top_imagetop_imagetop_imagetop_imagetop_image
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​


Muzicē savam un citu priekam!

16.janvāra vakarā Durbes kultūras namā izskanēja Ata Kronvalda Durbes pamatskolas mūzikas programmu audzēkņu un skolotāju koncerts. 
Bet sestdien – 18.janvārī skolēni un skolotāji devās uz Dunalku, lai piedalītos pasākumā, kas bija veltīts Andreja Spāģa 200 gadu jubilejai.
Paldies skolotājiem – Madarai Ivanei, Sanitai Kārkliņai, Kristīnei Innei, Sanitai Bovtonai, Artūram Jankauskim, Edgaram Jānim Kārkliņam par skolēnu sagatavošanu un  kopīgo muzicēšanu.


 

(koncerta fotogalerija...)

( Par pasākumu Dunalkā lasīt šeit... )

                                                       Direktores vietniece audzināšanas jomā Inita Ozola


Slidas – kultūrā un sportā

        
2020. gada 4. janvāra agrā rītā  Ata Kronvalda Durbes pamatskolas 5. un 6. klases skolēni devās uz Rīgu, lai iepazītos ar Nacionālā teātra arhitektūru un noskatītos Mērijas Meipsas-Dodžas pasaku “Sudraba slidas”, kuru iestudēja režisors Edmunds Freibergs. Apmeklējām hokeja spēli arēnā ”Rīga”, kurai  gatavojāmies jau iepriekš, veidojot fanu atribūtus.
Bērnu atziņas: “Teātra zāle izskatījās ļoti grezna”, “Biju pa tiešām izbrīnīta, ka aktieri slidoja pa skatuvi”, “ Daudz aktieri bija atpazīstami no dažādiem latviešu seriāliem”, “Teātris bija interesants, vienīgi nepatika, ka daudz dziedāja”.
Pēc teātra izrādes devāmies uz arēnu “Rīga”, lai skatītos un justu līdz hokeja spēlei DINAM0 Rīga pret  BARYS Nur-Sultan.
Bērnu atziņas: “ Es biju priecīgs, jo DINAMO iemeta vārtus”, “Man patika, ka manu klasi rādīja TV”, “ Man patika, ka mūsu klases bieži rādīja “kubā””, “DINAMO uzvarēja, tāpēc diena bija izdevusies”.
Mājupceļā devāmies ar labu noskaņojumu un dziesmām.
Liels paldies Emīla Roņa mammai par zīmētajiem plakātiem un  Durbes novada pašvaldībai par atbalstu.

5.,6.kl. un audzinātājasSasniegumi 1.semestrī

        

      Uzsākot 2. mācību semestri, atskatāmies uz padarīto. Pirmajās 15 mācību nedēļās esam čakli mācījušies un piedalījušies dažādās aktivitātēs - konkursos, olimpiādēs, sporta sacensībās un pasākumos.
      Lepojamies un priecājamies par zinātkāriem un darboties gribošiem skolēniem. 1.semestri noslēdzot, astoņi 1.-3. klases skolēni ieguva “Sprīdīša” diplomu - Estere Pabērze (1.kl.), Olīve Helēna Krafte (1.kl.), Anguss Kārlis Krafts (1.kl.), Samanta Lagzdiņa (3.kl.), Adriana Mia Saulīte (3.kl.), Emma Dirbie (3.kl.), Rūta Eihvalde (3.kl.), Didzis Eidiņš (3.kl.). Savukārt, 4.-9. klašu grupā 2 skolēni saņēma “Zelta” liecību - Kristīne Mazlevska (4.kl.) un Madara Gaule (5.kl.), un 10 skolēni saņēma “Sudraba” liecību - Gabriels Lankups (4.kl.), Evelīna Bļizņeca (5.kl.), Gerda Marija Linde (5.kl.), Valters Stasis (5.kl.), Līva Loreta Buce (6.kl.), Melita Semjonova (6.kl.), Sniedze Kārkliņa    (7.kl.), Samanta Usova (7.kl.), Daniels Lankups (8.kl.) un Elizabete Mazure (9.kl.).     
      Vērtējot klašu kopīgo vidējo atzīmi, par sekmīgāko klasi 4.-6. klašu grupā izvirzījās 5. klase (klases vidējā atzīme - 5,56), un 7.-9. klašu grupā - 9.klase (klases vidējā atzīme - 6,59).
Veiksmīgi ir uzsākta olimpiāžu sezona, kurā savas zināšanas veiksmīgi parādījušas 9. klases skolnieces - Keita Rogača un Elizabete Mazure. Elizabetei - atzinība bioloģijas olimpiādē, paldies skolotājai Ivetai Einei, un 3.vieta vēstures olimpiādē, paldies skolotājai Ilzei Krugalei. Cerams, ka 2.semestris nesīs vēl daudz spožu uzvaru!
      Esam startējuši divās Liepājas rajona skolēnu sporta sacensībās: futbolā zēniem - 3.vieta, basketbolā meitenēm - 1.vieta. Paldies skolotājai Līgai Rozenšteinai.
7. un 8. klases skolēni turpina darboties LUMA projektā “Esi Līderis!”, viņus mudina un atbalsta skolotāja Kristīne Kapiņa.
      Skolotāji ir mudinājuši skolēnus piedalīties dažādos konkursos un pasākumos. Lielisks pārsteigums bija 6. klases skolēnu iegūtā 1.vieta VUGD radošajā konkursā «Dūmu detektors- manas dzīvības glābējs», paldies skolotājai Evitai Gaulei. Jau tradicionāli Liepājas Universitāte decembrī rīkoja datorikas un robotikas sacensības «Ziemassvētku stāsts», kur programmēšanas konkursā 2.vietu ieguva 2 skolēni; multimēdijos - 2.,3. vieta 3 skolēniem, paldies skolotājam Agnim Gaulim. Protam arī ātri un pareizi rēķināt galvā, jo Aizputes un Durbes novadu skolu konkursā esam labākie, paldies skolotājām Ingrīdai Vondai, Ilzei Jonasei-Ķeķei, Lindai Holštromai un Žannai Kļavai.
      Tradicionāli esam piedalījušies zīmēšanas un radošo darbu konkursos, dažādos neklātienes matemātikas, loģiskās un algoritmiskās domāšanas konkursā «Bebr(a)s» un daudzos citos konkursos.
      6.klases skolēni ir atsaukušies angļu valodas un krievu valodas skolotājām, iesaistoties starptautiskajā projektā «Twinning- how to be eco friendly?» un projektā «Latviešu tautas dziesmas citās skaņās».
      Paldies skolotājiem par ieguldīto darbu un vecākiem par savu bērnu atbalstu un virzīšanu uz panākumiem!
 

