēga. A- astoņkājis un bērns šādā veidā pamana sakarību, ka visi vārdi sākas ar vienādu skaņu. Šos burtu maisiņus varēs izmantot arī citās rotaļnodarbībās.
Tā kā abas izglītības iestādes ir zem viena jumta, lūkojos nākotnē ar gaišu skatu, jo mazajiem bērniem redzot lielo bērnu paveikto, rodas pašiem vēlme ko veidot un atdāvināt citiem. Liels, paldies, vēlreiz un ceru uz turpmāku sadarbību!

                                                                     Laura Cibe ,“Ezīšu” grupas pirmsskolas skolotāja
27.05.2019.

 

Saulītes” grupa atzīmē ģimenes dienu.

Starptautiskā ģimenes diena ir starptautiska mēroga svētki, kas ik gadu tiek atzīmēti 15. maijā. Starptautiskā ģimenes diena ir pēc Apvienoto Nāciju Organizācijas jeb ANO iniciatīvas radīta diena, kas visā pasaulē tiek atzīmēta jau vairāk nekā 20 gadus. Līdz ar to “Saulītes” grupa par godu šiem svētkiem 16.05.2019 atzīmēja ģimenes dienu ar svētku koncertu “Meklējam saulīti”. Šiem svētkiem bērni gatavojās ar lielu prieku, jo iejusties cālēnu lomās un doties ceļojumā meklēt saulīti bija īsts izaicinājums. Lai gan “Saulītes” grupa ir jaunākā Durbes PII “Ābolītis” grupa, bērni pārsteidzoši veiksmīgi spēja iejusties viņiem uzticētajā lomā un ar lielu atbildības izjūtu sniedza priekšnesumu tauriņu pilnajai pļavai. Arī vecākiem bija jāpiedalās sižetā tēlojot tauriņus, izmantojot sejas maskas. Svētku koncerta uzdevums bija sniegt prieku ģimenēm un bērniem un varam secināt, ka tas arī izdevās, jo redzot smaidīgās vecāku sejas un bērnu neviltoto prieku, esam izdarījuši visu iespējamo.
Vēlam katrai ģimenei izbaudīt ik mirkli, kad esat kopā un saprast, ka katrs mazais mīlestības apliecinājums saviem tuvajiem veido lielu, stipru ģimeni.

“Saulītes” grupas skolotājas.
24.05.2019


Pavasara pārgājiens „Mārītes 6” grupai

            Pavasara ziedonis jau pārņēmis visu dzīvo dabu. Saulītei sildot 16. maijā „Mārītes 6” bērni, skolotājas un vecāki devās pavasara pārgājienā. Ciemojāmies Lieģos zemnieku saimniecībā "Atvases”, kur mūs laipni uzņēma un sagaidīja saimniece Lāsma. Sadarbībā ar Kristīni Žīguri (Jēkaba mammu) grupas bērniem tika noorganizēta izjāde ar poniju. Bērni tika iepazīstināti ar lauku saimniecību un guva pozitīvu pieredzi un emocijas apskatot dabā saimniecībā esošos dzīvniekus.
Pēc tam devāmies uz Lieģu veikalu pie Jēkaba mammas. Bērniem bija iespēja iepazīties ar veikalu, veikala noliktavu un pārdevēja profesiju. Jēkaba mamma bija sagatavojusi bērniem cienastu un atjautības uzdevumu. Sadaloties komandās bērniem bija jāsaskaita nauda un jāiepērkas veikalā. 
Pārgājienā izdevās viss iecerētais. Bērni bija ļoti priecīgi un interesanti apguva jaunas zināšanas, prasmes un iemaņas. Paldies visiem, kas piedalījās pārgājienā. Īpašs paldies Jēkaba mammai par aktīvu līdzdalību un pasākuma organizēšanu.

 (skatīties foto...)

21.05.2019. „Mārītes 6” grupas skolotāja Lāsma Jāce
Skolotājas palīgs Ramona Savika


Ģimenes dienas pasākums “Mārītes 5” grupā.

