top_imagetop_imagetop_imagetop_imagetop_image
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

TEŅA DIENA  GRUPĀ MĀRĪTES.

Dej mani jēriņi, dej siventiņi;
Ij es pati deju Tenīsiņa vakarā.

Grupā Mārītes 17.janvārī  par godu cūku aizgādnim un arī citu sīko mājlopu sargātājam svinējām Teņa dienu. Pamatideja-rūpes par nākamā gada auglību, ražu un labklājību. Saimniece Zaiga sagaidīja savu cūku saimi-skolotāju .Irisu ar sivēntiņiem, kurmi-Indru un pašu Tenīsiņu- mūzikas skolotāju Arnitu.
Viens  no Teņa dienas ticējumiem latviešu folklorā vēsta, ka šajā dienā ir daudz jādanco, jālīksmo un jājoko. Tad nu dejojām ar sivēniem ,lecām ar jēriņiem un kaziņām, meklējām cūkas laimi. Saimniece  visus pārsteidza ar dāvanām ,bet Tenīsiņš itin veikli uzlēja ūdeni tiem, kuri steidza tās saņemt . Tā jādara ,lai cūciņām un cūkganam mušas un odi nekož .Vislielāko jautrību sagādāja kurmja dzīšana , lai nerādās tuvumā laukiem.
Teņa diena – ziemas vidus. Pēc tās paredz laiku pavasarim un vasarai. Būs ražīgs gads! Nobaudījām garšīgos raušus un atvadījāmies no Tenīsiņa līdz nākošajam gadam.

19.01.2018.                                                         Skolotājas Zaiga Rubene un Irisa Roga


skatīt fotogaleriju...

Ziemas pasaka “Saulītes” grupai.

22.12.2017 “Saulītes” grupas bērni devās cauri ziemīgajam mežam, lai izdzīvotu savu ziemas pasaku tieši pirms Ziemassvētkiem. Lai bērni justos droši visur mežā bija pulcējušies brieži (bērnu vecāki maskās), kas uzmanīgi vēroja katru savas atvases soli. Protams, ka pie tādas uzmanības nekas slikts nevar notikt, tāpēc mazās sniegpārsliņas dejojot zem lielās meža egles aicināja arī pie sevis citus meža iemītniekus. Lācīši lēni, bet apdomīgi pievienojas sniegpārsliņām, kaķīšiem kā vienmēr auksti un lūdz draugus palīdzēt sagādāt kamolus siltām zeķītēm, pelītes rūpējas, lai mežā valdītu saticība un mīlestība. Ziemassvētku laikā notiek dažādi brīnumi un šoreiz visi meža iemītnieki draudzīgi vienojās kopīgā dejā un dziesmās, cerot, ka piepildīsies karstākā vēlēšanās sagaidīt daudz mīksta, pūkaina sniega.   
 

Vēlot saticīgu un prieka pilnu 2018. gadu “Saulītes”grupas skolotājas.
 ¨Mārītes” ciemos pie Ziemassvētku vecīša Rūķupē.

Istais Ziemassvētku vecītis dzīvo Ziemupes jūrmalā. Ik gadu decembrī tā pārtop par Rūķupi – vietu un laiku, kas vairo labo un gaišo. Mūsu pirmsskolas iestādes audzinošais un izglītojošais mērķis ir āra aktivitātes. Nolēmām arī Ziemassvētkus svinēt ārā – patīkamā vidē „Rūķupē”. Tur pie stāvlaukuma bija uzslieta lukturu egle, jo rūķīši aicina uz gaišiem Ziemassvētkiem. Skanot jautrai mūzikai un zvanu skaņām, sagaidījām atraktīvo, labestīgo Ziemassvētku vecīti. Kopā darbojāmies, dejojām, ar mazām rundziņām aizdzinām bērnu niķīšus. Satikām arī citus rūķus – Rūķi rakstītāju, Ponijrūķi, Bišu rūķi, Rūķi plānotāju, arī Dabas rūķi. Veicām pārgājienu pa Rūķu taku.Rūķis pastāstīja bērniem, ko var dabā saskatīt. Bērniem ļoti patika skatīties binoklī un teleskopos, vērot jūru, apskatīt raganas dzīves vietu, pabarot un samīļot kaziņu Grietu, skatīties filmu par bitītēm, liet sveces, jāt ar poniju un lielajiem zirgiem, kas ciemojās no Durbes novada z/s „Atvases”. Ziemassvētkos galvenais ir kopā būšana. Paldies vecākiem, kuri bija kopā ar bērniem. Rūķošanās  - tā ir jautrība. Un šajā pasākumā jautrības netrūka. Mūsu bērni sēdās arī klēpī Ziemassvētku vecītim un norunāja mīļus, skanīgus dzejolīšus par svētkiem. Ziemassvētku vecītis visiem novēlēja prieku un laimi. Paldies Durbes novada pašvaldībai, kura mūs nodrošināja ar transportu.

(skatīties foto...)

                   ‘Mārīšu” grupas skolotājas Irisa Roga un Zaiga Rubene.
2017.gada 23. decembris.
 Pasākums pilsētas bibliotēkā "Mārīšu" grupas bērniem.