 

Ata Kronvalda Durbes pamatskolas direktores vietniece izglītības jomā Ineta Untule


 


Zīmējot, sagādā prieku citiem! 

Nu jau vairākus gadus, mūsu skolas skolēni vizuālās mākslas pulciņā zīmē un glezno darbiņus, kuri vēlāk pārtop par apsveikuma kartiņām. Labdarības Biedrība “Eurika” katru gadu organizē labdarības zīmēšanas konkursu “Mans sapnis par…’’. No iesūtītajiem zīmējumiem tiek izgatavotas apsveikumu kartiņas, kuras iespējams iegādāties ikvienam, arī firmām ,dažādām organizācijām .Par iegūtajiem  līdzekļiem organizācija iegādājas un dāvina dažāda veida  medicīnas aparatūru bērnu slimnīcām. Kartiņas var aplūkot Biedrības „Eurika” mājas lapā-www.eurika.lv. Šogad saņemtās kartiņas tika nosūtītas arī mūsu novada iedzīvotājiem un sadraudzības skolām.
Inga Lankupa
  

 

19.decembra vakarā skolā izskanēja Ziemassvētku koncerts „Tik klusi un balti”.
Skolēni kopā ar skolotājiem bija sagatavojuši ļoti daudzveidīgus priekšnesumus. Tika dziedātas dziesmas, rādītas dažādas ludziņas, spēlēti mūzikas instrumenti, dejots.
Foto no pasākuma skatīt šeit https://failiem.lv/u/pccknjfx

 


Labdarības akcijas

 

Ziemassvētku gaidīšanas laikā aktuālāks kļūst ziedošanas un dāvināšanas prieks. Jau vairākus gadus iesaistāmies akcijā “Zvaigzne Austrumos”. Akcijas mērķis ir sagatavot un nogādāt dāvaniņas karadarbībā cietušajiem bērniem pasaules karstajos punktos. Dalība akcijā ir vienkārša – jāpiepilda kurpju kaste ar dāvaniņām, jānorāda saņēmēja vecums, jāziedo nauda ceļa apmaksai un jānogādā pieņemšanas punktos.

 

 

 

 

 

Šogad piedalījāmies akcijā “Palīdzēsim piepildīt dāvanu maisu,” ziedojot dažādas mantas, lai Ziemupes Ziemassvētku vecītis ar Rūķupes rūķiem svētkos varētu iepriecināt tās ģimenes, kurām tas ir nepieciešams.

 
foto no koncerta skatīt šeit...
 

11.decembrī profesionālās ievirzes mūzikas programmu audzēkņi – Sniedze Kārkliņa, Kristīne Mazlevska, Līva Loreta Buce, Rūta Eihvalde, Adriana Mia Saulīte, Rūdofs Salna, Keita Denija Šperberga, Evelīna Bļizņeca, Sanija Džeriņa sniedza koncertu Durbes novada senioru Ziemassvētku pasākumā Lieģu kultūras namā. Skolēnus sagatavoja skolotāji – Sanita Kārkliņa, Madara Ivane, Kristīne Inne, Artūrs Jankausks.
  

