top_imagetop_imagetop_imagetop_imagetop_image
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Sākusies otrā pieteikšanās ES fondu mācībām pieaugušajiem 12 nozarēs


12. martā, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) atklāja otro pieteikšanās kārtu ES fondu pieaugušo izglītības projektā Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide. Šoreiz strādājošie un pašnodarbinātie vecumā no 25 gadiem var izvēlēties paaugstināt savu profesionālo kompetenci un konkurētspēju 12 dažādās tautsaimniecības nozarēs, piesakoties mācībām līdz 16. aprīlim 68 izglītības iestādēs visā Latvijā. Lasīt tālāk... 
►Infografika 

►macibaspieaugusajiem.lv

Janvārī un februārī mācības ES fondu pieaugušo izglītības projektā "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide"

uzsākuši 3695 strādājošie iedzīvotāji, kas mācībām pieteicās pērnā gada rudenī. Nākamā pieteikšanās gaidāma šī gada pavasarī - marta vidū, kad iepriekš piedāvāto četru nozaru vietā iedzīvotāji varēs izvēlēties mācības nu jau 12 dažādās nozarēs.
 
Tāpat kā iepriekš pieteikšanās ritēs mēnesi, iesniedzot mācību pieteikumu izglītības iestādē klātienē. Ņemot vērā, ka mācību iespējas projekta laikā var izmantot tikai vienu reizi, aicinām pirms tam izglītības iestādē rūpīgi izzināt izvēlētās izglītības programmas saturu un tēmas, kā arī izvērtēt piedāvāto pasniedzēju kvalifikāciju un noskaidrot, vai izvēlēto mācību apguvē nepieciešamas priekšzināšanas.
 
Pēc pieteikšanās mācībām divu mēnešu laikā iedzīvotāji saņems mācību apstiprinājumu, lai šī gada jūnijā izglītības iestādēs varētu sākties mācību grupu komplektēšana un mācības.
Arī otrajā kārtā mācībām varēs pieteikties strādājoši un pašnodarbināti iedzīvotāji vecumā no 25 gadiem ar nepabeigtu vai pabeigtu izglītību - pamatizglītību, vispārējo vidējo, profesionālo vai augstāko izglītību atkarībā no izvēlētajām mācībām un tajās nepieciešamajām priekšzināšanām.
 
Martā paredzētā pieteikšanās notiks šādās 12 tautsaimniecības
nozarēs:
 
                *   tekstilizstrādājumu, apģērbu, ādas un ādas izstrādājumu
ražošana;
                *   pārtikas rūpniecība un lauksaimniecība;
                *   ēdināšanas pakalpojumi un tūrisms;
                *   drukas un mediju tehnoloģijas;
                *   transports un loģistika;
                *   enerģētika;
                *   ķīmiskā rūpniecība;
                *   kultūra;
                *   būvniecība;
                *   kokrūpniecība;
                *   elektronisko un optisko iekārtu ražošana, informācijas un
komunikācijas tehnoloģijas;
                *   metālapstrāde, mašīnbūve un mašīnzinības.
 
Detalizēts jauno mācību saraksts būs pieejams projekta mājaslapā www.macibaspieaugusajiem.lv  šī gada marta vidū. Aicinām sekot informācijai mūsu mājaslapā un sociālajos tīklos.
 
Mācību izmaksas 90% apmērā sedz ES fondi un valsts, 10% ir strādājošā līdzmaksājums, kuru var segt arī darbinieka darba devējs. Savukārt mācības bez maksas ir personām ar maznodrošinātās vai trūcīgās personas statusu.
 
Ja kāds no ieinteresētajiem strādājošajiem jūt, ka nepieciešams padoms vai karjeras konsultācija turpmākās karjeras veidošanā un piemērotāko mācību izvēlē, aicinām vēl pirms pieteikšanās izsludināšanas izmantot iespēju pieteikties karjeras konsultācijai pie projekta sadarbības partnera Nodarbinātības valsts aģentūras karjeras konsultantiem 28 organizācijas filiālēs visā Latvijā [2].
 
Projektu "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide"
finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts, līdz 2022. gada 31. decembrim ieguldot vairāk nekā 25 miljonus eiro.

 

_Informācijas avots:
Valsts izglītības attīstības aģentūra
www.viaa.gov.lv
 


 

Durbes novada pašvaldība piedalās projektā

“Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” 

 AICINĀM IESKATĪTIES KURZEMES MŪŽIZGLĪTĪBAS KALENDĀRĀ!
(Šobrīd tiek aktualizēts!!!)

IZMAIŅAS DARBA LAIKOS 

Kapu svētki

     KULTŪRAS pasākumu kalendārs!


 SPORTA kalendārs !


     
      
Projekti, kas tiek īstenoti Realizētie projekti Sludinājumi, vakances Durbes KS Attīstība Senioriem Sabiedrība Veselības aprūpe Uzņēmējdarbība Durbes novada vēstis Tūrisms Vēsture Foto galerijas Foto galeriju arhīvs ArhīvsDurbes logo

  

Durbes novada kapsētu informācija tiešsaistē

Priediena kapsēta
Stroķu kapsēta
Upesputriņu kapsēta

 

 
    Informācija par e-veselību