 

„Mārīšu” grupas bērni aktīvi piedalījās „Bērnu un jauniešu žūrijā 2017.” Izlasījām un pārrunājām 7 grāmatas. 8. decembrī Durbes pilsētas bibliotekāres Ī. Volkeviča un Z. Zitnere uzaicināja ‘Mārīšu” grupas bērnus uz pasākumu. Bibliotekā mūs sagaidīja brīnišķīga burvju feja. Viņa uzbūra dažādus trikus un pārsteigumus. Kopā ar feju pārrunājām izlasītās grāmatas, noskatījāmies interesantas un dzīves gudras multiplikācijas filmas, minējām dažādas mīklas. Visi saņēmām pateicības rakstus un dāvanas no Latvijas Nacionālās bibliotēkas.
 

Skatīties foto...

                    „Mārīšu” grupas skolotājas Irisa Roga un Zaiga Rubene.
2017. gada 18. decembrī.Ziemassvētku gaidīšanas laiks PII ,,Ābolītis”.

Katru decembra pirmdienu mūsu iestādē tradicionāli notika Adventes laika atzīmēšana ar sirsnīgiem katras bērnu grupiņas priekšnesumiem. Šogad arī vecāki pulcējās uz Ziemassvētku rotājumu veidošanas darbnīcām. Šogad bērni kopā ar vecākiem veidoja latviešu tradicionālos rotājumus  – puzurus no dažādiem dabas materiāliem, kas mūs priecēja visu Adventa laiku.
 

Skatīties foto...

19.12.2017.                            Pirmsskolas izglītības iestādes metodiķe Liena Ernstsone 
 Arī mūsu iestāde  - PII ,,Ābolītis” piedalās Valsts policijas rīkotajā kampaņā ,,Supervaronim nepazust!"  


  

Ar kampaņas palīdzību tiek aktualizēti jautājumi, kas saistīti ar bērnu drošību un rīcību dažādās situācijās.Jo ikviens bērns, kurš zina, kā rīkoties nokļūstot ķibelē, ir Supervaronis!
Bērna zināšanas par pieciem ar drošību saistītiem jautājumiem, kļūst par bērna superspējām, kas viņu var aizsargāt.
Lūdzam arī vecākus palīdzēt un vēlreiz runāt ar bērniem par drošības jautājumiem.

Pieci jautājumi, uz kuriem katram bērnam būtu jāzina atbildes:
Ko darīt, ja esi nokļuvis ķezā?
Kāds ir palīdzības tālruņa nummurs?
Kur ir tavas mājas?
Kā sauc tavus vecākus?
Kāds ir tavu vecāku telefona nummurs?

 

24.11.2017.                                                           Liena ErnstsonePII ,,Ābolītis” lepojas!


28.novembrī Aizputes PII ,,Pasaciņa’’ norisinājās Aizputes un Durbes novada pirmsskolas izglītības iestāžu izteiksmīgās runas konkurss ,,Darbs dara darītāju”.
Mēs ļoti lepojamies ar mūsu izglītojamo panākumiem:
1.vieta Dārtai Daškevičai / jaunākā un vidēja vecuma bērnu grupā/
1. vieta Megijai Egliņai –Eglītei un Markusam Lagzdiņam
Kā arī pateicība Ernestam Buļko  un Raivim Kalniņam  /vecākā un sagatavošanas vec.gr/.
Pateicība vecākiem palīdzību bērnu sagatavošanā runas konkursam!
 

30.11.2017.                                                                                       Liena Ernstsone
                                                                                                             Pirmsskolas izglītības metodiķeVeicinot izglītojamo veselīga dzīvesveida izpratni un pielietošanu ikdienā mūsu iestādē no oktobra  tiek īstenotas aktivitātes veselības veicināšanai un nostiprināšanai. 5 un 6 gadīgie bērni 2 reizes mēnesī apmeklē Liepājas Olimpisko centru, lai apgūtu peldēšanas prasmi, savukārt, 3 un 4 gadīgiem bērniem reizi nedēļā tiek organizēta Veselības vingrošana sporta pedagoģes Alises Ansones vadībā.

28.11.2017.                                                      Liena Ernstsone pirmskolas izglītības metodiķe

 

"Mārīšu" grupas Mārtiņdiena pilsētas muzejā

 

10. novembrī „Mārīšu” grupas bērni, saģērbušies dažādās maskās, devās uz Durbes pilsētas muzeju. Muzeja ēkas pagalmā bērni apsveica savus draugus – Mārtiņu un Markusu vārda dienā. Gājām rotaļās kopā ar lielo Mātiņgaili. Tad , noskaidrojuši, ka muzejā atrodas senas un vērtīgas lietas, Reiņa Baha vadībā sākām tās aplūkot. Visvairāk bērniem patika senās rotaļlietas: robots, klavierītes, vilciņš. Vērojām, kā agrākajos laikos tika asināti naži, kā sakūla krējumu sviestā, kā gludināja veļu ar smagu ogļu gludekli. Visi mācījāmies tīt kamoliņu no dzijas, kā arī izrotājām ar dažādām sēkliņām Mārtiņzīmi. Pēc padarītā darba cienājāmies ar maizi, medu, rausīšiem, pupiņām un saldo ābolu sulu. Paldies bērnu māmiņām par gardo cienastu.

Fotogalerija !

„Mārīšu” grupas skolotājas un viņu palīgi.
2017. gada 16. novembris.