Konkursā „Dūmu detektors- manas dzīvības glābējs”- 1.vieta

    
  E. Gaule:Skolēniem mācību gada laikā tiek piedāvātas iespējas piedalīties dažādos konkursos. Ar 2020.gada 1. janvāri, katrās mājās ir jābūt uzstādītam dūmu detektoram, kurš laicīgi brīdinās par mājoklī izveidojušos piedūmojumu un ļaus izglābties un izsaukt ugunsdzēsējus. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) šoruden aicināja 5.-12. klašu skolēnus iesūtīt savu redzējumu par dūmu detektoru nozīmību katrā mājoklī. Skolēni tika aicināti izpausties radoši -video vai literārā darba –dzejas vai prozas ietvaros, atainojot to, kāpēc dūmu detektora ierīkošana mājoklī ir svarīga. No Ata Kronvalda Durbes pamatskolas šajā konkursā savu dalību pieteica četri 6.klases skolēni- M. Semjonova, S. Pabērze, E. Ronis ar pašu sacerētiem dzejoļiem, kā arī uzfilmētu video ar klases audzinātājas un K. G. Šķubura dalību. M. Semjonova: gatavoties filmēšanai bija jautri, jo bija jāsameklē vajadzīgās lietas: dators, klaviatūra, austiņas, katls un lielā karote, jo filmējām sadzīvisku stāstu, kur galvenā doma ir –dūmu detektors brīdinās, ja mājā būs izcēlies ugunsgrēks. S. Pabērze: šo video mums palīdzēja nofilmēt mūsu klases audzinātāja, bija ļoti interesanti, gatavošanās filmēšanai, mums katram bija dūmu detektors. Man patika piedalīties šajā konkursā un kad skolotāja paziņoja, ka esam uzvarējuši, es apraudājos no priekiem.K. G.Šķuburs: bijām ļoti pārsteigti un priecīgi, kad uzzinājām, ka esam ieguvuši 1. vietu video konkursā. E. Gaule: skolēni saņēma vērtīgas balvas: dūmu detektoru, ko uzstādīt savā mājā, suvenīrus no VUGD- krūzi, pildspalvu un magnētu ar logo, kā arī bezmaksas ieejas kartes Latvijas ugunsdzēsības muzejā.

 


Dalība eTwinning projektā Siguldā, skolēnu iesaistīšana starptautiska projekta izstrādē „How to be eco friendly?”
 

Šā gada septembrī eTwinning projekta ietvaros Siguldā tika organizētas mācības, kurās 5.līdz 12.klašu skolotāji no 8 Eiropas valstīm apguva veidus, kā vizuālos elementus (karikatūras, komiksus) un fotogrāfijas izmantot savās mācību stundās, iesaistītie skolotāji kopīgi vienojās par sadarbības projektiem eTwinning vietnē. eTwinning ir Eiropas skolu kopiena. Tā piedāvā platformu izglītības jomas darbiniekiem (skolotājiem, mācību pārziņiem, bibliotekāriem u.c.), kas strādā izglītības iestādēs kādā no Eiropas valstīm, lai iesaistītu tos komunikācijā, sadarbībā, projektu īstenošanā un pieredzes apmaiņā. No Durbes pamatskolas projektā iesaistījās angļu valodas skolotāja E. Gaule un 6.klases audzēkņi un projekta ietvaros uzsāka sadarbību ar Portugāli, Poliju, Apvienoto karalisti, lai kopīgi strādātu tēmā- kā dzīvot videi draudzīgi? Projekta saziņas valoda ir angļu valoda, kas dod skolēniem iespēju paplašināt savas svešvalodas prasmes, jo projekta ietvaros katram dalībniekam ir jāveido apraksts par sevi, kopīgiem spēkiem ir izveidotas prezentācijas par Durbes skolu un pilsētu. Šobrīd turpinās darbs pie scenārija izveides, lai parādītu un nofilmētu lugu par videi draudzīgu attieksmi Latvijā, lai veiksmīgi noslēgtu projekta darbību.

Angļu valodas skolotāja E. Gaule
 

 
 
 
 
  Dalība Aizputes novada rīkotajā 7.mākslas konkursā
„Viss ir dabas dots.”

       
2019.gada 30.oktobrī Aizputē notika 7.mākslas konkurss “Viss ir dabas dots”. Vizuālās mākslas skolnieces Sniedze Kārkliņa (7.kl.) un Kristīne Kazakova (7.kl.) iepriekš sagatavoja dažādus sausus dabas materiālus ainavas radīšanai uz bieza A2 kartona, kas tapa 2 stundu laikā, izmantojot koku lapas, gliemežvākus, jūras izskalotus stikliņus u.c. materiālus. Mājturības skolniece Samanta Usova (7.kl.) kopā ar 8 citu skolu skolniecēm gatavoja rudens kūku. Biskvītu no 10 olām kas bija jāsacep mājās  un citus produktus gādāja skolotāja. Meitenes saņēma diplomus kā „sulīgākā mākslas darba „ izpildītājas” un Samanta kā precīzākā saimniece. Konkursā piedalījās arī 8.klases skolnieks Daniels Lankups, kurš izgatavoja vējrādi (sk.A.Gaulis).

