top_imagetop_imagetop_imagetop_imagetop_image
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

                                                                               Putras diena un Labie Darbi

               10.oktobris  ir Starptautiskā Putras diena, un oktobris tradicionāli tiek pasludināts par Putras mēnesi. Uztura speciālisti atzīst, ka aptuveni pusi no uztura jāveido graudaugu produktiem. Lai veicinātu skolēnu zināšanas par graudaugu lomu uzturā, Latvijā jau astoto gadu tiek organizēts projekts Putras programma skolās. Skolēniem notika “Putras stunda”, kurā noskatījās izglītojošu prezentāciju “Auzās ir spēks!”, veica uzdevumus par un ap putru, degustēja divu veidu putras. Skolēni atzina – putras ir gardas un veselīgas, viegli pagatavojamas un iekļaujamas ikdienas ēdienkartē! Šogad organizatori aicināja Putras programmu saistīt ar Labiem Darbiem. Mēs darījām dažādus labus darbus – iepriecinājām kādu sievieti, aiznesot viņai dāvaniņas, vācām nolietoto elektrotehniku, gatavojām apsveikuma kartiņas klasesbiedriem, pārsteidzām skolotājus Skolotāju dienā, nosūtījām video sveicienu PII “Ābolītis” grupiņai, aizsūtījām pārsteigumu pakas uz pansionātu “Iļģi,” izgatavojām atstarotājus jaunāko klašu skolēniem, uzraka mazdārziņu, nodeva asinis. Mūsu lielais, kopīgais labais darbs, lai sagādātu prieku līdzcilvēkiem Ziemassvētkos,  ir sadarbībā ar kristīgo labdarības organizāciju “Tabitas sirds”. Skolēni, vecāki, skolotāji un darbinieki iesaistās akcijā, ziedojot higiēnas piederumus dažāda vecuma cilvēkiem, kuri nonākuši grūtībās. Akcija turpināsies līdz 1.decembrim, kad visu saziedoto nodosim tālāk.
                                                                                                                            Direktores vietniece audzināšanas jomā Inita Ozola
                                                                                                                                              (Fotogaleriju skatīt šeit...)

                     

                       

                                                  “Tava veselība Tavās rokās”

14.oktobrī 5.– 7.klasēm notika SPKC organizētas bezmaksas nodarbības pusaudžiem par roku higiēnu. Lektores skolēniem viegli uztveramā un interaktīvā veidā pastāstīja kādas ir sekas, ja neievēro roku higiēnu. Skolēni aktīvi iesaistījās diskusijās un atbildēja uz dažādiem jautājumiem. Kopīgi tika apgūta pareiza roku mazgāšanas tehnika. Tika veikts eksperiments, kas uzskatāmi parādīja, kādas paliek rokas pēc netīru rokturu aiztikšanas un cik tīras tās kļūst, ja rokas mazgā tikai ar ūdeni vai mazgā ar ziepēm. Visi pasākuma dalībnieki saņēma informatīvo materiālu  par roku mazgāšanas nozīmi “Tava veselība Tavās rokās!”,bet skolotāji – metodisko materiālu darbam ar skolēniem par roku higiēnas ievērošanu.

                                                                                                                    Direktores vietniece audzināšanas jomā Inita Ozola
                                                                                                                             (Fotogaleriju skatīt šeit...)


 

                                                     Skolotāju dienā  -  uz Alšvangu

 