"Bitītes" sporto

         

17.oktobrī ,,Bitītes grupas bērnus uz sporta izpriecu aicināja Minjoni. Iesākumā Minjoni kopā ar bērniem iesildījās skrienot, soļojot un izpildot dažādus palēcienus. Minjoni bija sagatavojuši bērniem dažādas stafetes. Bērniem uzdevumi šķita interesanti. Taču visvairāk viņus sajūsmināja paši Minjoni.

30.10.2017                                                              Skolotājas Ineta Daškeviča un Maija OzolaSporta izprieca "Rudens klāt"

Paši mazākie bērni no “Saulītes” grupas 17.10.2017 sportoja kopā ar ezi. Ezis pirms garās ziemas gatavo sev migu, krājumus un ,protams,  mazliet izkustēties arī vajadzēja pirms lielā miega. Vispirms bērni palīdzēja atrast eža draugu Pukšķi lapu kaudzē. Tad kopīgi vingrojām ar rudens lapām. Protams aukstajā, drēgnajā laikā nepieciešams arī kāds silts zeķu un cimdu pāris. Lai ezīšiem būtu silti bērni ātri satina kamolus no kā adīt zeķes un cimdus. Palīdzēja ar ķerrām savest lapas migas gatavošanai un atpazīt eža gardumus. Kā arī salasīt nokritušos ābolus. Par labi padarītu darbu katrs bērns bija nopelnījis no eža kastani.
 

Fotogalerija... 

Krāsainu un siltu rudeni vēlot “Saulītes” grupas skolotājas.NOTIKUMS MEŽĀ
 

18. oktobrī “ Ezīšu “ grupiņas bērni pulcējās bērnu laukumā, kurš bija pārvērties par Mežu. Skolotājas bija pārvērtušās par meža dzīvniekiem. Katra meža iemītnieka – Lapsas, Lāča, Zaķa, Eža stacijā bija jāizpilda noteikts uzdevums. Iesildīšanās, florbola elementu izpilde, ābolu lasīšana, bumbiņu mešana cauri apļiem. Noslēgumā vēl kustību rotaļa “ Lācis un bērni”.
Bērniem bija prieks acīs un jautrība par sporta aktivitātēm svaigā gaisā.
Paldies Maijai, Arnitai, Arnitai, Lindai un Skaidrītei par lielisko sadarbību!

Fotogalerija... 

 

2017. 29. 10.

Durbes PII “Ābolītis”  “Ezīšu” grupas skolotāja Skaidrīte Linde

 

 Miķeļdiena 
 

Rudens nāca sētiņā,
Graudi bira klētiņā…
 
Visu nedēļu mēs –,, Mārītes” grupas bērni - tautas dziesmās un pasakās, aplikācijās un zīmējumos, tautas rotaļās un dziesmās izglītojāmies maizes gudrībā. Visu nedēļu ceļojām kopā ar graudiņu no pavasara līdz rudenim.  Paši cepām gardus kliņģerus. Ceļojums beidzās kustīgajā un lustīgajā Miķeļdienas pasākumā z/s Pīlādži īpašumā.
     Paldies Putru ģimenei par dāvāto iespēju kāpt graudu kalnā un peldēt graudu jūrā, Aigaram un Edgaram par izglītošanu lauksaimniecības tehnikas un ar to saistīto profesiju lietās. Pēc labi padarīta darba Mika Miķeļa sveikšana un mielasts, svētku prieki kopā ar rudens rūķi – Arnitu.
     Paldies vecākiem par Miķeļdienas kompozīcijām!
Paldies Katrīnas mammai par gardajiem zefīriem un ābolu plātsmaizi,
Ernesta mammai par pīrāgiem,
Jāņa mammai par sklandaraušiem,
Valtera mammai par gurķiem, sulu un vīnogām,
Jēkaba mammai par smilšu mīklu,
Mika Miķeļa mammai par cepumiem un ābola kūku,
Gata mammai par konfektēm.
29.09.2017.
Skolotājas Irisa un Zaiga
   Tēvu dienas pasākums „Mans tētis”

 

Mūsu tēti stiprinieki,
iesist naglu tīrie nieki!

15.septembrī PII ,,Ābolītis” sanāca mīļie tēti, krustēvi, brāļi, vectēvi, lai kopā ar bērniem aktīvi, kustīgi un  lustīgi pavadītu laiku. Aktīvas rotaļas un fiziskas aktivitātes ne tikai palīdz būt veseliem un stipriem, bet arī sagādā daudz prieka un smieklus, ko mums ikdienā sniedz mūsu bērni.
Šogad pasākuma tematika bija profesijas. Caur sportiskām un mākslas aktivitātēm  varēja iejusties oficianta, zvejnieka, sportista un  mākslinieka profesijās. Pasākumu vadīja divi celtnieki, kas ikdienā būvē un skrūvē, bet šoreiz palīdzēja ierādot, kā un kur darboties, rosīties un uzraudzīja visu darba procesu.. Liels, paldies, visiem, kas ieradās un lieliski pavadīja laiku kopā savu bērnu. Bērns tas ir prieks un laime, kas jāsargā un jālolo.

(pasākuma fotogalerija) 

 

15.09.2017.
Mūzikas skolotāja A.Dīcmane un grupu skolotāja L. LēvaldePII ,,Ābolītis” izglītojamie iepazīst profesiju – ugunsdzēsējs.