                                              Skolotāja I.Lankupa


 


Makulatūras vākšanas konkurss.

27.novembrī pie mūsu skolas bija Līgatnes papīra kravas autobusiņš, lai izvestu sanesto makulatūru. Projekta koordinatore Anna Ivanovska stāsta: “Arī šajā mācību gadā esam iesaistījušies Zaļās jostas makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai”. Par katru nodoto makulatūras tonnu skola saņems 5 kg jauna papīra. Kā katru gadu maijā norisināsies Zaļās jostas Vides svētki, kurā notiks uzvarētāju apbalvošana. Būsim atsaucīgi, nodosim makulatūru otreizējai pārstrādei”!

 Direktores vietniece audzināšanas darbā I.Ozola
                              


Līdzpārvaldes prezidenta vēlēšanas

      20.novembrī mūsu skolā notika Skolēnu līdzpārvaldes prezidenta vēlēšanas. Līdzpārvaldes prezidenta amatam savas kandidatūras izvirzīja 6.klases skolnieces Karlīna Savika un Samanta Pabērze. Pirms vēlēšanām skolas koridorā meitenes bija izveidojušas informatīvus plakātus par sevi un savu plānoto darbību.. Šogad vēlēšanās piedalījās 5.- 9.klašu skolēni, skolotāji un darbinieki.
       Par Skolēnu līdzpārvaldes prezidenti tika ievēlēta Samanta Pabērze, bet par vietnieci Karlīna Savika.

( lai skatītos fotogaleriju, nospied uz attēla vai šeit...) 

                                           Direktores vietniece audzināšanas darbā I.Ozola
Skolēni dodas ekskursijā uz Talsu pusi

 


10. septembrī 2. un 3. klases skolēni devās mācību ekskursijā uz Talsiem. Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros, skolēniem bija iespēja apmeklēt Talsu novada muzeju. Gides pavadībā izstaigājām Talsu novada muzeju, kopīgi darbojoties, iepazināmies ar senlatviešu darbarīkiem, apskatījām ekspozīciju “Dabas daudzveidība Talsu novadā”. Ekspozīcijā “Ceļojums senatnē” izmantojām iespēju skatīt animācijas filmiņu par zveju senatnē, no māla lauskām salikt podu, ar gaisa plūsmas palīdzību atklāt “dārgumus”, apskatīt multimediju eksponātus un virtuālās realitātes brilles.
Apmeklējām arī “Klaunu muzeju”, kur klauna pavadībā izzinājām klaunu vēsturi un ikdienu, skatījāmies un mācījāmies jautrus trikus. Nodarbības beigās skolēni tika pie pārsteiguma dāvanām.
Ekskursijas noslēgumā devāmies izbraucienā ar Ārlavas koka mazbānīti. Tas mūs izvadāja 735 metru garumā ap sakopto lauku sētu. Skolēni brauciena laikā varēja sēdēt gan koka vagonā, gan uz vaļējas platformas. Skolēnus šis brauciens ļoti iepriecināja, jo iepriekš gandrīz neviens ar to nebija braucis.
Skolēni atzina, ka nodarbības “Klaunu muzejā” un “Talsu novada muzejā”, bija ļoti interesantas, jo nodarbību laikā tika dota iespēja darboties pašiem un uzzināt interesantus faktus un notikumus par vēsturi. 

 

   (lai skatītos fotogaleriju nospiediet šeit...)

3.klases audzinātāja Ilze Jonase-Ķeķe


Konkurss “Erudīts 2019”