                    2.oktobra pusdienlaikā Ata Kronvalda Durbes pamatskolas skolotāji, PII “Ābolītis” skolotājas un pensionētie skolotāji devās svētku ekskursijā uz vēsturisko suitu centru Alsungu, senāk – Alšvangu. Mūsu ekskursija sākās pie senās 14.gadsimta Alsungas pils ordeņa mūriem. Pils ir viena no retajām viduslaiku pilīm Latvijā, kas daļēji saglabājusies līdz mūsdienām savā vēsturiskajā veidolā. Klausoties gides atraktīvajā stāstījumā apskatījām dažādās muzeja ekspozīcijas. Pēc tam devāmies uz Alsungas Svētā Miķeļa Romas katoļu baznīcu. Tā ir viena no trijām vēsturiskā Suitu novada baznīcām, suitu kultūrtelpas sastāvdaļa, kas iekļauta UNESCO kultūras mantojuma sarakstā. Tālāk mūsu ceļš veda uz vietu, kas apceļojot Suitu novadu noteikti ir jāapmeklē gida pavadībā – Alsungas muzeju. Muzejā apskatāma suitu dzīvojamā istaba un virtuve, katoļu priesteru liturģiskie tērpi, izstāžu zālē mainīgās izstādes un etnogrāfiskā ansambļa “Suitu sievas” veidošanās vēsture un šodiena. Visi labi zin “Suitu sievas”, bet mums bija iespēja klausīties “Suitu vīru” dziedāšanu, interesantos stāstus un dūdu spēli. Ekskursijas noslēgumā bijām “Spēlmaņu krogā”. Tur mūs sagaidīja viena no suitu saimniecēm, kura vadīja meistarklasi sklandraušu cepšanā un ķiļķenu gatavošanā. Suminājām arī mūsu kolēģes – Evitu Gauli un Laimu Kārkliņu darba svētkos. Paldies Durbes novada priekšsēdētājam Ojāram Petrēvicam un Andrejam Radzevičam par atbalstu un kopā būšanu!
                                                                                                                            Direktores vietniece audzināšanas jomā Inita Ozola

                                                                                     (Fotogaleriju skatīt šeit...)

                                     


Akcija „Štepseles ceļojums”

 

                             SIA “Liepājas RAS” organizētajā nolietoto elektroiekārtu vākšanas konkursā “Štepseles ceļojums” piedalījās arī Durbes pamatskolas skolēnu ģimenes. Piedaloties šādās akcijās mums ir iespēja atbrīvot savu dzīves telpu no nevajadzīgām un savu laiku nokalpojušām lietām. Akcijas laikā tika savākti nolietoti televizori, ledusskapju, veļas mašīnas, gludekļi, gāzes plītis, datori, monitori, printeri, cepeškrāsnis, radio aparāti, mūzikas centri, ūdens sūkņi, galda un griestu lampas, tējkannas, mikseri, putekļsūcēji, tvaika nosūcēji, elektriskie sildītāji, blenderi, lādētāji, dekoderi, modēmi, pagarinātāji, ūdens boileri un vēl dažādas elektroierīces. Akcijā piedalījās skolēnu ģimenes, skolotāji un skolas darbinieki un pensionētie skolotāji un darbinieki – Estere Rebeka Rozenberga, Marta Pulkstene, Gustavs Lagzdiņš, Samanta Lagzdiņa, Gatis Pēka, Gints Pēka, Adriana Mia Saulīte, Madara Gaule, Ģirts Kristians Ansons, Elans Ansons, Kārlis Gustavs Šķuburs, Līva Grēta Šķubure, Karīna Mazure, Ingrīda Vonda, Kristīne Bruzule, Alise Ansone, Antonija Bitenbindere, Velta un Augusts Valdmaņi.
                                  Paldies par atsaucību un ieinteresētību!

                                                                                                                                                          Akcijas koordinatore skolotāja Līga Rozenšteina

                                                                                                  (Fotogaleriju skatīt šeit...)
Skolēnu sasniegumi Latvijas un starptautiska mēroga vizuālās mākslas konkursos