 

14.maijā tika svinēta Ģimenes diena “Mārītes 5” grupā. Šogad, savādāk kā citus gadus , tā tika svinēta sportiskā gaisotnē. Vecāki tika aicināti savu veiklību un izturību pārbaudīt dažādās stafetēs kopā ar bērniem. Neizpalika arīdzan rotaļas un pārsteigums no bērniem- muzikāls veltījums vecākiem.

 

                                                                       “Mārītes5 “skolotājas Kristīne un Ineta

16.05.2019.

 

Ģimenes diena "Mārītes 6" grupai

Saulīt` silta, māmiņ jauka –
Abas vienu labumiņu:
No saulītes silti rīti,
No māmiņas mīļi vārdi.
                        (Latviešu tautasdziesma)
 
            Šī gada 10. maijā sirsnīgs un emociju pilns bija "Mārītes 6" grupas ģimenes dienas pasākums. Bērni iepriecināja savu ģimeni ar interesantu deju, mīļām dziesmām un skanīgiem dzejoļiem. Lai pārsteigtu savu ģimeni, bērni bija sagatavojuši īpašu dāvanu - apgleznotas burciņas. Pēc svinīgā koncerta bērni kopā ar vecākiem devās uz grupas telpām, lai kopīgi piedalītos radošajās darbnīcās. Vecāki ar bērniem kopīgi gatavoja veselīgus augļu salātus, izgatavoja rokassprādzi savai māmiņai, izbaudīja mieru, krāsojot mandalas un kopīgi līmēja krāsainas kolāžas.
            Sadarbībā ar vecākiem, skolotājas bija sarūpējušas bērniem un vecākiem īpašu pārsteigumu - skolotājas Irisas ceptu kūku. Pēc visām aktivitātēm pie kafijas un tējas tika baudīti augļu salāti un kūka. Gaisotne grupā bija harmoniska un ar sarunām pilna par grupas ikdienu.
            Paldies visiem, kuri atbalstīja un piedalījās "Mārītes 6" ģimenes dienas pasākumā.

( Skatīties fotogaleriju...)

"Mārītes 6" grupas skolotājas 10.05.2019.
Lāsma Jāce
Irisa Roga


Baltā galdauta svētki ir veids kā svinēt Latvijas otro dzimšanas dienu, pieminot 1990.gada 4.maiju, kad Latvijas PSR Augstākā padome pieņēma deklarāciju par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu. Katram, kurš piedzīvojis šo notikumu, nav nepieciešami skaidrojumi, kaut jēdzienu “Brīvība”, ikviens izprot, kā pamatu izmantojot savu pieredzi un izpratni. Savādāk ir ar mazuli vai pirmsskolas vecuma bērnu, kuram jēdzieni “Brīvība” un “Neatkarība” ir tikai burtu salikums, kuru redz un dzird pieaugušo izpildījumā. Mīlēt savu valsti, manuprāt, nevar iemācīt, taču var radīt sajūtu un izjūtu gammu, vidē, kur bērns atrodas, jo bērns dzīvi uztver no pozīcijas “kā es jūtos”.

Durbes pirmsskolas izglītības iestādē “Ābolītis” šos svētkus atzīmē jau sen, bet kā Balto galdautu svētkus svin otro mācību gadu. Tā bija fantastiska kopā būšana mazajiem un lielajiem, sākot no ideju uzmetuma līdz pasākuma piedzīvošanai, īstenojot iecerēto .Lai radītu  bērniem svētku sajūtas, tika padomāts par katru niansi. Vai esiet pavērojuši kā skudras dodas palīgā citām skudrā, kuras vēlas nogādāt zaru uz pūzni? Tieši tā iestādes kolektīvam palīgā nāca bērnu vecāki, kurus saorganizēja Izglītības iestādes padomes vadītāja Laila Sprice. Iestādes laukuma terasē sāka smaržot ievas un meijas, uz galda klāts galdauts un uz koka ripām smaržoja īsta rupjmaize un medus…Latvju rakstu zīmes un purenes. Pāri visam plīvoja Latvijas valsts karogs, kam blakus arī Durbes novada karogs, tādējādi simbolizējot mūsu piederību un lepnumu par savu dzimteni un novadu. Spītējot aukstumam, katra bērnudārza grupiņa dāvāja prieku sev un citiem ar savu priekšnesumu gan dziedot, dzejoļus skaitot, gan dejojot un rotaļās ejot. Šajos svētkos tika īstenota arī kāda no Durbes pirmsskolas iestādes idejām par jaunu  ābelīšu iestādīšanu bērnu rotaļu laukumā. Piecas jaunas ābelītes nu kuplos, simbolizējot Durbes pilsētu un iestādi. Ābelītes ir iegādātas par bērnu vecāku saziedotajiem līdzekļiem un tās sarūpēja Sintija Jonaite. Pasākuma noslēgumā visi tika cienāti ar maizi un medu, kā arī sasildīti ar siltu zāļu tēju.
Paldies ikvienam, kurš piedalījās šo skaisto svētku uzburšanā. Paldies katram bērnam, ikvienam iestādes kolektīva darbiniekam, bērnu vecākiem un Izglītības iestādes padomei. Īpašs paldies Itai Daškevičai, Dacei Kalniņai, Sintijai Jonaitei, Kristīnei Žīgurei un, protams, Lailai Spricei!
Brīžiem šķita, ka visi elpojam vienā ritmā: “Tev mūžam dzīvot, Latvija!”