               13.novembrī  Durbes pamatskolā notika metodiskās komisijas “Cilvēks un sabiedrība”  rīkotais konkurss “Erudīts 2019”. Konkursā piedalījās astoņas 5.-9.kl. skolēnu jauktās komandas. Komandu kapteiņu lomās iejutās 9.un 8.klases skolēni. Uzdevumus konkursam bija sagatavojušas skolotājas: I.Lankupa (vizuālā māksla, mājturība un tehnoloģijas), L.Rozenšteina (sports), I.Krugale (Latvijas un pasaules vēsture), A.Ivanovska (sociālās zinības).
Sporta skolotāja L.Rozenšteina konkursā  bija iekļāvusi orientēšanās uzdevumu pa skolu. Komandām bija jāatrod skolā izvietotie burti un jāaizpilda darba lapa. Ja burti tika ierakstīti pareizajās vietās, tad komandas varēja izlasīt teikumu “Mana Latvija svin svētkus”. Uzvarēja komanda, kas visātrāk atradu visus burtus un izveidoja teikumu.
               Vēl komandām bija konstrukcijas uzdevums – no A4 formāta lapas jāsaloka lidmašīna, kas lido tālāk par citām. Katra komanda izvēlējās vienu lidmašīnu, kas piedalījās par vistālāko lidojumu.
               Komandas iepazinās ar akcijas “Kusti nācija” vingrojumu kartēm un aizpildīja viktorīnu par vingrojumu nosaukumiem.
Skolotāja I.Lankupa, gatavojot uzdevumus konkursam, bija padomājusi  par to, lai skolēniem būtu gan zināmas tēmas atkārtošanai , gan uzdevumi ar pārsteigumiem, un, lai pētot, iemācītos kaut ko  jaunu. Minot krustvārdu mīklu vajadzēja atcerēties 15 dažādu dārzeņu un augļu nosaukumus, vizuālās mākslas un mājturības stundās apgūtās zināšanas par kompozīciju likumiem. Prast saskatīt un aptaustot saprast, kādas tējas un žāvēti augļi atrodas maisiņos. Nosaukt un uzrakstīt Latvijas pļavās salasāmas ziedu tējas ,gan zināt siltajās zemēs augošu augļu un ogu nosaukumus.
Savukārt skolotāja I.Krugale un A.Ivanovska bija izvēlējušās uzdevumus saistītus ar Latvijas un Durbes vēsturi, notikumiem un personībām. Skolēniem bija jāatpazīst visi Latvijas prezidenti, Latvijas kontūrkartē jāatzīmē dažādi objekti, jāatpazīst Triju Zvaigžņu un Lāčplēša ordenis un jāzina, par kādiem nopelniem tos piešķir.
Paldies visiem skolotājiem, kuri atbalstīja un palīdzēja!

( lai skatītos fotogaleriju, nospied uz attēla vai šeit...) 

MA “Cilvēks un sabiedrība” vadītāja A.Ivanovska 

Koncerts „ES LEPOJOS”


Sagaidot  mūsu valsts 101.dzimšanas dienu par prieku sev un par godu Latvijai izskanēja koncerts “Es lepojos”. Mēs varam lepoties ar to ka esam čakli, strādīgi, zinātkāri, gudri, izpalīdzīgi, draudzīgi, mēs mākam zīmēt, dziedāt, sportot, dejot, spēlēt kādu mūzikas instrumentu. Mēs esam tik dažādi! Un ar to lepojamies!

( lai skatītos fotogaleriju, nospied uz attēla vai šeit...) 

                                   Direktores vietniece audzināšanas darbā Inita Ozola


Lāčplēša kara ordeņa kavalieru kapu vietu sakopšana Durbes novada kapsētās.
Ata Kronvalda Durbes pamatskolas 8. klases skolēni jau ceturto gadu, tuvojoties Lāčplēša dienai, dodas sakopt Lāčplēša kara ordeņa kavalieru atdusas vietas Durbes novada “Švāģeru”, “Gailīškalna” un “Stroķu” kapsētās. Kapsētās nogrābām un iznesam lapas, lai svētku dienā var aizdegt svecītes pie sakoptām brīvības cīņu dalībnieku atdusas vietām.
Šī tradīcija tika aizsākta, jo uzsākot mācības 5. klasē, vienojāmies par projektu “100 labie darbi”. Mūsu klase krāja 100 labus darbus savai skolai, novadam un novada iedzīvotājiem, kā veltījumu Latvijai 100. dzimšanas dienā. Mūsu klases padarītie darbi ir apkopoti fotostāstu grāmatā.
Dažādus labos darbus veicam arī pēc projekta noslēguma.

( lai skatītos fotogaleriju, nospied uz attēla vai šeit...) 

Klases audzinātāja L. Rozenšteina


Ekskursija uz Rīgu

      18.oktobrī Durbes pamatskolas 8. un 9.klase devās mācību un karjeras ekskursijā uz Rīgu ar mērķi projekta “Skolas soma” ietvaros apmeklēt Stūra māju, kā arī apskatīt Saeimas ēku, kurā strādā mūsu valsts likumdevēja vara.
    