                                 Limbažu novada pašvaldības Izglītības un kultūras nodaļa paziņoja priecīgu notikumu, ka veiksmīgi ir noslēdzies Latvijas izglītības iestāžu audzēkņu vizuālās mākslas darbu konkurss “Friča Bārdas dzejas gleznas“.Vizuālās mākslas konkursam “Friča Bārdas dzejas gleznas” saņemti 467 darbi.To autori pārstāvēja 59 izglītības iestādes arī mūsu A.Kronvalda Durbes pamatskola šajā skaitā.Pavisam ilustrēti 94 Friča Bārdas dzejoļi. Populārākais dzejolis – “Rasas princesīte” bija ilustrēts 51 darbā,otrajā vietā atstājot dzejoli “Lietus vīriņš”.Vislielākā konkurence ar 221darbu bija vecuma grupā 9 -12 gadi.Šajā vecuma grupā Kristīne Mazlevska(5.kl.)ieguva augsto 2.vietu(ilustrēja dzejoli-‘’Klusā.”)
                                Un otrs veiksmīgi pārstāvēts konkurs Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas rīkotais,jau trešais novadnieka latviešu mākslinieka Ģ. Eliasa daudzpusīgajiem mākslas stiliem un žanriem veltītais vizuālās mākslas konkurss "Ģederta Eliasa mīklu minot" par tēmu:”Lauku sadzīves aina”.Konkursam kopā tika pieteikti 1087darbi,kategorijās:Gleznošana-687darbi, Datorgrafika 57 darbi, Fotogrāfija 39 darbi,,Grafika 304 darbi starp kuriem mūsu A.Kronvalda Durbes pamatskolas skolnieces- Adriana Mia Saulīte (4.kl).ieguva  atzinību un Melita Semjonova (7.kl.) - Jelgavas novada pašvaldības izpilddirektores Līgas Lonertes simpātiju balvu.Konkursa svinīgais pasākums un apbalvošana plānota 29.oktobrī.
                              Paldies skolniecēm par ieguldīto darbu skaistos darbus veicot un vecākiem par atbalstu.Lai arī turpmāk Jūs pavada darbotiesprieks un vēlme iemācīties ko jaunu!
                                                                                                                                                                                                 Vizuālās māksla skolotāja Inga Lankupa
                                                                                                    (Fotogaleriju skatīt šeit...)

 

                                                                                           Dzejas stunda 5. - 6.klasē

            Septembris visā Latvijā tradicionāli uzskatāms par Dzejas mēnesi, kad jo īpaša uzmanība tiek veltīta dzejniekiem un dzejas rindām. Tikšanās ar dzejnieku ir kaut kas ļoti īpašs un neierasts.
            Arī mūsu skolas 5. un 6. klases izglītojamajiem 28. septembrī bija brīnišķīga iespēja tikties ar dzejnieku Hariju Krūzi. Mūsu bērni kā sveicienu skaitīja paša dzejnieka dzejoļus, kas ciemiņam bija patīkams un negaidīts pārsteigums. Tikšanās laikā visiem bija iespēja klausīties dzejas lasījumus un dzejnieka stāstus. Varēja piedalīties arī dzejasmīklu minēšanā. Jāatzīmē, ka dzejoļi bija dažādi – nopietnāki, humoristiskāki, īsāki, garāki. Paldies Dzejas dienas organizētājiem par iespēju satikt dzejnieku! Uz tikšanos nākamajās Dzejas dienās!
                                                                                           Latviešu valodas un literatūras  skolotāja Kristīne Kapiņa
                                                                                                     (Fotogaleriju skatīt šeit...)Dzejas stunda 7.- 9.klašu skolēniem.


        16.septembrī skolā viesojās interesants cilvēks, grāmatu izdevējs  Valters Dakša. Kļuvis par bāreni 15 gadu vecumā, bet jau 20 gadu vecumā nodibinājis savu SIA “ Valters Dakša”. V.Dakša izdod dzejas grāmatas. Kopumā izdevis 8 grāmatas, kas nominētas un godalgotas dažādos konkursos.
         Kādā Dzejas dienu intervijā V.Dakša atklāj: “ Mans kvalitātes kritērijs ir gaume- izdodu to, ko atzīstu par labu, un pret savu gaumi negrēkoju…. grāmata ir mākslas darbs gan noformējuma, gan satura ziņā. Katram mākslas darbam ir sava auditorija, arī dzejas grāmatai. Tā gan kritizē, gan atbalsta pasauli, kādā dzīvojam” . (Avots: https://www.liepajniekiem.lv/zinas/kulturvide/jokdaris-gramatnieciba/) V.Dakša ne tikai izdod, bet arī kolekcionē grāmatas. Kolekcijā ir apmēram desmit tūkstoši grāmatu no 19.gs.beigām līdz mūsdienām. Par kolekcionēšanu saņēmis Imanta Ziedoņa fonda apbalvojumu. Skolēniem dzejas stundā bija iespēja ieklausīties grāmatnieka dzīves stāstā, interesantos piedzīvojumos, dzejas lasījumā, uzdot jautājumus un kopā nofotografēties.  Pasākumu apmeklēja  44  skolēni. Pēc pasākuma skolēni rakstīja atsauksmes. Lielākajai daļai pasākums likās interesants, bet pieciem- garlaicīgs.
9.klases meitenes pasākumam uzrakstījušas šādas atsauksmes.
  • Man ļoti patika. Bija interesanti paklausīties Valtera Dakšas dzīves stāstu. Viņa dzīves stāsts ir ļoti  piepildīts ar daudz emocijām un notikumiem. Lika arī aizdomāties par savu dzīvi, un domāju, kā būtu, ja man būtu tāda bērnība/dzīve. Šī dzejas stunda bija ļoti vērtīga.
  • Manuprāt šīs cilvēks ir ļoti unikāls, savādāks. Viņa dzīve nav bijusi viegla, jo 15 gadu vecumā viņš zaudēja māti. Viņš iedrošināja, ka vajag būt pašam un neļaut, lai citu viedokļi neļauj tev darīt, ko vēlies. Bija brīži, kad nevarēja saprast viņa teiktā domu. Viņš ļāva ieskatīties pasaulē no pavisam savādāka aspekta.
                                                                                                                                                                Skolas bibliotekāre Anna Ivanovska
                                                                                                             (Fotogaleriju skatīt šeit...)