Septembrī  ar dažādiem pasākumiem tika atzīmēta Durbes pilsētas brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības– 80 gadu pastāvēšanas gadadiena. Lai veicinātu izglītojamo sabiedrisko aktivitāti un iesaistītu vietējās kopienas dzīvē  PII ,, Ābolītis”  aktīvi līdzdarbojās novada svētkos – devās ekskursijā uz ugunsdzēsēju depo un piedalījās sportiskās aktivitātēs, tā iepazīstot ugunsdzēsēju profesiju caur praktiskām darbībām.
Pateicamies Durbes novada sporta organizatorei Alisei Ansonei un sabiedrisko attiecību speciālistei Gitai Tauriņai par interesantajiem pasākumiem.

(pasākumu fotogalerija)
 
18.09.2017.                                                 Pirmsskolas metodiķe Liena ErnstsoneZinību diena “Ābolītī”.
 

Padomājiet par to, cik daudz mums ir dots!
Kad apjautīsiet savu bagātību, saule iznirs no mākoņiem, diena kļūs gaišāka, jūs pasmaidīsiet ... un spēsiet saņemties, lai dzīvotu tālāk tādu dzīvi,
kādu Dievs jums lēmis – ar cieņu, gara spēku, drosmi un pašpaļāvību. 
      (Ogs Mandino)
 
Vasara ir aizskrējusi vēja spārniem. Mēs visi esam uzņēmuši daudz spēka, enerģijas un vitamīnus, lai 1.septembrī, smaidošām sejām, atzīmētu Zinību dienu, kas ir jauna darba cēliena sākums. Šajā 2017./2018. mācību gadā  pirmsskolas izglītības iestādi apmeklē 86 izglītojamie vecumā no 1,5 līdz 6 gadiem.
Šis mācību gads ir īpašs, jo tas aizritēs zem Latvijas 100-gades zīmes. Lai sagaidītu mūsu Latvijas 100. gadadienu, mēs visi čakli vasarā esam pastrādājuši:
·         Sadarbojoties ar Durbes novada pašvaldību, iestādes darbiniekiem un meistariem, vasarā lielas pārvērtības ir piedzīvojusi grupa “Ezīši”, kur krāsainās, izremontētās telpas savu ikdienu pavadīs 3-4 gadīgie bērni.
·         Lielas pārvērtības ir notikušas grupā “Mārītes”, jo esošās telpas bērniem vecumā no 5-6 gadiem,  bija kļuvušas par šaurām, tādēļ Zinību dienā “Mārītes” grupa atklāja vēl 2 jaunas telpas.
Šajā mācību gadā vecākiem es vēlos novēlēt vienu atziņu no grāmatas “Slepenais spēks”: “Pārdzīvot to, kas ir atgadījies vakar, nav vērts, jo tas jau ir noticis. Pārdzīvot to, kas notiks rīt, - arī , jo tas var nenotikt. Bet tas, kas ir šodien, tik ātri pārvēršas vakardienā.” Tādēļ priecājieties par katru mirkli!
Bērniem es  vēlu labus draugus apkārt, smaidošas skolotājas un auklītes, saprotošus vecākus, un priecāties par katru dienu, jo katra diena mums var sniegt kādu brīnumu.
Visiem Durbes novada izglītības iestāžu pedagogiem, tehniskajiem darbiniekiem novēlu, lai mums visiem pietiek gaišuma, siltuma un mīļuma jaunajā 2017./2018. mācību gadā!

Mudīte Reinharde, pirmsskolas izglītības iestādes “Ābolītis’ vadītāja
Pirmsskolas izglītības iestādes "Ābolītis" izlaidums

 

►Fotogalerija


Pirmsskolas izglītības iestādes ,,Ābolītis”  ansamblis ciemojas Vecpilī.


      
Sadarbībā ar Vecpils k/n vadītāju R. Hūnu piektdien, 19. maijā ,,Ābolīši” devās uz Vecpili, lai iepriecinātu Durbes novada seniorus.
 
22.05.2017.                                                      Izglītības metodiķe Liena Ernstsone
 Māmiņdienas pasākums Ābolītī
 

Māmulīt nu tava diena,
Nestrādā, bet atpūties
Dziesmiņu tev dziedāšu
Dzejolīti skaitīšu ,
Un uz tava mīļā vaiga
Bučiņu tev dāvāšu.
 

         Kā jau ierasts katru gadu, arī šogad 12 maijā  māmiņas tika  mīļi aicinātas uz ,,Māmiņdienas” pasākumu ,,Ābolītī”. Šogad pasākums bija mazliet savādāks nekā citus gadus, tas notika ārpus iestādes telpām. Mammas kopā ar    bērniem darbojās radošajās darbnīcās , bet uz mazu, bet mīļu koncertu tika aicinātas uz zāli. Bija ļoti jauki vērot, kā māmiņu sirdīs ieplūst gaišums un siltums, savukārt, bērnu sejās bija redzams smaids un neviltots prieks par šo kopā    būšanu. Paldies par atbalstu un jaukajiem vārdiem.


18.05.2017.    Mūzikas skolotāja A.Dīcmane.

FotogalerijaPirmsskolas izglītības iestādes ,,Ābolītis” un Durbes novada Mūzikas studijas sadarbības koncerts ,, Latvijai”.