Stūra māja pazīstama kā komunistiskā režīma represīvo iestāžu darbības vieta- “čekas pagrabi”. Stūra mājā čekisti no 1940.-1941 un no 1944.-1990.gadam ieslodzīja, pratināja un nogalināja Latvijas pilsoņus, kurus okupācijas režīms uzskatīja par pretiniekiem. Gidu pavadībā izstaigājām Stūra mājas pagrabus, kameras, pastaigas laukumu, pagalmu, pratināšanas kabinetu un telpu, kur tika šauti cilvēki. Par redzēto stāsta 9.klases skolēni: “Varēja apskatīt dzīves apstākļus un to, cik skarbi viss toreiz notika. Es ieguvu zināšanas par to, cik ilgi tas notika un cik nežēlīgi attiecās pret cilvēkiem”. “Stāstīja, kā spīdzināja cilvēkus, cik bieži viņi varēja tikt svaigā gaisā. Parādīja kameras, kurās dzīvoja cilvēki. Tas bija briesmīgi. Un es apbrīnoju cilvēkus, kuri izdzīvoja”. “Gids skaidri un labi izskaidroja, kas tajās telpās notika. Izejot no Stūra mājas, sapratu, kas viss notikušais ir skumji”. “Tas bija briesmīgi, jo cilvēki pat nezināja, kāpēc viņi tur ir. Viņus mocīja un nogalināja. Nesaprotu, kā viņi (čekisti) varēja domāt, ka darīt cilvēkiem pāri, ir pareizi”. Iegūtā informācija noderēs gan pildot uzdevumus , gan kārtojot eksāmenu vēsturē.
      Ekskursija pa Saeimu bija īsa. Saeimas kancelejas darbiniece parādīja tikai Saeimas sēžu zāli un vēl dažas telpas un pastāstīja svarīgāko. Uzzinājām par Saeimas darbību un atbildējām uz darbinieces uzdotajiem jautājumiem. Interesants piedzīvojums bija pārbaude pirms ekskursijas, jo drošībai ir svarīga nozīme.
      Ekskursijas noslēgumā devāmies uz Līvu akvaparku baudīt ūdens izklaides. Skolēni ar lielu azartu izmēģināja visas parka piedāvātās izklaides – nobraucienus pa dažādām caurulēm, peldi lielos viļņos un burbuļvannās, sildīšanos pirtīs.

( lai skatītos fotogaleriju, nospied uz attēla vai šeit...) 

8.un 9.klases skolēni un
audzinātājas Līga Rozenšteina un Anna Ivanovska


Lāčplēša diena

 

11.novembris – Lāčplēša diena, kuru atzīmējam par godu neatkarīgās Latvijas valsts armijas uzvarai par Bermonta karaspēku. Mūsu skolas skolēni, skolotāji un darbinieki piedalījās tradicionālajā lāpu gājienā, lai pieminētu un godinātu brīvības cīņu dalībniekus.
Pēc gājiena Durbes kultūras namā notika pirmā erudīcijas spēle par Latviju, kurā piedalījās pašvaldības un pašvaldības iestāžu darbinieki. Mūsu skolas komandā bija - Kristīne Bruzule, Inita Ozola, Anna Ivanovska, Iveta Eine. Lepojamies, ka četru komandu konkurencē izcīnījām 1.vietu. Paldies, Durbes kultūras nama vadītājai Dairai Veilandei par pasākuma organizēšanu.

( lai skatītos fotogaleriju, nospied uz attēla vai šeit...) 

                             Direktores vietniece audzināšanas darbā I.OzolaZīmējumu konkurss “Manai robežsardzei 100”

Septembrī sākas jaunais mācību gads ar jauniem konkursiem, jauniem izaicinājumiem. Un tieši tāpēc 2.klases skolēni nolēma piedalīties konkursā “Manai robežsardzei 100”. Manuprāt, visi konkursi ir tendēti uz to, lai bērni kļūtu radošāki, zinošāki, atvērtāki, drošāki. Arī šis konkurss nebija izņēmums. Lai varētu zīmēt, vispirms mēs meklējām informāciju par robežsardzi, par tās galvenajiem uzdevumiem. Bērni daudz ko uzzināja. Megijas Eglītes-Egliņas zīmējums 1.-4.klašu grupā tika izvirzīts konkursa II kārtai uz Rīgu. Par piedalīšanos Valsts robežsardzes Ventspils pārvaldes darbinieki bērniem atveda pateicības rakstu un atstarotājus. Paldies, robežsardzes darbiniekiem, ka novērtēja mūsu darbiņu.

                                                2.klases audzinātāja I.Vonda
 


 

Skolēni apmeklē Karostas cietumu 


 

Karostas apmeklējums un muzejstunda iekļauta „Skolas somas” ietvaros, kas skolēniem dod iespēju apmeklēt šo iestādi par brīvu. Lasīt vairāk... 

Fotogalerija 
 


6.klases rudens piedzīvojumi Kazdangas un Kalvenes pusē 

 

Šī gada rudens ekskursiju 6.klases skolēni nolēma apvienot ar kaut kā jauna iemācīšanos. Lasīt vairāk... 1.jūnijā aizvadīts Durbes skolu salidojums


 

►Pasākuma fotogalerija 

Latvijas skolas somas ietvaros apmeklē koncertu Zenīts Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, Ata Kronvalda Durbes pamatskolas interešu izglītības mūzikas programmas bērni (16) apmeklēja valsts SIA ”Latvijas koncerti” rīkoto dziesmu izrādi “Zenīts.  Lasīt vairāk... 
"Štepseles ceļojums" ir noslēdzies! 

Arī šajā mācību gadā Ata Kronvalda Durbes pamatskola piedalījās Liepājas RAS rīkotajā konkursā "Štepseles ceļojums". Šoreiz nolietoto elektropreču vākšanas akcija tika reklamēta Durbes novada mājaslapā un Durbes novada avīzē. Iedzīvotājiem tika piedāvāta palīdzība elektropreču izvešanā, tāpēc mums izdevās savākt lielu daudzumu nolietoto elektropreču. Kopumā savācām 504 nolietoto elektropreču vienības. Lasīt vairāk... 