                                                                                                      Ķirbju ceļojums


             Kādā septembra dienā 6.klases zēni un skolotājs Agnis Gaulis devās pie Durbes novada iedzīvotājas Padonē Vilmas Vītolas. “Indrānu” mājās šogad padevusies varena ķirbju raža un saimniece ar to labprāt padalījās. Nu ķirbji nogādāti skolas pagrabā un gaida savu kārtu, kad nonāks skolas saimnieču rokās  un taps veselīga un garda maltīte. Paldies Vilmai Vītolai no visas skolas saimes!

                                                                                          Direktores vietniece audzināšanas jomā Inita Ozola

                                                                                                               (Fotogaleriju skatīt šeit...)5.klases piedzīvojums.

 

            Saulainā rudens piektdienā mēs devāmies iepazīt zirgus un ponijus Virgas pag. z/s STIEBRIŅI, kur darbojas sporta biedrība “Kanu Atvars” . Šeit ir izveidots Kurzemē vislielākais pajūgu braukšanas sporta veida attīstības centrs. Biedrības sportisti regulāri un ar labiem rezultātiem startē Latvijā, Lietuvā, Igaunijā gan zirgu, gan poniju vienjūgos un divjūgos.
         Sākumā mēs palīdzējām sapost ponijus Čipu un Deilu – sukājām, tīrījām nagus. Pēc tam katrs varēja paturēt sedlus, lai saprastu, cik tie smagi. Mēs sadalījāmies divās grupās, lai varētu vizināties sacīkšu pajūgā un ar ponijiem. Pajūgā bija 2 zirgi, un saimniece Dzintra Blūma mums stāstīja par šo sporta veidu, par sacensībām, par treniņiem, par murkšķu apli u.c. Mūs vizināja pa kādreizējo dzelzceļa līniju, kur tagad vairs nav sliežu. Brīžiem ātrums bija tik liels, ka bija nedaudz bailīgi, bet tas bija ļoti jautri un interesanti. Vecajā Paplakas stacijā varēja apskatīt fotogrāfijas un uzvaru trofejas. Blakus ēkā varēja aplūkot un iemēģināt senos ratus.
         Savu ekskursiju papildinājām ar ugunskuru un gardajām desiņām. Laiks bija brīnišķīgs, un mūsu diena bija izdevusies!

                                                                                                                                                                                   5.klase un audzinātāja Kristīne Kapiņa

(Fotogaleriju skatīt šeit...)
 5. klase iepazīst mālu.