( Skatīties fotogaleriju...)

                                                                                                10.05.2019.
Anda Ļoļāne
Durbes PII “Ābolītis” izglītības metodiķe

 

“Ezīšu” grupas ekskursija uz Durbes ezera zivju istabu
 

     2019. gada 20. martā “Ezīšu” grupas bērni devās izzinošā ekskursijā uz Durbes ezera zivju istabu, kur mūs laipni sagaidīja gide Gita. Viņa pastāstīja un interesantā veidā parādīja, kāds pirmsākumos izskatījās ūdens ezerā, un kā tas laikā gaitā mainījies, kā ezers lēnām aizaug ar niedrēm un citiem ūdens augiem.
     Bērniem ļoti patika aplūkot lielās un mazās zivis, kas apskatāmas zivju istabā.
     Paldies Gitai Tauriņai par jauko un interesanto stāstījumu.
   

“Ezīšu” grupas skolotāja
Skaidrīte Linde
07.05.2019.


Lieldienas atnākušas...."Ezīšu" grupā

     23. aprīlī “Ezīšu” grupa devās uz Durbes pilskalnu, lai nosvinētu Lieldienas, ar mīklu minēšanu, rotaļām, tautas ticējumiem, un kur bez olu ripināšanas un olu kaujām. Kas beidzās ar olu apēšanu, protams, ar sāli, lai visu nākamo gadu nenāktu miegs, nekostu odi, un arī nemelotu...
     Noslēgumā lielais izaicinājums bija atrast Lieldienu zaķa Lielo olu!

    

“Ezīšu “ grupas skolotāja
Skaidrīte Linde
05.04.2019


Tematiskais rīts kopā ar vecākiem „Lieldienu zaķu piedzīvojums”

            Ceturtdienas rīts Mārītēm 6 iesākās pavisam pozitīvi – bija atnākuši bērnu vecāki kuplā skaitā. Kopā devāmies svinēt Lieldienas uz pilskalnu, kurā mūs sagaidīja cienastu galds, dažādas aktivitātes un atraktīvi zaķi. Lai radītu pozitīvu noskaņojumu, fonā skanēja latviešu mūzika
            Bērni varēja ripināt olas, sisties ar olām un paši kļūt par zaķiem, jo bija iespēja izkrāsot paštaisītas zaķu brilles. Klausījāmies dažādus ticējumus, piemēram, ja augstu šūposies odi nekodīs, kā arī šie ticējumi turpat pilskalnā tika izpildīti – augstu šūpojāmies! Bija arī iespēja piedalīties dažādās rotaļās kopā ar vecākiem.

Liels paldies Jums vecāki, ka atbalstījāt mūs šajā brīnišķīgajā dienā! Gaidām ciemos Jūs atkal.


             
 
         

Mārītes 6 skolotājas Sigita Šēnberga un Lāsma Jāce


BITĪTES  SUMINA LIELDIENAS
 

Es gribētu Lieldienu rītiņā
Satikt garausi sētiņā:
Ar krāsainām olām groziņā
Un siltu saulīti sirsniņā.