Apkopojums no Liepājas RAS
 

Eiropas dienas darbnīca 
 


  Tuvojoties 9. maijam – Eiropas dienai, 1.klases skolēni piedalījās konkursā sākumskolēniem „Eiropas darbnīca”. Lasīt vairāk... 

Baltā galdauta svētki 
►Fotogalerija 


Bērni apmeklē izrādi "Varde par solisti" 
Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, Ata Kronvalda Durbes pamatskolas interešu izglītības mūzikas programmas bērni apmeklēja  SIA ”Latvijas koncerti” rīkoto muzikālo izrādi “Varde par solisti” pirmskolas un sākumskolas vecuma bērniem. Lasīt vairāk... 


 


 

“Esi līderis” pieredzes apmaiņas brauciens 

Pavasaris ir laiks, kad gribas ieraudzīt ko jaunu, satikt mazāk pazīstamus cilvēkus. Tāpēc 3. aprīlī Ata Kronvalda Durbes pamatskolas projekta “Esi līderis!” dalībnieki devās uz Ozolnieku novada Garozas pamatskolu, kura joprojām dzīvo un pieskaņojas dažādām pārmaiņām, kura spēj būt sena, bet mūsdienīga. Lasīt vairāk... 

 

"Pirkstiņi pa taustiņiem" Durbē 
Ceļojošais alternatīvās klavierspēles festivāls “Pirkstiņi pa taustiņiem” šogad  atkal iegriezās Durbē, lai nosvinētu 10 gadu pastāvēšanas jubileju. Lasīt vairāk...  

Aizrautīgā Eiropa 


21.martā Ata Kronvalda Durbes pamatskolā ar izzinošu spēli “Aizrautīgā Eiropa” bija ieradušies Eiropas Kustības Latvijā prezidents Andris Gobiņš un multimākslinieks Kaspars Blūms-Blūmanis. Lasīt vairāk... 

►Fotogalerija 
 

Durbes novada izglītības iestāžu skatuves runas konkurss 
Zvirbulis 2019 


8. martā Durbes kultūras namā notika Durbes novada izglītības iestāžu skatuves runas konkurss “ZVIRBULIS 2019”. Konkursā piedalījās astoņi atraktīvi skolēni no Ata Kronvalda Durbes pamatskolas un A. Spāģa Dunalkas pamatskolas. Lasīt vairāk... 
 

Kendama sacensības 

     
  13. martā Durbes pamatskolā notika KENDAMAS sacensības, kuras organizēja 7. klases skolēns Dāniels Dāvidsons un 6. klases skolēns Romāns Bulis. Lasīt vairāk... 

Fotogalerija 
 

Durbes pamatskolas skolēni piedalās vides kampaņas "Tīrai Latvijai"  konkursā "Es sāku ar sevi" 


   Konkursa mērķis ir izgatavot iepirkuma maisiņus no otrreiz izmantojama materiāla, lai saudzētu vidi un samazinātu plastmasas nokļūšanu dabā. Lasīt vairāk... 

►Fotogalerija  

 Semestris iesācies sportiski    2018./2019. mācību gada II semestris Durbes pamatskolas skolēniem ir iesācies visai sportiski  - esam piedalījušies dažādās sporta sacensībās. Lasīt vairāk... 


►Fotogalerija  


 

"Esi līderis" konkurss Kuldīgā 

 
  Pirms došanās pavasara brīvdienās Ata Kronvalda Durbes pamatskolas programmas “Esi līderis!” dalībnieki no 7. un 9. klases (4 komandas) piedalījās konkursa “Profesionālis” Kurzemes pusfinālā Kuldīgā.  Lasīt vairāk... 

►Fotogalerija 

 

 

Kur mācīties tālāk?  
Ata Kronvalda Durbes pamatskolas 8. - 9. klašu izglītojamie 2019.gada 1.martā devās uz Starptautisko Izstāžu centru Ķīpsalā Rīgā, lai apmeklētu gadskārtējo izglītības izstādi SKOLA 2019. Lasīt vairāk...   
 

Durbes pamatskolas skolēni - brīvprātīgie palīgi Latvijas XV ziemas peldēšanas čempionātā   Jau trešo gadu mūsu skolas skolēni ir iesaistīti Latvijas ziemas peldēšanas čempionāta organizēšanā. Lasīt vairāk... 

