top_imagetop_imagetop_imagetop_imagetop_image
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Sakarā ar atdzelžošanas iekārtas Zāļu ielā 4, Durbe bojājumu dzeramā ūdens sastāvā iespējams paaugstināta dzelzs daudzums.
Rekomendējam dzeramo ūdeni lietot vārītā veidā.
Notiek darbi avārijas novēršanai.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām.
SIA ‘’Durbes KS’’ administrācija.


 

Zināmas piecas konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2020” otrajā kārtā tikušās pašvaldības Kurzemē

      Noslēgusies konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2020” pirmā kārta. Konkursa otrajai kārtai nominētas 25 pašvaldības, piecas katrā plānošanas reģionu pašvaldību grupā. Kurzemē uz finālu pretendēs divi no pieciem novadiem: Alsungas novads, Brocēnu novads, Durbes novads, Grobiņas novads, Nīcas novads.
 

(lasīt vairāk...)

(skatīt kurzemes nominantu karti...)
AKTUĀLA INFORMĀCIJA  PAR  COVID - 19

Klientu apkalpošanas kārtība ārkārtas situācijas laikā Durbes novada pašvaldības iestādēs un struktūrvienībās

No 2020.gada 16.novembra līdz 2020.gada 06.decembrim (ieskaitot) Durbes novada pašvaldības iestādēs un struktūrvienībās tiek ierobežota apmeklētāju pieņemšana klātienē.

Apmeklētāji klātienē tiek apkalpoti pēc iepriekšēja pieraksta, telefoniski vai rakstiski e-pastā vienojoties ar attiecīgo darbinieku (kontaktinformācija pieejama: http://www.durbe.lv/kontakti.html ).
Apmeklētājiem, atrodoties Durbes novada pašvaldības iestāžu un struktūrvienību telpās, jālieto mutes un deguna aizsegs.

 

 

Sejas maskas

 "Bezmaksas sejas masku izdale trūcīgajām 
un maznodrošinātajām personām"

 

Informējam, ka 17.11.2020. Durbes novada pašvaldība ir saņēmusi pirmo  sejas aizsarglīdzekļu sūtījumu.


      Aicinām Durbes novada trūcīgās un maznodrošinātās personas saņemt bezmaksas higiēniskās sejas maskas. Maskas ir pieejamas:
1. Dunalkas pagasta pārvaldē "Pagastmāja" Dunalkas pagasts, Durbes novads, tālr. 29243175,
2.Vecpils pagasta pārvaldē "Pagastnams" Vecpils pagasts, Durbes novads, tālr. 22021829
3.Durbes pilsētas un pagasta pārvaldē Skolas ielā 3, Durbe, Durbes novads, tālr. 29166093
4.Durbes novada pašvaldības Sociālajā dienestā-  Parka ielā 2, Lieģi, Tadaiķu pagasts, Durbes novads, tālr. 28386015
      Personām, kuras saņem sociālos pakalpojumus, sejas aizsargmaskas tiks nogādātas dzīvesvietā.

 

Durbes novada pašvaldības
Sociālā dienesta vadītāja
Oksana Strēle
28386015
 


06.11.2020
Ministru Kabinets

Rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu

Lasīt vairāk >

Aktuāla informācija 
par COVID- 19       
www.spkc.gov.lv
www.covid19.gov.lv   


         


 
 

Uzstādīta piemiņas plāksne Alkšņu dzimtas brašajiem dēliem

    

 11.novembrī Durbē uz Raiņa 38 nama sienas uzstādīta piemiņas plāksne izcilajam Latvijas ķirurgam Jēkabam Alksnim (1870 -1957) un viņa brāļiem Jānim (1882-1930) un Klāvam (1884-1937). Šis ir Alkšņu dzimtas nams. Apbrīnojami, ka visi brāļi ir apbalvoti ar Triju Zvaigžņu ordeņiem. To piešķir par sevišķiem nopelniem Latvijas labā. Brālis Jānis arī bija ārsts, Klāvs Liepājā strādājis par veterinārārstu.
      J.Alkšņa dzimtas piemiņas plāksni apmeklēja slavenā ārsta mazdēls Valdis Liepiņš un arī mazmazmeita Trūdija Žagare.
     Jēkabs Alksnis dzimis Durbē pirms 150 gadiem. Kvēls Latvijas neatkarības piekritējs. Latviešu ķirurģijas tēvs, kurš izaudzināja spēcīgu jauno ķirurgu paaudzi. Pie viņa mācījies arī Pauls Stradiņš. Viens no pirmajiem izglītotajiem latviešiem Durbes apriņķī. Vecāki Atis un Katrīne novērtēja izglītības nozīmi un virzīja dēlus mācīties tālāk.
      Durbes Alkšņu dzimtai iedalīta nozīmīga vieta arī Durbes muzejā. Ar Durbes vārdu saistīts ir arī Latvijas pirmais ārlietu ministrs Z.A.Meierovics, slavenais dārznieks S.Klēvers, izcilais valodnieks, skolotājs Kronvaldu Atis un citi.

 (skatīties foto...)

Sanita Dejus


 

Durbes novadā "Elektronikas šķiratlona" 2.posmā sašķiroti 844 kilogrami elektroiekārtu

    Durbes novadā noslēdzies Latvijas Zaļā punkta kopā ar partneriem rīkotās kampaņas Vislatvijas "Elektronikas šķiratlons" 2.posms. Tā laikā tika nodrošināta elektroiekārtu izvešana iedzīvotāju pieteiktajās adresēs. Kopumā Durbes novadā pārstrādei nodoti 844 kilogrami dažāda veida  tehnikas.