Šoreiz grupas bērni pilskalnā satika 2 Lieldienu zaķus –Jēci un Pēci. Viņi rīkoja krāsoto olu izstādi, bet bērni paši vērtēja un meklēja skaistāko, smaidīgāko. Tās bija Tomam. Gundegai, Tristanam, Katrīnai un Gustavam. Zaķim Jēcim bija atgadījusies ķibele-apgāzies lielais olu grozs, bet mazās bitītes ātri vien visas atrada un salasīja. Nu visi kopā ar mūzikas skolotāju varēja priecāties un iet jautrās rotaļās! Bērniem ļoti patika olu ripināšana un olu kaujas, bet ne tik labi veicās ar olu pārnešanu  karotē. Lielu prieku sagādāja šūpošanās lielajās šūpolēs, jo neviens negrib, lai  vasarā odi sakostu. Vislabāk gan  patika cienāšanās ar olām, saldumiem un suliņām.
            Liela pateicība visiem vecākiem par skaisti krāsotajām olām, Gitas mammai par Lieldienu galda dekoriem, bet īpaši Esteres mammai par sarūpētajām saldumu tūtām un Gustava vecākiem par ripināmo dēlīti.

      


28.04.2019.                                                        Zaķi- Zaiga Rubene un Linda Šēnberga


Arīlis – sulu mēnesis.

       
Kā zināms aprīlis ir ne tikai joku, bet arī sulu mēnesis. Pavasaris ir tas mēnesis, kad daba mums dod savu spēku – bērzu sulas. “Mārītes 5” grupas bērni labprāt dzēra vecāku atnestās bērzu sulas. Bērni jau rudenī noskaidroja, ka sulas ir veselīgas, bagātas ar vitamīniem, tādēļ bērni paši spieda sulu no āboliem, burkāniem, apelsīniem. Bērni tā bija ieinteresēti darboties, ka radās doma pagatavot arī garšīgus un veselīgus saldējuma kokteiļus no dabīgas ābolu sulas!
Paldies vecākiem par atbalstu.
 
25.04.2019

Skolotājas: Irisa Roga
Kristīne Liepiņa


Lieldienu aktivitātes grupā „Mārītes-5.”

Pavasara urdziņas
Skrienot jautri sačukstas;
Ziema vairs nav jāpiemin,
Ļaudis Lielo dienu svin.

      Šajā nedēļā iepazināmies ar Lieldienu tradīcijām, apskatījām, kā svētkiem izdekorēta mūsu pilsēta Durbe. Aplicējām Lieldienu olas, zaķīšus, paši plānojām savus svētkus grupiņā. Ar nepacietību gaidījām Zāļās Ceturtdienas rītu, kad Lieldienu zaķis mūs sagaidīja rotaļlaukumā. Pārrunājām, kas ir Lieldienas un kāpēc mēs tās svinam. Norunājām tautas dziesmas par Lieldienām, zinājām arī ticējumus un mīklas. Zaķis bija sagatavojis pārsteigumu- Lieldienu dārgumu meklēšanu. Iedeva mums karti ar meklēšanas punktiem. Katrā no tiem, izpildot uzdevumu, saņēmām norādes nākošajam pieturas punktam, lai nokļūtu tuvāk Lieldienu dārgumu grozam. Vajadzēja  izmērīt auklu ar zaķa lēcieniem, noiet pa līdzsvara šūpolēm, atrast 3 lāpstiņas. Skolotājai vajadzēja izšūpināt katru bērnu. Bērni ar lāpstiņām smilšu kastē izraka dārgumu grozu. Grozā bija lielas šokolādes olas ar mantiņu. Spēlējām spēles „ Aklās vistiņas”, „Diena un nakts.” Iepriekšējā dienā vecāki bija izvārījuši un nokrāsojuši  ļoti skaistas un interesantas oliņas. Paņēmām olas un ripinājām lejā no nelielā kalniņa. Vistālāk aizripoja Gustava ola. Tad sākās sišanās ar olām un to apēšana. Visiem ļoti ļoti patika interesantais pasākums! Paldies skolotājai Arnitai par jaukajām rotaļām un skanīgajām dziesmām.
18.04.2019.     