Fotogalerija 

 


Datorikas un robotikas sacensības "Ziemassvētku stāsts"

 

2018.gada 20.decembrī Ata Kronvalda Durbes pamatskolas  skolēni  -  Markuss Daniels Lankovskis, Valters Stasis, Gints Pēka, Didzis Eidiņš, Tomass Jurkovskis, Elans Ansons, Markuss Gedmins un Ernests Staņevičis piedalījās datorikas un robotikas sacensībās “Ziemassvētku stāsts”. Sacensības notika robotikā, programmēšanā un multimediju sistēmās. Skolēnu komandas piedalījās ar pašu būvētiem  robotiem, kuriem bija jāveic noteikti uzdevumi.
Apsveicam Valteru Stasi ar izcīnīto 2. vietu programmēšanas konkursā!


►Diploms Valteram Stasim

Fotogalerija no konkursa
 


"Mana zeme skaistā"


    Latvijas valsts simtgades pasākumu ietvaros Ata Kronvalda Durbes pamatskolas skolēni iesaistījās projektā “Latvijas skolu jaunatnes foto konkursā ”Mana zeme skaistā””. Projekta mērķis -stiprināt Latvijas skolu jaunatnē piederības sajūtu un mīlestību pret savu zemi, īstenojot mūsdienu tehniskām iespējām atbilstošas radošās aktivitātes.
Projekta būtiskākā aktivitāte bija foto konkurss, kura ietvaros visi skolēni tika aicināti uzņemt Latviju raksturojošas fotogrāfijas, izmantojot mobilos telefonus un foto aparātus.
   Kārļa Jakovļeva, Lauras Rosvitas Grintāles, Gabriela Lankupa, Keisijas Gurskas, Sanijas Džeriņas, Līvas Loretas Buces (3.vieta), Ailindas Geruļskas (2.vieta)  Martas Brikmanes (1.vieta) iesūtītie foto tika izgatavoti, kā foto gleznas un izstādīti izstādēs, lai demonstrētu plašākai sabiedrībai. Tagad foto gleznas kā dāvinājums nonākušas Ata Kronvalda Durbes pamatskolas īpašumā. Paldies klašu audzinātājiem par skolēnu mudināšanu iesaistīties konkursā.
     Paldies Durbes novada pašvaldībai par skolēniem doto iespēju piedalīties šajā projektā. Foto gleznu izgatavošanai tika piesaistīts finansējums no Latvijas uzņēmumiem. Paldies SIA “Ābolīt`s” un Millijai Anziķei par atbalstu foto gleznu izgatavošanai Ata Kronvalda Durbes pamatskolai.
     Ata Kronvalda Durbes pamatskolas skolēnu darbus var aplūkot adresē https://manazemeskaista.lv/skolas/137 


 

Koncerts "Latvija dzejnieku acīm" Ata Kronvalda Durbes pamatskolā


►Fotogalerija 

 
Š.g 14.novembrī Ata Kronvalda Durbes pamatskolā notika skolas un mūzikas studiju audzēkņu koncerts. Liels prieks, ka neskatoties uz to, ka tā bija darbadiena, daudzi vecāki un citi klausītāji bija atraduši laiku, lai noklausītos šo svētku koncertu.
Pēc svētku uzrunām, visi kopā nodziedājām himnu. Visu klašu skolēni bija sagatavojuši savu priekšnesumu. Skanēja gan dziesmas par Latviju, gan latviešu dzejnieku sarakstītā dzeja.
Pasākumu krāšņāku darīja arī skolas apvienotā kora izpildītās dziesmas. 
Uzstājās arī mūzikas studiju audzēkņi. Dzirdējām gan flautas, gan ģitāras skaņas, gan
vokālā dueta izpildījumu.
Koncertā valdīja pacilāts un svinīgs noskaņojums, jo daudzām dziesmām tika dziedāts līdzi un skanēja skaļi aplausi. Par to liels prieks. 
Ata Kronvalda Durbes pamatskolas
direktora vietniece audzināšanas darbā A.Bikše. 
 

Karjeras dienas pasākums 7. un 8.klases skolēniem
Maizes un šokolādes smaržu baudot

→Lasīt vairāk...

►Fotogalerija 

 

9.klases ceļojums pa Lietuvu

 
Š.g. 13. septembra rīts iesākas ļoti agri, jo mēs – 9.klases skolēni un audzinātāja –  rosījāmies pie skolas, gaidot autobusu, lai dotos brīnišķīgā ekskursijā pa Lietuvu. Nedaudz gaisā virmoja satraukums, jo priekšā garš ceļš un divas dienas prom no mājām. Liepājā pievienojās jaukā un saprotošā gide Marta, un mūsu lielais piedzīvojums varēja sākties. Lasīt vairāk...
   

Mācību gada sākums no 7.klases skolēnu skatu punkta

Mūsu klasei šis mācību gads ir sācies jautri un interesanti. Lasīt vairāk... 

   

Olimpiskā un Tēvu diena Durbes pamatskolā


►Fotogalerija 
 

Skolēni Ābolu skrējienā pa Durbes ielām

 


►Fotogalerija 
 


 

Durbes novada skolēni piedalās "Latvijas skolas soma" atklāšanas pasākumā

 

 Lasīt vairāk...

►Fotogalerija