            Siltā rudens piektdienā, 18. septembrī, Ata Kronvalda Durbes pamatskolas 5.klases skolēni ar Latvijas skolas somas atbalstu devās māla iepazīšanas ekspedīcijā. Dabaszinībās mums der zināt, kādas ir māla fizikālās īpašības. Latviešu valodā mācāmies par zīmēm agrāk un tagad, tāpēc būs interesanti uzzināt, kādas zīmes rotā māla izstrādājumus un vai tām ir kāda nozīme.
             Virgas pagasta keramikas darbnīcā VIRZAS mūs laipni sagaidīja saimniece Kristīne Cukura. Viņa interesanti izstāstīja par mālu, tā struktūru, īpašībām utt. Māla priekšmeti noteikti ir jācep ceplī, citādi tiem cauri sūksies ūdens. Šajā darbnīcā izstrādājumus glazē, lai tie būtu krāsaini. Glazūra pirms uzklāšanas ir pavisam citādākā krāsā nekā pēc tam uz priekšmetiem. Mēs uzzinājām, ka mālu var ēst (daudzi pagaršoja, bet nebija īpaši priecīgi, jo izrādījās, ka nav tomēr garšīgs). Izrādās, ka Latvijā nav atrodams melnais un baltais māls. Māla iegūšanas process ir gana laikietilpīgs, tāpēc šīs darbnīcas keramiķe mālu iepērk. Mūs iepazīstināja ar procesu, kā no māla pikas var tikt līdz glītam traukam. Protams, mums pastāstīja arī par dažādām ķibelēm, kas var notikt visa procesa laikā. Visaizraujošākais bija darbošanās prieks. Katram bija iespēja veidot māla priekšmetus gan uz galda (ar rokām, rulli, formiņām, instrumentiem utt.), gan pie virpas. Izrādījās, ka pie virpas ir vajadzīgas spēcīgas rokas un pacietība. Katrs rotāja savus izstrādājumus ar dažādām zīmēm, figūriņām, lai padarītu to īpašu. Mēs savas lietiņas atstājām darbnīcā, lai tie izžūtu. Pēc tam tos glazēs un liks ceplī. Satikšanās ar lietiņām būs pārsteidzoša, jo nevar zināt, kāda tā izskatīsies procesa beigās, tāpēc taps radošs darbs Māla pikuča pārsteidzošās pārvērtības.
Mums pasākums patika  - kādam vairāk, kādam mazāk, bet tas bija gan izglītojošs, gan patīkams rokām,  gan relaksējošs prātam.

                                                                                                                                                                                5.klase un audzinātāja Kristīne Kapiņa

(Fotogaleriju skatīt šeit...)


 


Iesācies jaunais mācību gads!


                    1.septembrī visiem acīs mirdzēja prieks par satikšanos! Mācības skolā šogad uzsāka 173 skolēni, ir 10 klašu komplekti. Pirmās klases 29 skolēni mācības uzsāka divās klasēs. Pēdējo reizi paralēlklases Durbes skolā bijušas 2009.gadā, kad devīto klasi uzsāka 31 skolēns.  Pamatizglītības un profesionālās ievirzes mūzikas izglītības programmas īstenošanu nodrošina 27  pedagogi. Par skolēnu labsajūtu skolā un ceļā uz skolu rūpējas 17 tehniskie darbinieki.
                     Katrs mācību gads ir īpašs, jo tikai Jūs, skolēni, veidojat šo vietu, kuru saucam par Ata Kronvalda Durbes pamatskolu. Mūsu skolas ikdienā šogad nozīmīgas trīs lietas: distancēšanās un higiēna, jaunais mācību saturs, skolas un programmu akreditācija. 
Distancēšanās un pastiprināta higiēna mūsu ikdienā ienākusi jau no marta vidus. Tagad tā būs skolas ikdiena. Pastiprināta veselības stāvokļa uzraudzība primāri balstās uz vecāku atbildību, bet arī skolā skolēnu veselībai sekos skolotāji, medmāsa. Būtiski jau no pirmās dienas skolēniem, vecākiem un skolas darbiniekiem  ievērot visus nosacījumus, lai pēc iespējas ilgāk mācību process noritētu skolā – klātienē.
                  Šogad 1.,4.un 7.klašu skolēni sāk apgūt kompetencēs balstītu mācību saturu. Labs treniņš bija iepriekšējā mācību gadā, kad datorikā vai informātikā iegūtās zināšanas bija jālieto ikdienā, sazinoties ar skolotājiem citos mācību priekšmetos. Jūsu stundu sarakstā parādīsies jauni mācību priekšmeti vai mācību priekšmetu nosaukumi: sports un veselība, dizains un tehnoloģijas, inženierzinātne, teātra māksla.
                   2021.gada februārī mūsu skolā gaidīsim akreditācijas komisijas ekspertus, lai skolā veiktu pamatizglītības un profesionālās ievirzes mūzikā programmu izvērtēšanu un akreditētu tās. Akreditācija notiek reizi sešos gados, lai skola būtu tiesīga skolēniem izsniegt apliecības par pamatizglītību un profesionālās ievirzes izglītību beigšanu. Šim procesam skola gatavojusies jau no iepriekšējās akreditācijas beigām.