( Skatīties fotogaleriju...)

Skolotājas: Irisa Roga
Kristīne Liepiņa


“Skanīgais Ābolītis”

Kā jau katru gadu, arī šogad pirmsskolas izglītības iestādē “Ābolītis” notika mazo vokālistu konkurss ,,Skanīgais Ābolītis”. Šogad piedalījās pieci dziedošie bērni- Matīss Slūka, Estere Pabērze, Marta Pulkstene, Elīna Dāvidsone un Valters Šēnbergs. Pasākumu kuplināja princese un burve, kuru tēlos iejutās skolotājas Maija Ozola un Arnita Dīcmane. Katrs dalībnieks ar lielu atbildības sajūtu gatavojās šim pasākumam, cītīgi apguva dziesmas vārdus, melodiju.  Par piedalīšanos katram tika pasniegts pateicības raksts,  maza dāvaniņa no iestādes un, protams, draugu, skolotāju un skolotāju palīgu skaļie un sirsnīgie aplausi. Visi dalībnieki bija skanīgi, atraktīvi, bet, ņemot vērā žūrijas vērtējumu, uz mazo vokālistu konkursu “Cīravas Cālis 2019” un “Durbes novada Cālis 2019” šogad tika izvirzīti divi dalībnieki- Marta Pulkstene un Estere Pabērze.
Konkursā “Cīravas Cālis 2019” šogad bija pieteikušies liels skaits dalībnieku un konkurence bija liela. Mūsu meitenes ieguva pateicības rakstus par piedalīšanos konkursā, guva pozitīvas emocijas un gandarījumu par padarīto. Paldies vecākiem par sadarbību, un atbalstu. Paldies arī jaukajām un izpalīdzīgajām kolēģēm.
Ar lielu nepacietību gaidām 27.aprīli, kad Vecpilī būs ieradušies bērni ar skanīgām balsīm, jo  norisināsies mazo vokālistu konkurss “Durbes novada Cālis 2019”.

Mūzikas skolotāja Arnita Dīcmane, 09.04.2019.        

Atvērto durvju dienas pirmsskolas izglītības iestādē "Ābolītis"

2019. gada 27. un 28. martā pirmsskolas izglītības iestādē  “Ābolītis” norisinājās atvērto durvju dienas. Tā ir izveidojusies kā tradīcija. Nu jau vairākus gadus pēc kārtas vecākiem tiek dota iespēja ielūkoties bērnu ikdienas dzīvē pirmsskolā. Vecāku interese ar katru gadu palielinās, arī šogad atsaucība bija liela. Vecākiem, pasākuma laikā, tika iedotas anketas, kur viņi varēja sniegt informāciju par dienā redzēto. Kā atzīst paši vecāki šādas atvērto durvju dienas ir nepieciešamas, jo tās dod iespēju redzēt, kā tiek organizētas rotaļnodarbības, kā bērns iejūtas grupā, kāda ir vide, mikroklimats, iepazīt sava bērna intereses, tā ir iespēja pavērot kāda ir sadarbību bērniem vienam ar otru un skolotāju. Šādi pasākumi saliedē bērnus, vecākus un iestādes darbiniekus. Vecāki ir ieinteresēti sava bērna attīstībā, vērojot rotaļnodarbības uzzinājuši jaunus paņēmienus kā darboties ar bērnu mājās un kā padarīt mācīšanās procesu interesantāku. Ļoti būtiska ir vecāku iesaistīšanās bērna izglītošanā, zināšanu un prasmju nostiprināšana darbojoties ar bērnu arī individuāli. Vecāki ir gandarīti par pedagogu kreativitāti, radošumu un spēju ieinteresēt bērnus rotaļnodarbībās.
Paldies visiem vecākiem kuri atrada laiku, lai ierastos uz atvērto durvju dienu aktivitātēm. Bērni ir mūsu nākotne.

( Skatīties fotogaleriju...)
 