Dienā, kad aizsākās Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienai veltītie pasākumi, arī Durbes pirmsskolas izglītības iestādē ,, Ābolītis” pulcējās vecāki, izglītojamie un skolotāji, lai noklausītos koncertu ,,Latvijai”.
Koncertā piedalījās pirmsskolas grupas ,, Mārītes” un Durbes novada Mūzikas studijas sagatavošanas klases audzēknes-  Emma Dirbie /blokflautas klase/ un Adriana Mia Saulīte /klavierspēles klase/,  skolotāja Ieva Dzintare.
Gabriela Signija Gurska un un Katrīna Sikorska /klavierspēles klase/, skolotāja Agita Dobele.
Noslēgumā Mūzikas studijas skolotājas priecēja klausītājus ar Latvijas izcilā komponista Emīla Dārziņa skaņdarbu ,,Melanholiskais valsis”. Paldies visiem dalībniekiem par svētku sajūtas radīšanu.

08.05.2017.                                    Pirmsskolas metodiķe Liena Ernstsone
     
 


Putnu dienas

   

 28.aprīlī “Ezīšu” un “ Bitītes” grupiņas bērni pulcējās bērnu laukumā uz Putnu dienām.
     Bērniem bija jāmin mīklas, jāsaklausa tautas dziesmās par kādu putnu ir runa, jāatpazīst putnu balsis. Visvairāk patika radošā darbošanās, kur katrs savam putniņam izveidoja spārnus no papīra vai krepapīra. Pēc tam to iekarinot kokā.
Nobeigumā “putnēni” izspēlēja rotaļu “ Diena un nakts”.
     Pozitīvas emocijas gūtas.

 
 
08.05.2017.                          “Ezīšu” grupiņas skolotāja Skaidrīte Linde
   
 

Durbes pirmsskolas izglītības iestādes ,,Ābolītis” rotaļlaukumā atklāta
,,Sajūtu taka”


21.aprīlī svinīgi noslēdzot ,,Lielo talku– 2017” Durbes pirmsskolas izglītības iestādes ,,Ābolītis” rotaļlaukumā tika atklāta ,,Sajūtu taka”. Izlolotā iecere tika realizēta sadarbībā ar Izglītības iestādes padomi, tās vadītāju Lailu Sprici, dārznieci Madaru Eihmani un Kristapu Kapeli – ēku un apsaimniekojamās teritorijas pārzini.
Bet darbus, lai ideja pārtaptu  realitātē -  paveica izglītojamo vecāki.
Padies visiem, kas iesaistījās gan vācot dabas materiālus, gan čakli darbojoties:
Maijas Sprices mammai, Elīzas un Ričarda Brikmaņa vecākiem, Ģirta Kristiana vecākiem, Marijas Kisas vecākiem, Jāņa Brikmaņa vecākiem, Jēkaba Erlenda vecākiem, Gata un Gitas Pēkas vecākiem, Jēkaba Gūtmaņa mammai, Kristīnes Kristas Gūtmanes vecākiem, Alekša Savika mammai, Didža Eidiņa vecākiem, Madaras Pelceres Tētim, Katrīnas un Evelīnas vecākiem, Gata Jašmonta vecākiem, Samantas un Gustava Lagzdiņa mammai, Kristiana Kasparoviča vecākiem, bērniem un pedagogiem.


24.04.17.                                            Pirmsskolas izglītības metodiķe Liena Ernstsone
Fotogalerija I

►Fotogalerija II
  


Durbes pirmsskolas izglītības iestādē ,,Ābolītis” top ,,Sajūtu taka”!

               

 ,,Lielā talka 2017” ietvaros  no 18. aprīļa – 21.aprīlim izglītības iestādes "Ābolītis" kolektīvs sadarbībā ar Iestādes padomi un izglītojamo vecākiem veido "Sajūtu taku". Tiek veikti  visi sagatavošanas darbi– norakta zemes virskārta, ieklāts ģeotekstils,  vākti dažādi dabas materiāli – oļi, skaidas, mulča, čiekuri, salmi, sūnas, kūdra, u.c. dabas materiāli.
Pateicoties vecāku atbalstam takas veidošanā, mūsu bērniem ik dienas būs iespēja aktivizēt pēdu zonu, nostiprināt līdzsvaru un pareizu stāju, staigājot pa dažādiem dabas materiāliem pirmsskolas rotaļu laukuma teritorijā.
Mīļi aicinām piedalīties ,,Sajūtu takas” veidošanā ikvienu, kuram rūp mūsu bērni, iedvesmo sakārtota, labiekārtota vide un pozitīva kopā būšana!
Sīkāka informācija pa tālruni 25443259 vai Durbes pirmsskolas izglītības iestādē  ,, Ābolītis”.

19.04.2017.                                                          P. i. metodiķe Liena Ernstsone,,Ābolītis” lepojas!

 

 6.aprīlī no mazo vokālistu konkursa ,,Cīravas cālis 2017" ar atzinību un kā ,,Žūrijas simpātija" atgriezās 
GABRIELA SIGNIJA GURSKA!
Pateicība mūzikas skolotājai Arnitai Dīcmanei, vecākiem un Ramonai Savikai par sadarbību gatavojot Gabrielu Signiju konkursam!
06.04.2017.
P.i. metodiķe Liena Ernstsone

  
    

,,SKANĪGAIS ĀBOLĪTIS” ieskandina pavasari.