Lai jaunajā mācību gadā visiem laba veselība, lai varam īstenot izvirzītos uzdevumus savu mērķu sasniegšanai!
Skolas direktore Kristīne Bruzule
Eiropas mobilitātes pasākums

       

             19.09.2020. Liepāja notika Eiropas Mobilitātes dienas pasākums, kurā piedalījās arī Ata Kronvalda Durbes pamatskolas skolēni, skolotāji un vecāki. Brauciens notika pa pilsētas ielām no centra uz Redānu. Redānā bija iespēja doties ekskursijā gida pavadībā un iesaistīties dažādos atraktīvos uzdevumos. Mūsu skolas pārstāvji izcīnīja vairākas gadalgotas vietas. Balvās bija dažādas velobraukšanai noderīgas lietas. Paldies pasākuma dalībniekiem par atsaucību! Paldies pašvaldībai par atbalstu!

                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Sporta skolotāja Līga Rozenšteina
                                                                                                 (Fotogaleriju skatīt šeit...)
 

                                                                    Olimpiskā diena.

                 18.septembrī plkst. 8.45, saulītei spīdot mēs sākām vingrot. Vingrojumi bija paši labākie un jautrākie. Man ļoti patika, ka arī skolotāji iesaistījās vingrošanā.Kad visi bijām kārtīgi pavingrojuši, tad skolēni saņēma dāvaniņas par drosmi piedalīties skolas pasākumos! Liels paldies 7.klases meitenēm- Karlīnai Savikai, Laimai Grintālei un Līvai Loretai Bucei par rīta vingrojumu izdomu. Paldies skolēniem, kuri stadiona atklāšanā iesildīja skolēnus. Paldies arī skolotājai Līgai Rozenšteinai par pasākuma vadīšanu un brīnišķīgajām dāvaniņām!

                                                                                                                                         Skolēnu līdzpārvaldes prezidente – Samanta Pabērze (7.kl.)
                                                                                                                                            (Fotogaleriju skatīt šeit...)

 

 

 

Mācību ekskursija uz Tērvetes dabas parku.

                 16. septembrī 2. klases skolēni devās mācību ekskursijā uz Tērvetes dabas parku. Skaistais un saulainais rīts  iesākās ar Tauriņu mājas apskati. Izbaudījām īsti tropu klimatu un sajūtas. Apskatījām dažādas eksotisko tauriņu sugas no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas. Tie mūs pārsteidza ar savu spārnu krāšņumu un uzdrīkstēšanos nosēsties uz mūsu pleciem. Priecājāmies arī par krāšņajiem putnu tērpiem un varējām pieskarties īstam, dzīvam bruņurupucim. Tālāk ar Pasaku vilcieniņu devāmies uz Zaļo klasi. Tajā iepazināmies ar meža iemītniekiem un to pēdu nospiedumiem, uzzinājām,kā noteikt koku vecumu, noskaidrojām, kuri koki Latvijā sastopami visbiežāk, uzzinājām par sīļa paradumiem mežā un apskatījām dažādas sēnes.

                  Vēlāk mūsu ceļš veda uz Rūķu pilsētu, Rūķu ciemu un Rūķu sētu. Mēģinājām iejusties rūķīšu lomā. Sasmēlušies rūķīšu spēku un drosmi uzkāpām 39 metrus augstajā skatu tornī. Pēc tam pa Sprīdīšu taku, pārvarot dažādus šķēršļus, devāmies uz Pasaku mežu. Apskatījām koka skulptūriņas, izskrējām labirintu un atlikušo spēku iztērējām Atrakciju laukumā. Labprāt vēl būtu pakavējušies Tērvetes dabas parkā, taču bija pienācis laiks doties mājup. Mazliet izslāpuši, priecīgi un pozitīvām izjūtām pārņemti devāmies uz autobusu. Ceļš pagāja nemanot. Un mūsu mīļie vecāki smaidīgi  un mazliet atpūtušies no mums mūs sagaidīja pieturiņās.