Pirmsskolas izglītības skolotāja: Maija Ozola


Sporta izpriecas "Pavasara vēstneši - gājputni" grupā "Mārītes-5"

         

          Ziema ir atkāpusies nu ir klāt pavasaris. Šis gadalaiks ir laiks, kad daba pamostas un atdzīvojas no ziemas bargā sala. Diena pamazām kļūs garāka par nakti. Daba ir gatava plaukt, ziedēt un priecēt ar savām bagātībām. Ir īstais laiks, lai dotos dabā un sekotu līdzi, kā cits pēc cita pamazām atdzīvojas un mostas augi un dzīvnieki. Pavasara putns- strazdiņš ir atlidojis un aicināja bērnus priecāties un izkustēties. Pirms pasākuma bērni sadalījās 2 komandās. Izlozēja komandu kapteiņus- Gabrielu un Edvardu. Visi ieradāmies lielajā grupiņas rotaļlaukumā un iepazināmies ar stafešu norises secību. Pavisam bija jāveic 7 interesantas stafetes-  “Saules stari”, “Pavasaris- sulu mēnesis”, “Gājputni atgriežas”, “Pirmie ziedi”, “Steidzamais sūtījums”, “Stafete ar riņķiem un “Dvīņi”. Bērniem šajā pasākumā bija jābūt arī attapīgiem, jo spēlējām rotaļas “Strazdiņi mācās”. Katrai komandai ar ciparu un darbību zīmju kartītēm bija jāsaliek vienādība un jāuzraksta rezultāts. Un no burtiem jāsaliek vārds, kas raksturīgs pavasarim. Sacentās arī komandu kapteiņi. No plastmasas pudelēm bija jāizkrata zirņi. Abi kapteiņi uzdevumu veica vienlaicīgi! Šajā pasākumā bērni pilnveidoja prasmi sadarboties komandā, izjust sacensību  garu. Strazds pateicās bērniem par aktīvu līdzdalību pavasara sporta izpriecās. Katrs bērns saņēma konfekti- tārpiņu ( strazda maltīti) un koka medaļu.

 

“Mārītes – 5 ” skolotājas Irisa Roga un Kristīne Liepiņa
Piektdienā, 2019. gada 29. martā.

 
     
 
 
  
 
 
 
 

 

Joku diena "Mārītes 6" grupai!

            1. aprīlī tiek svinēta vispasaules joku diena, kad cilvēki cits citu cenšas izjokot un, protams, neatņemama šīs dienas sastāvdaļa ir smiekli.
            Mūzikas rotaļnodarbība bija brīnumu pilna! Muzikālā skolotāja Arnita un skolotāja Maija bērniem bija sagatavojušas interesantas aktivitātes, lai bērni šajā dienā izglītības iestādē justos draiski un katrs būtu īpašs. Klauni rādīja trikus, uzklausīja bērna stāstītos jokus, spēlēja spēles un protams izdejojās.
            Paldies Arnitai un Maijai, ka sagādājāt "Mārītes 6" grupas bērniem pozitīvas emocijas un daudz jautru smieklu!

"Mārītes 6" skolotāja Lāsma Jāce

 

 
             
   
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
       
   
 

 
 
                                           
 

"Bitītes " grupas bērni sagaida pavasari.

01.04.2019.

Marts-atmodas mēnesis. Pavasaris atsteidzies koši zaļiem gumijniekiem bērnu kājās un sniegpulkstenīšu baltuma mēteli mugurā katrā dārzā. Lai labāk izprastu, kas modīsies zem ledus, “Bitītes” grupas bērni apmeklēja  Zivju istabu.

            No garā ziemas miega  ar dziesmām, rotaļām un brīnišķīgu izstādi pamodinājām lāci. Martā mostas arī kukainīši. Redzējām pirmo dzelteno taurenīti ,,zem akmens jau darbojās sliekas un iztraucētas aizskrēja dažādas vabolītes. Vērojām kā baru bariem atgriežas putni un priecē mūs ar saviem treļļiem.
            27. un 28. marts - atvērto durvju dienas iestādē. Šajās dienās ne tikai mīļi tika gaidīti visi vecāki, bet bērni aktīvi vēroja putnus. Lai spārnotos draugus godam sagaidītu, organizējām dažādas aktivitātes par putniem un rīkojām pasākumu ”Putnu pilnas pazarītes”.