     Latvijas Zaļā punkta direktors Kaspars Zakulis: "Nodotie elektronikas  apjomi mums uzskatāmi parāda situācijas nopietnību - veca elektrotehnika  iedzīvotāju mājvietās tiek krāta pat vairākās paaudzēs. Vienlaikus  valsts nosaka, ka jau no nākamā gada nolietoto elektroniku būs jāšķiro  vēl vairāk. Tiek aktualizēta problēma – nolietotā vai cilvēku  neizmantota elektronika apkārtējā vidē ir daudz un no tās ir  jāatbrīvojas atbildīgi, ko aicinām darīt arī "Elektronikas šķiratlonā"".
 Katrs kampaņas dalībnieks elektronikas nodošanas brīdī tika reģistrēts  izlozei par veikalu tīkla "top!" dāvanu karti 20 eiro vērtībā, ko ieguva Katrīna. Savukārt lielāko iekārtu apjomu (~ 594 kg) Durbes novadā  sašķiroja Anita, kura iegūs "top!" dāvanu karti 30 EUR vērtībā. Ar uzvarētājiem kampaņas rīkotāji sazināsies individuāli tuvākajā laikā.
     Vislatvijas "Elektronikas šķiratlona" otrais posms vairāk nekā 20  Latvijas novados notiek no šā gada jūnija līdz novembrim, kad nolietotās  elektroiekārtas bezkontakta veidā var nodot mājsaimniecību un uzņēmumu  adresēs. Plašāka informācija par kampaņu, novadiem, kuros notiek  eģistrēšanās, un balvu fondu pieejama http://www.zalais.lv/lv/jaunumi/akcijas/vislatvijas-elektronikas-skiratlona-otrais-posms
Kampaņas organizētāji pateicas Durbes novada iedzīvotājiem par plašo  atsaucību, aicinot turpināt šķirot mājsaimniecībā uzkrātos atkritumus un  tādējādi rūpēties par tīru vidi novadā un zaļu Latviju kopumā. Latvijas Zaļā punkta direktors Kaspars Zakulis: "Nodotie elektronikas apjomi mums  uzskatāmi parāda situācijas nopietnību - veca elektrotehnika iedzīvotāju  mājvietās tiek krāta pat vairākās paaudzēs. Vienlaikus valsts nosaka, ka jau no nākamā gada nolietoto elektroniku būs jāšķiro vēl vairāk. Tiek  aktualizēta problēma – nolietotā vai cilvēku neizmantota elektronika apkārtējā vidē ir daudz un no tās ir jāatbrīvojas atbildīgi, ko aicinām  darīt arī "Elektronikas šķiratlonā""

  

3 iemesli, kāpēc saņemt nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumu elektroniski 

Aicina pieteikties nozīmīgu kāzu jubileju gaviļniekus 

Durbes novada pašvaldība turpina realizēt brīvprātīgo iniciatīvu un godināt iedzīvotājus nozīmīgās kāzu jubilejās. Ar 2020.gada 1.janvāri stājas spēkā grozījumi Durbes novada domes saistošajos noteikumos Nr.6/2012 “Par svētku pabalstiem Durbes novadā” , ar ko paredzēts godināt Durbes novada iedzīvotājus svinot kopdzīves  50, 55, 60, 65, 70, 75 gadu kāzu jubileju.
Ņemot vērā, ka Durbes novada pašvaldībai nav iespējas izgūt datus par Durbes novada iedzīvotājiem, kuri svin kopdzīves kāzu jubileju, lūdzam pieteikties, uzrādot laulības apliecību (iesniegumu var iesniegt arī ģimenes locekļi).
Durbes novada pašvaldība aicina pieteikties pārus, kuri svinēja un svinēs kopdzīves 50, 55, 60, 65, 70, 75 gadu kāzu jubileju, sākot ar 2020.gada 01.janvāri.
Pieteikties iespējams:

Durbes novada domē (Parka iela 2, Lieģi, Tadaiķu pagasts, Durbes novads);
Durbes pilsētas un pagasta pārvaldē (Skolas iela 3, Durbe, Durbes novads);
Dunalkas pagasta pārvaldē (“Pagastmāja”, Dunalka, Dunalkas pagasts, Durbes novads);
Vecpils pagasta pārvaldē (“Pagastnams”, Vecpils, Vecpils pagasts, Durbes novads). 


 

 

aUzsākta valsts ģeodēziskā tīkla punktu apsekošana 

 


 Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras darbinieki laika periodā no 2019. gada marta līdz decembrim, veiks valsts ģeodēziskā tīkla punktu apsekošanas un sakārtošanas darbus arī Durbes novada teritorijā. Lasīt vairāk... 

 

 


 

 


 

Durbes novada pašvaldība piedalās projektā

"Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide"  


 


Informācija par Durbes novada kapsētām

 

 Lasīt tālāk…


Saistošie noteikumi Nr.4/2014 “Durbes novada kapsētu apsaimniekošanas noteikumi”. skatīt 

 Šajā dienā nav neviena notikuma.
IZMAIŅAS DARBA LAIKOS 
                  (skatīt...) 


            VAKANCES
 

     KULTŪRAS pasākumu kalendārs!


 SPORTA kalendārs !


   
Projekti, kas tiek īstenoti Realizētie projekti Sludinājumi,noma Durbes KS Kapitālsabiedrības Attīstība Senioriem Sabiedrība Veselības aprūpe Uzņēmējdarbība Durbes novada vēstis Tūrisms Vēsture Foto galerijas Foto galeriju arhīvsDurbes logo

  

Durbes novada kapsētu informācija tiešsaistē

Gailiņkalna kapsēta
Priediena kapsēta

Rāvas kapsēta
Sausā lauka kapsēta  
Stroķu kapsēta
Upesputriņu kapsēta

 


 
    Informācija par e-veselību