 Kā katru gadu, arī šogad PII ,,Ābolītis” notika dziedošo bērnu pavasara koncerts.
Uz koncertu bija ieradies arī pats Ābolītis ar savu draugu ezi Pukšķi.
 Pavasarim veltītas dziesmas izpildīja deviņi solisti. Pati mazākā dziedātāja  no ,,Saulītes” grupas Marija Kisa  izpildīja dziesmiņu ,,Dari tā”.
 ,,Bitītes” drosmīgi  pārstāvēja Marta Pulkstene ar dziesmiņu ,,Ai rociņas, ai kājiņas” bet divi ,,Ezīši”  Elīza Brikmane un Raivis Kalniņš izpildīja dziesmas ,,Lelles jaka” un ,,Cipu, capu cālis”.
Kuplākā skaitā bija grupas ,,Mārītes” dziedātāji - Samanta Lagzdiņa piedalījās ar dziesmu ,,Pavasara dziesmiņa”, Gabriela Signija Gurska dziedāja  latviešu tautas dziesmu ,,Es ar savu čaklumiņu.”, bet Didzis Eidiņš ne tikai dziedāja dziesmu ,,Man bij” viena liela vista”, bet spēlēja arī ritma instrumentus. Koncertu noslēgumā izskanēja atraktīvā ,,Ķizi, ķizi bē”dziesma  , kuru izpildīja Markus Lagzdiņš.
Liels prieks, ka ar katru gadu pieaug dziedošo puišu skaits.
 Paldies vecākiem, par sadarbību un ,protams, visiem palīgiem, kas čakli darbojās, lai šis pavasarīgais, skanīgais koncerts izdotos tik jauks!

 

01.04.2017.                                                               Mūzikas skolotāja Arnita Dīcmane


 

Veidosim "Sajūtu taku"    

      Pirmsskolas izglītības iestādes "Ābolītis" kolektīvs sadarbībā ar Iestādes padomi un izglītojamo vecākiem lolo ieceri -  izveidot "Sajūtu taku". Bērniem ik dienas būtu iespēja aktivizēt pēdu zonu, nostiprināt līdzsvaru un pareizu stāju staigājot pa dažādiem dabas materiāliem pirmsskolas rotaļu laukuma teritorijā.
    Lai iegūtu finansējumu projekta realizācijai, iestādes vecāki pieteikuši šo ideju projektu konkursam "MAKSIMĀLISTI iespēju platforma” ar sapni par ,,Sajūtu takas izveidošana mūsu bērniem!”  ar mērķi, iegūt pēc iespējas vairāk balsu. Tāpēc aicinām visus  -  lielus un  mazus Durbes novada iedzīvotājus atbalstīt mūsu ieceri - katru dienu līdz 29. jūnijam aktīvi balsojot. Tas iespējams arī Durbes novada mājas lapā www.durbe.lv.

       Savukārt, Lielās talkas 2017. ietvaros no 18. aprīļa – 21.aprīlim vecāki tiek aicināti paveikt projekta realizācijai nepieciešamos sagatavošanas darbus – norakt zemes virskārtu, ieklāt ģeotekstilu, vākt dažādus dabas materiālus – oļus, skaidas, mulču, čiekurus, salmus u.c. dabas materiālus. Sīkāka informācija pa tālruni 25443259 vai Durbes pirmsskolas izglītības iestādē,, Ābolītis”.

         Mīļi aicinām piedalīties ikvienu, kuram rūp mūsu bērni, iedvesmo sakārtota, labiekārtota vide un pozitīva kopā būšana!

 
Pirmsskolas izglītības iestādes ,,Ābolītis” metodiķe Liena Ernstsone
 Pirmsskolas izglītības  iestāde ,,Ābolītis” lepojas!
 

Jau 16.gadu Jūrmalas Mākslas skola organizē Starptautisko vizuālās mākslas konkursu bērniem un jauniešiem “Es dzīvoju pie jūras 2017”.  Šogad  konkursam iesūtīja 3482 darbus no 28 valstīm - Lietuvas, Igaunijas, Grūzijas, Somijas, Rumānijas, Serbijas, Polijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Moldāvijas, Azerbaidžānas, Krievijas, Kazakstānas, Uzbekistānas, Slovēnijas, Horvātijas, Spānijas, Grieķijas, Turcijas, Kipras, Bulgārijas, Ķīnas, Taizemes, Šrilankas, Bangladešas, Indijas, Indonēzijas un Latvijas. No ārzemēm  skola  saņēma 1182 darbus, no Latvijas - 2300 darbi.
Tāpat kā citus gadus arī šogad iesūtītos darbus vērtēju  starptautiska žūrija, kuras sastāvā ir profesionāli mākslinieki, mākslas pedagogi, mākslas eksperti. Žūrijas priekšsēdētāja bija Profesionālās kompetences centra Rīgas dizaina un mākslas vidusskolas direktora vietniece, māksliniece Diāna Vernera, žūrijas locekļi – UNESCO Latvijas nacionālās komisijas Kultūras sektora vadītāja Ieva Švarca, multimediju māksliniece, Jūrmalas Mākslas skolas absolvente Līva Vilnīte, Vides māksliniece, Vidzemes jūrmalas Mūzikas un Mākslas skolas direktore Ieva Lazdauska,  tekstilmāksliniece, mākslas pedagoģe Iveta Meiere, tekstilmāksliniece, mākslas pedagoģe, Izdevniecības “Sapņu spalvas” vadītāja Lelde Braķe, Jūrmalas pilsētas galvenā māksliniece Inta Maldupe, gleznotāja Pērnavas mākslas skolas skolotāja un “gada skolotāja 2016”  titula ieguvēja Tiiu Leis (Igaunija), grafiķe, Klaipēdas Adama Brakas mākslas skolas skolotāja Rima Baukaite (Lietuva) un Palangas Stasis Vainiūnas mākslas skolas  skolotāja Rasa Uzpelkite (Lietuva).
Žūrija kopumā piešķīra 20 zelta medaļas, 30 sudraba medaļas, 40 bronzas medaļas un 219 pateicības visās četrās mākslas kategorijās – glezniecībā, grafikā, tekstilā un datorgrafikā.
Durbes p.i.i. ,,Ābolītis” šajā konkursā piedalījās pirmo reizi ar 5 darbiem pārstāvot glezniecības un tekstila kategorijas. 4-8 gadīgo bērnu vecuma grupu pārstāvēja –Valters Kopštāls ( 5 gadi, pedagogs Z.Rubene ), Emma Dirbie ( 6 gadi, Z.Rubene ), Ģirts Grīns ( 6 gadi, Z.Rubene ), Didzis Eidiņš ( 6 gadi, pedagogs Z. Rubene).Žūrijas atzinību ieguva