                                                                                                                                                                                              Klases audzinātāja  Santa Kalniņa
Otro gadu pēc kārtas uz ZZ  čempionāta finālu!!!!

                    ZZ Čempionāts - lielākās un aizraujošākās prāta un sporta spēles skolēniem Latvijā. Šī gada septītā klase otro gadu pēc kārtas ir sevi pierādījusi kā radošu, saliedētu, uz panākumiem virzītu kolektīvu, izcīnot iespēju doties uz ZZ čempionāta finālu, kas, ievērojot valstī noteiktos nosacījumus, norisināsies Ģibuļu pagasta Mordangas mācību centrā 28.septembrī. Šī gada atlases kārtā piedalījās 260 klases no visas Latvijas. Tika izvēlētas 40 atjautīgākās, radošākās, enerģiskākās, saliedētākās, izdomas bagātākās klases, lai dotu iespēju cīnīties par " Pirmo klasi līgā".  

                                                                                                                                                                                                                                                                        7.klases skolēni un audzinātāja Evita Gaule
 Latvijas vēstures izzināšana braucot ekskursijā.

             Mūsu skolas  8. un 9.klases skolēni 11. septembrī devās ekskursijā uz O. Kalpaka muzeju un piemiņas vietu "Airītēs". Tā ir Latvijas Neatkarības kara varoņa pulkveža Oskara Kalpaka piemiņai izveidota Latvijas Kara muzeja filiāle Saldus novada Zirņu pagastā. Mūs muzejā sagaidīja gids ar atraktīvu un interesantu stāstījumu par O. Kalpaka dzīves gaitām I pasaules karā un Latvijas atbrīvošanas cīņām. Par viņa cīņas biedriem un kara laikā sūro, grūto ikdienu. Muzejā apskatāmi gan ieroči, gan sadzīves priekšmeti ,kurus lietoja kareivji ikdienā. Tālāk devāmies uz Kurzemes cietokšņa muzeju kas veltīts militārajai  vēsturei muzejs Kandavas novada Zantes pagastā. Ekspozīcijā ir apskatāmi vairāk kā 8000 eksponātu: dažāda veida strēlnieku ieroči, militārās uniformas, militārā tehniku u.c. Skolēni varēja iekāpt un izpētīt īstu tanku un lidmašīnu, izstaigāt zemē izraktus bunkurus, uzdot jautājumus gidam. Ekskursijas noslēgumā katram bija iespēja izmēģināt savus fiziskos spēkus Brocēnu gaisa trasē, vienam otru uzmundrināt pārvarot šķēršļus. 
(Fotogaleriju skatīt šeit...)

8.klases skolēnu domas par ekskursijā redzēto un dzirdēto.

Līva (8.kl.) -visvairāk man patika gaisa trase. Vismazāk Kurzemes cietokšņa muzejs. Kopumā ekskursija bija interesanta.
Kristers (8.kl.) –Man ekskursijā vislabāk patika, ka mēs bijām Kurzemes cietokšņa muzejā, jo man ļoti interesē  tādas kara lietas, es arī pats kolekcionēju. Forša bija arī gaisa trase.
Samanta (8.k.)-Man patika ,ka braucām ar 9.klasi kopā, bieži tā nebraucam. Man patika O.Kalpaka muzejā, gids interesanti stāstīja. Zantē nebija diez ko interesanti. Tur gids neinteresanti stāstīja, toties apskates objekti bija interesanti. Brocēnu gaisa trasē negāju, bet citiem patika. Kopumā ekskursija bija laba.
Kristīne(8.kl.)-mēs bijām O.Kalpaka muzejā, tur mums stāstīja par pasaules karu un kas notika Latvijā tajā laikā. Bija interesanti.
Jānis(8.kl.)-Visvairāk man patika Brocēnu gaisa trase. Forši bija arī Kurzemes cietokšņa muzejā. Tur varēja iekāpt tankā, ieiet bunkurā. Trase varēja būt augstāka un garāka. Man garlaicīgi bija Oskara Kalpaka muzejā.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 Audzinātājas: Līga Rozenšteina (9.kl.) un Inga Lankupa (8.kl.)                                           