               

            Paldies visiem vecākiem par brīnišķīgajām putnu ligzdiņām! Pateicība Guntas vecākiem par strazdu būrīti un Tristana tētim, kas palīdzēja to pielikt. Paldies Gitas mammai par jaukajiem galda dekoriem! Jauku pārsteigumu mums sagādāja Katrīnas vectētiņš. Paldies!      

                                    Saulainu pavasari vēlot, skolotājas Marika un Zaiga.

 

Bērni apguvuši Džimbas deviņu soļu drošības programmu.

Džimbas aģents šajā mācību gadā savu darbu sešgadnieku grupā  “Mārītes 6” ir noslēdzis. 2018./2019 mācību gads bija pirmais mācību gads, kad Džimbas aģents sāka darboties pirmsskolas izglītības iestādē  “Ābolītis” un  turpinās darbu turpmākos mācību gadus, lai izglītotu bērnus par dažādām tēmām bērna drošības jautājumos. Bērni kopā apmeklēja deviņas izglītojošas nodarbības, kurās klausījās stāstus, skatījās dažādus video, klausījās – dziedāja dziesmas, apguva jaunas spēles un rotaļas. Protams tika noskaidrots arī bērnu viedoklis un zināšanas par attiecīgo tēmu. Labāku kontaktu ar bērniem palīdzēja izveidot Džimbas aģenta labākais draugs Džimbas rokas lelle un grupas skolotājas, kas piedalījās visās nodarbībās un palīdzēja organizēt darbu. Bērni katru nodarbību gaidīja ar nepacietību, jo katrā nodarbībā tēmas tika apspēlētas tā, lai bērni ar interesi vēlētos piedalīties notiekošajā. Prieks par to, ka bērni kopā ar grupas skolotājām iepazinuši dažādas tēmas par drošību līdz ar to bērni jau spēja aktīvi veidot diskusijas par dažādām tēmām, piemēram, kur meklēt palīdzību bīstamās situācijās, kas jādara ja bērns ir apmaldījies, kāpēc jābūt draudzīgiem ar citiem bērniem. Bērni spēja patstāvīgi analizēt dažādas situācijas no ikdienas dzīves. Līdz ar to Džimbas aģenta darbs “Mārītēs 6” veiksmīgi realizējās. Lai bērni apgūtās zināšanas nostiprinātu pēc katras nodarbības vecāki saņēma vēstuli ar tēmas saturu, lai arī ģimenē būtu iespēja izrunāt jautājumus, kas skar bērna drošību. Pēdējā nodarbībā nostiprinājām apgūtās zināšanas un bērni saņēma balonus un pateicības par paveikto darbu. 


 

Drošu ikdienu vēlot, Džimbas aģents Ginta Brikmane.
29.03.2019.


"Mārītes - 5" grupas bērni februāra mēnesī apgūst tematu "Uguns un siltums"

 

Februāra mēnesī pārrunu veidā, izmantojot uzskati, bērni uzzināja, kā tiek apsildītas mājas, kā tās saglabā siltumu, kā katra bērna mājās nokļūst siltums. Bērni kopā ar skolotāju un skolotāja palīgu apmeklēja Durbes pilsētas katlu māju, kur iepazinās ar lielo krāsni. Uzzināja, kādi ir darba pienākumi kurinātājam: visu laiku jākurina, jāatved daudz malkas. Vērojām arī iespaidīgos dūmu mutuļus, kuri pacēlās no kurinātavas skursteņa. Pēc tam nodarbībā zīmējām mājas un brīnumainos dūmus, izmantojām ogles, attēlojām fantāzijas tēlus. Konstruējām kamīnus, griezām ķieģeļus no sloksnīšu papīra un pielīmējām kamīnam. Liesmām izmantojām spilgti sarkano kreppapīru. Bērniem bija patiess prieks par padarīto. Ikdienas procesā, grupā kopīgi veicām dažādus eksperimentus ar siltumu. Bērni vēroja dekoratīvos papīra taurenīšus, kā tie kustas siltuma un gaisa plūsmas rezultātā.
Ar nepacietību gaidījām dienu, kad devāmies uz D