 Miks Miķelis Pevko
 ( 4 gadi)
 par darbu tekstilā.
Pateicība pedagogam Skaidrītei Lindei un vecākiem par  ieguldīto darbu.

 

03.03.2017.             Pirmsskolas metodiķe Liena Ernstsone

 
,,Kukulītis”

                                                               
Pateicoties veiksmīgai sadarbībai ar Iestādes padomi  tapusi izrāde ,,Kukulītis” , kas šodien piedzīvoja savu pirmizrādi  iepriecinot gan mazus, gan lielus skatītājus  un dāvājot pozitīvas emocijas arī pašiem dalībniekiem. Nu jau varam droši teikt , ka šis pasākums ir kļuvis par jauku tradīciju. Paldies mammām, tētim un vecmāmiņai kas atrada laiku, lai iepriecinātu mazos ,,ābolīšus” ar izrādi.

27.02.2017.                                                                  p.i. metodiķe Liena Ernstsone
Veselības diena ,,Ābolītī.”

,,Vesels miesā, vesels garā.” 9.februārī ,,Ābolītī” ieradās ļoti tāls ciemiņš no siltajām zemēm, veiklais, aktīvais, sportiskais tīģeris Leo. Viņu sagaidīja mūsu pašu ābolītis Sārtvaidzis ar bērniem. Katra grupa bija tērpusies savā krāsā un ar smaidu un prieku visi iesildījās kopīgā rīta vingrošanā. Tad katra grupa darbojās sportisko aktivitāšu centriņos, kur bija sagatavotas jautras un veiklas stafetes. Visi  kopā iemācījāmies veselības devīzi, kura skan  šādi:
Ja tu vienmēr sportosi,
Veselīgi ēdīsi
Būsi aktīvs, spēcīgs, smaidīgs,
Tad tu vienmēr būsi laimīgs!
Par piedalīšanos bērni saņēma veselīgos augļus un dārzeņus, kā arī diplomus.
Paldies vecākiem, pedagogiem un bērniem par aktīvu piedalīšanos. Lai ir spēks un enerģija arī ikdienā.

 

2017.gada 9.februārī.                                        Skolotājas :L.Lēvalde A.Dīcmane.Paldies “Saulītes” grupas vecākiem!
 

Janvāra mēnesī Iestādes padome rīkoja akciju, kurā katrai grupai ziedoja nepieciešamās lietas. “Saulītes” grupai tika nolemts ziedot bilžu grāmatas, jo bērni ļoti aktīvi izmanto grāmatas un tās ātri nolietojas. Akcija ir noslēgusies, un ļoti veiksmīgi, jo bērni ir tikuši pie divpadsmit brīnišķīgām grāmatām.
Paldies par izrādīto interesi un atsaucību ziedojot grāmatas.

 09.02.2017.                                 „ Saulītes” grupas skolotājas Ginta Brikmane un Linda Lēvalde                     
  
Drošības diena .

Decembrī  p.i.i.,,Ābolītis” izglītojamiem drošības stundu vadīja VUGD ugunsdzēsēji.
 Bērni šādās nodarbībās var iegūt vispārīgas zināšanas par ugunsdrošību, bet vecākiem šie jautājumi būtu jāpārrunā ar bērniem individuāli, ņemot vērā bērna vecumu un raksturu, kā arī sadzīves apstākļus, piemēram, atkarībā no tā vai mājās ir centrālā vai malkas apkure, vai ēdiens tiek gatavots uz elektriskās vai gāzes plīts utt. Pieaugušo uzdevums ir izglītot bērnus, liekot izprast, ka par ikvienu nelaimi jāziņo nekavējoties, jo tad ir iespējams glābt gan cilvēkus, gan īpašumu. Kategoriski aizliegumi un draudi sodīt neradīs izpratni par drošību. Kritiskā brīdī bērns domās nevis par to, kā paglābties pašam, paglābt līdzcilvēkus, bet gan kā izvairīties no gaidāmā soda, kā noslēpt savu pārkāpumu. Ne katru bērnu izraisīto ugunsgrēku var dēvēt par draiskulību. Bērnu nepareizu rīcību ar uguni var veicināt gan zinātkāre, gan neprasme veikt saimniecības darbus.

VUGD atgādina, ka par bērnu drošību ir atbildīgi pieaugušie.