                           Dzejas stunda


            Dzejnieka Raiņa 155.gadu atceres dienā - 11.septembrī - 4.klasei bija citāda Dzejas stunda. Jau tradicionāli mūs laipni un ar prieku  Durbes pilsētas bibliotēkā sagaidīja bibliotekāre Ziedīte Zitnere. Stundas tēma bija Māras Cielēnas dzeja. Izvēlētos dzejoļus skolēni gan lasīja, gan bija iemācījušies no galvas. Bibliotekāre atskaņoja pašas dzejnieces ierunātos dzejoļus, kā arī iepazīstināja ar Bērnu un Jauniešu žūrijas piedāvātajām grāmatām, īsi pastāstot  to saturu. Daži no skolēniem atzinās, ka ilgi nav bijuši bibliotēkā, bet citi, ka jau lielākā daļa no Bērnu žūrijas grāmatām ir izlasītas. Esot starp daudzajām grāmatām, lasot un klausoties dzeju, bija laiks pierimt, padomāt un gūt kādas jaunas atziņas. 

                                                                                                                                                                                                                                                                          Literatūras skolotāja Aija Sileniece

 

Meža ekspedīcija

                           8.septembrī mēs, 6.klases skolēni, un skolotājas Žanna Kļava un Aija Sileniece devāmies Meža ekspedīcijā uz Kalveni, to organizēja Latvijas Valsts Meži. Laika apstākļi nebija tie labākie, jo debesis bija apmākušās un visu laiku stipri lija. Tomēr tas padarīja visu vēl interesantāku, jo tagad mums ir jautras atmiņas.Ekspedīcijas laikā uzzinājām daudz ko par mežu, kokiem, to īpašībām. Interesanti bija uzzināt, ka daudzām lietām, ko ikdienā lietojam, sastāvā ir kaut kas no koka. Tagad protam izmērīt  koku garumu ar divu kociņu palīdzību, uzbūvēt tiltu  un vēl daudz ko citu. Ja mums dotu vēlreiz tādu iespēju, noteikti brauktu, bet vēlētos, lai tad ir labāki laika apstākļi. Mēs ļoti izbaudījām mežā skaisto apkārtni, putnu dziesmas, nogaršojām skābrūgtās brūklenes, apbrīnojām koku kuplos zarus un daudz citus dabas dotos dārgumus.

                                                                                                                                                                                                                                                                                           Evelīna Bļizņeca - 6.klases skolniece


 

 

                                                                           Drošība

                14.septembrī skolā notika ugunsdzēsības evakuācijas mācības, kurās piedalījās VUGD pārstāvji.  Pēc tam 1.klases skolēniem bija izglītojoša nodarbība ar VUGD inspektori Agnesi Finku. Skolēni ar lielu interesi iesaistījās sarunās par to kā rīkoties dažādās situācijās, lai pasargātu sevi no nelaimes. Noslēgumā visi tika pie dāvanām – darba lapas par drošību, informatīvas lapas, kur zvanīt nelaimes gadījumā, krāsaina stundu saraksta un grāmatas “Ugunsdzēsēju glābēju drauga lapsēna Guņa padomi “Kā pasargāt sevi un izglābties ugunsgrēkā?””.
                                                                                           (Fotogaleriju no pasākuma skatīt šeit...)

         

  Klāt jaunais mācību gads!
 
Tālumā aiz košiem siliem,
Noskan sapņains skolas zvans.
Ir nu atkal klāt tas brīdis,
Kad uz skolu doties laiks.

       Pavisam ātri ir aizskrējuši trīs vasaras mēneši un skolas zvans atkal visus aicina kopā. Tiesa  gan.... nedaudz savādāk kā citus gadus.... Taču 1.septembrī visiem acīs mirdzēja prieks par satikšanos! Mācības skolā šogad uzsāka 173 skolēni. Īpašs prieks par 29 pirmklasniekiem.
Lai visiem veiksmīgs, radošs un prieka pilns šis mācību gads!

 Fotogaleriju no 1.septembra skatīt šeit...