(pasākuma fotogalerija...)
 

31.01.2017.                                                                P.i.metodiķe Liena ErnstsonePII ,,Ābolītis” lepojas!

 

  23.janvārī savu pirmo klavierkoncertu sniedza jaunākās - Mūzikas studijas sagatavošanas klases audzēknes - Gabriela Signija Gurska un Katrīna Sikorska!
Lai muzicēšanas prieks un  uzcītība mūsu ,,Mārīšu" meitenēm!

30.01.2017.    

 Ciemošanās Teņa dienā z/s „Bērzi”.17. janvārī tiek svinēta Teņa diena. Tenis latviešiem ir cūku sargātājs, tādēļ arī šajā dienā raksturīgas īpašas rūpes par cūkām. Uzskata, ka var jau sākt skatīties uz pavasara pusi. Vairākas šīs dienas paražas saskan ar Meteņu tradīcijām.Teņos daudzi mājas darbi netiek darīti – nedrīkst ne vērpt, ne aust, ne adīt, lai cūkas būtu veselas un brangas. Vāra cūkas pusgalvu un miežu putru.
Šajā dienā PII „Ābolītis” „Mārīšu” grupas bērni un skolotājas devās uz z/s „Bērzi”. Jau mājas ceļgalā mūs sagaidīja saimniece Vita ar savu pavadoni kazu. Viņa mums pastāstīja par savu saimniecību, parādīja jauno tehniku. Iegājām kūtī. Tur redzējām vairākas gaiši brūnās gaļas šķirnes zīdītājgovis un divus teliņus. Kūts vidusdaļas aizgaldā rukšķēja brangi sivēni un viņu lielā, melnā mamma. Bērni cūciņām bija atnesuši cienastu. Vēl pagalmā visu laiku uzturējās trīs interesanti kaķi.Viens kaķis rādīja dažādus lēcienus sniegā, kā arī ātri rāpās kokos. Mājās „Bērzi” ir izveidots ļoti interesants pagalms. Tur redzējām rūķīšus, spokus, ļoti daudzus dekoratīvus katlus kokā, tīklu, kurā rāpties, virves, kurās šūpoties, arī šūpoles, lielu līdzsvara baļķi, vilcieniņu. Visu izmēģinājām!Izcila izklaide! Minējām arī mīklas par mājdzīvniekiem, dažādus atjautības uzdevumus, piemēram: „Cilvēki liek pirkstos, bet cūka glabā astē. Kas tas ir?”, „Cūkas degunu sauc...”, „Cūkas bērns ir...”
Mūsu grupā šajā dienā Emmai un Gabrielai Signijai bija dzimšanas dienas. Sirsnīgi apsveicām meitenes un nogaršojām cienastu. Lielā katlā vārījās  zāļu tēja, bet oglēs cepām Emmas vecāku gatavotās garšīgās desiņas. Protams, bija arī konfektes un cepumi! Lieliska diena! Paldies Vitai Stepanovičai par iespēju novadīt nodarbību lauku sētā, kur mājas pagalms īpaši izveidots bērnu āra aktivitātēm.

2017. gada 17. janvārī.    
       Durbes PII „Ābolītis” „Mārīšu” grupas skolotājas Irisa Roga un Zaiga Rubene.

 ,,Mārītes” piedalās ,,Bērnu žūrijā”

 
 Lasīšanas veicināšanas programma "Bērnu un jauniešu žūrija" ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas izstrādāta un kopš 2009.gada Latvijas Bibliotekāru biedrības īstenota programma, ko finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.
Programmas mērķis ir dažādot un pilnveidot publisko bibliotēku iespējas darbā ar bērniem un jauniešiem un veicināt bibliotēkas pakalpojumu izmantošanu jauno lasītāju vidē.    Kā jaunie lasītāji šajā konkursā katru gadu piedalās arī pirmsskolas izglītības iestādes ,,Ābolītis” 5un 6 gadīgo bērnu grupa. Šogad ar skolotāju palīdzību bērni iepazina  un savu viedokli pauda par 6 jaunas grāmatām:
            Lina Žutaute. Kika Mika un lielā tumsa.
            Māra Cielēna. Bērzu ballīte.
            Lūsa Riphāgena. Vieni paši mājās
            Ieva Samauska. Muša, kura gribēja būt lidmašīna.
            Inese Zandere. Lupatiņu rīts.
            Juris Zvirgzdiņš. Lauvas rūciens.
Paldies Durbes pilsētas bibliotēkas vadītājai  Irisai Volkevičai un īpaši Ziedītei Zitnerei par jauko ,,Bērnu žūrijas” noslēguma pasākumu.

09.12.2016.                                   Pirmsskolas izglītības metodiķe Liena Ernstsone

 
Dzimšanas diena Latvijai !

17. novembrī Durbes p.i.i. ,,Ābolītis” audzēkņi uz dārziņu devās svinīgā noskaņojumā  -  saposušies un ar sarkanbaltsarkaniem karodziņiem. Rīta cēlienā katrā grupiņā bērni paši gatavoja kārumus – cepumu kūciņu vai īstu dzimšanas dienas torti. Bet vēlāk visi pulcējās zālē, kur caur dziesmām, dzejoļiem un rotaļām tika pateikts cik mīļa, tuva un skaista ir mūsu Latvija!

          

22.11.2016.                                       Izglītības metodiķe Liena Ernstsone